Prezentacja, test, opinie, wszystkie rozmiary...
Ceat to marka, która powstała w 1924 roku we Włoszech. Sukcesywny rozwój marki, a także włączenie do koncernu Pirelli, sprawiło że szybko zyskała dostęp do rozbudowanej sieci dystrybucyjnej oraz innowacji. Indyjskie przedsiębiorstwo RPG Group przejęło markę Ceat w 2011 roku rozszerzając jej ofertę i stając się mocnym graczem na rynku opon klasy budżetowej. Ceat to połączenie rozsądnej ceny z optymalną jakością, co sprawdzi się zarówno podczas codziennej jazdy w mieście, jak i na dłuższych trasach.
Opony klasy ekonomicznej, zwanej także budżetową, dostępne są w najniższych cenach na rynku. Najczęściej kupują je kierowcy poszukujący oszczędności, jeżdżący mało, o bardzo spokojnym stylu jazdy czy posiadacze najmniejszych i najsłabszych samochodów. Producenci opon klasy ekonomicznej najczęściej decydują się na zastosowanie klasycznych, stosunkowo uniwersalnych rzeźb bieżnika i technologii ze starszych opon premium (sprzed kilku lat). Popularne marki ekonomiczne to: Dębica, Kormoran, Sava, Barum, Nexen, Dayton, Laufenn czy Imperial.
Opis opony zimowej Ceat Winter Drive w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję kierunkową. Producentem modelu Winter Drive jest marka Ceat, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Turcja czy Indie. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy ekonomicznej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu
Opinie użytkowników o modelu Winter Drive firmy Ceat znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Ceat Winter Drive.
Ceat (Winter Drive) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe to taki rodzaj ogumienia, który jest zaprojektowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa w warunkach pogodowych panujących w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Opony zimowe najczęściej są montowane, gdy średnie dobowe temperatury spadają poniżej 7 st. C. W oponach zimowych najczęściej stosowany jest bieżnik kierunkowy, rzadziej asymetryczny. Taki rodzaj bieżnika najlepiej odprowadza śnieg, błoto pośniegowe i wodę. Bieżnik opon zimowych jest pokryty siecią lameli, które wgryzają się w śnieg, a ich mieszanka zapewnia przyczepność w niskich temperaturach.
Winter Drive (Ceat) posiada kierunkową rzeźbę bieżnika. Opony kierunkowe mają układ rowków, który kształtem przypomina litery "V" lub "U". Często taka rzeźba jest też określana mianem jodełki. Największą zaletą bieżników kierunkowych jest doskonałe odprowadzanie wody i błota pośniegowego oraz dobre zachowanie na śniegu (20% większa odporność na aquaplaning w porównaniu do asymetryków). W związku z tym większość modeli zimowych to właśnie opony kierunkowe. Bieżnik kierunkowy oprócz tego oferuje bardzo dobre trzymanie toru jazdy podczas poruszania się na wprost i ma atrakcyjny wygląd.Kierunkowy bieżnik