Data publikacji:

Cooper Discoverer At3 Sport 2. Testy i opinie o oponie całorocznej

Opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 to propozycja opon od znanego i polecanego producenta opon, który wprowadza na rynek atrakcyjne produkty wysokiej jakości. Ten model opon stworzony został z myślą o samochodach z napędem 4x4, dlatego właściciele takich aut powinni zapoznać się z poniższym artykułem, który przybliży model opon Cooper Discoverer At3 Sport 2.
discoverer at3 sport2

Cooper — amerykańskie przedsiębiorstwo oponiarskie

Firma Cooper to jedno z największych przedsiębiorstw oponiarskich wywodzących się z Ameryki. Opony Cooper uznawane są za produkty średniej klasy, które pasują do różnego typu samochodów. Zakłady produkujące ogumienia dla samochodów znajdują się w wielu krajach, ale niezależnie od kraju produkcji, wyprodukowane opony są poddawane licznym testom, sprawdzających ich jakość, wytrzymałość oraz inne wiele innych aspektów.

Cooper Discoverer At3 Sport 2 — czym się charakteryzują?

Opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 to propozycja opon uznawana za model klasy średniej. Te opony zostały stworzone z myślą o samochodach terenowych z napędem 4 x 4. Są to chętnie wybierane opony 4 x 4.
Opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 to idealna propozycja dla kierowców, którzy szukają opon do jazdy na standardowej, utwardzonej nawierzchni oraz do jazdy na trudniejsze, nieutwardzonej drodze. Te opony uznawane są za jeden z najtrwalszych modeli, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy, nie obciążając przy tym portfela.  
Bieżnik w oponach Cooper Discoverer At3 Sport 2 jest symetryczny, zbudowany z naprzemiennie ułożonych klocków, dzięki czemu jazda po niemal każdym rodzaju drogi jest niezmiennie komfortowa. Co więcej, symetryczny bieżnik w oponach cechuje się dobrą wytrzymałością oraz żywotnością. Dodatkową zaletą bieżnika w oponach Cooper Discoverer At3 Sport 2 jest obecność szerokich rowków, które znajdują się między klockami bieżnika. Te rowki skutecznie odprowadzają gromadzoną wodę, a także piasek, błoto i inne zanieczyszczenia.  
Klocki w bieżniku, które ułożone są naprzemiennie, tworzą w całości kształt zygzaka, dzięki czemu można liczyć na doskonałą kontrolę trakcji. Co więcej, te opony dobrze radzą sobie także z hamowaniem na drodze pokrytej lodem, śniegiem lub deszczem. Klocki, które są ułożone naprzemiennie, zgodnie z technologią Zig-zag Siping Technology, tworzą kształt zygzaka. Ta właściwość sprawia, że opony zyskują doskonałą kontrolą trakcji.
Do produkcji opon Cooper Discoverer At3 Sport 2 zastosowano nowoczesną mieszankę gumy EPDM, dzięki której znacznie wzmocnione są ściany boczne opon. Ta mieszanka gumy gwarantuje także znacznie większą odporność na różne czynniki atmosferyczne.

Cooper Discoverer At3 Sport 2 — test opon

Opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 brały udział w wielu różnych testach. Jak wypadał ten model na tle innych? Biorąc pod uwagę 25 różnych testów, można wykazać średnie wyniki. Opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 są zaprojektowane z myślą o rynku europejskim, dlatego świetnie radzą sobie na wszystkich typach nawierzchni, jakie spotkać można na tym kontynencie. Co więcej, wszystkie testy wykazały, że opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 zapewniają wyjątkowy komfort jazdy oraz mniejsze zużycie paliwa.
Dzięki specjalnie opracowanej technologii wentylacyjnej, która opiera się na  wentylacji opony w okolicy bieżnika, ten model ogumiania zapewnia wysoką jakość prowadzenia. Opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 zyskały także wysokie wyniki podczas testowania przyczepności na nawierzchni suchej oraz mokrej.

Cooper Discoverer At3 Sport 2 — opinie kierowców

Kierowcy, którzy mieli okazje testować opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 w swoim samochodzie, dzielą się swoimi opiniami w wielu miejscach. Co można wywnioskować ze znalezionych opinii? Najwięcej kierowców zwraca uwagę na idealne prowadzenie samochodu podczas trudnych warunków atmosferycznych, takich jak ośnieżona, mokra lub oblodzona nawierzchnia.
Inną zaletą, na którą często zwracają uwagę kierowcy, jest wytrzymałość opon. Dzięki zaawansowanej technologii wytwarzania opon, model Cooper Discoverer At3 Sport 2 jest trwały i odporny na wiele szkodliwych czynników, nawet po przejechaniu wielu kilometrów. Te cechy sprawiają, że opony Cooper Discoverer At3 Sport 2 z pewnością posłużą więcej niż jeden sezon optymalnej jazd.

W jakich rozmiarach występują opony Cooper Discoverer At3 Sport 2?

Dopasowanie opon do posiadanego samochodu wielu osobom sprawia problem, ponieważ nie zawsze wiadomo, jaki rozmiar opon będzie odpowiedni. W jakich rozmiarach dostępne opony Cooper Discoverer At3 Sport 2?
Dostępne rozmiary opon to:
  • 15 cali,
  • 16 cali,
  • 17 cali,
  • 18 cali,
  • 19 cali,
  • 20 cali.
Zdjęcie: Materiały producenta
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!