Data publikacji:

Firestone Multiseason 2. Amerykańska propozycja opony całorocznej

Solidne opony to jeden z kluczowych elementów wyposażenia pojazdu. Ciekawym rozwiązaniem w kwestii ogumienia są opony całoroczne, m.in. model Firestone Multiseason 2. Tego typu produkty posiadają wiele zalet, z których największą jest brak konieczności wymiany dwa razy w roku. Kiedy warto zdecydować się na opony wielosezonowe, o czym należy pamiętać i dlaczego warto postawić na model od Firestone?
firestone multiseason 2

Czym charakteryzują się opony wielosezonowe?

Wśród opon znajdują się trzy rodzaje ogumienia: zimowe, letnie i całoroczne. W pierwszych dwóch przypadkach jednak niezbędne jest wymienianie ich dwa razy w roku. Dla wielu osób jest to dość problematyczne. W obliczu zmieniającej się pogody nie każdy wie, kiedy powinien udać się do wulkanizatora i nie zawsze jest na to czas.
Niekiedy, aby skorzystać z usługi, odczekać trzeba w sporych kolejkach, na które wiele osób z racji pracy i codziennych obowiązków nie zawsze ma czas. Ponadto wymiana opon to również konieczność wygospodarowania miejsca na przechowywanie ogumienia, a także dodatkowy koszt związany z każdorazową zmianą.
Opony wielosezonowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą z listy obowiązków związanej z autem wyeliminować wymianę opon i przestać przejmować się terminami oraz zapewnieniem sobie odpowiedniego bezpieczeństwa na drodze w obliczu zmieniających się pór roku. Ogumienie całoroczne wykonane jest ze specjalnej mieszanki, która doskonale sprawdza się zarówno w warunkach letnich przy wysokich temperaturach, jak i w zimowych podczas opadów śniegu lub występowania oblodzenia.
Charakterystyczna rzeźba bieżnika oraz zastosowane technologie pozwalają oponom całorocznym doskonale przystosować się do panujących warunków, a odpowiednio dobrany model do danego auta umożliwia zaoszczędzenie na kosztach związane zarówno z wymianą opon, jak i zakupem sezonowego kompletu.
Jakie opony wielosezonowe kupić? Należy pamiętać, aby wybierając opony wielosezonowe, jak i każde inne, dobrać rozmiar zgodny z tym, jaki polecany jest dla danego modelu pojazdu. Niewłaściwe dopasowanie znacznie obniża komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz znacznie przyspiesza zużywanie się ogumienia.

Firestone – co wyróżnia tę markę?

Firestone to amerykańska marka oponiarska z ponad stuletnią tradycją. To jeden z największych producentów opon i zarazem pionierów w masowej produkcji ogumienia. Firma założona została w 1900 roku w Akron przez Harveya Samuela Firestone’a, który był przyjacielem Henry’ego Forda. Przyjaźń ta zaowocowała wyposażeniem pierwszego produkowanego masowo auta, jakim był Ford Model T, w opony Firestone.
Od lat 30. XX wieku rozpoczął się eksport ogumienia Firestone do Europy, a w 1988 roku marka połączyła się z koncernem Bridgestone. Opony Firestone wielokrotnie używane były podczas wyścigów motorowych, jak i w Formule 1. W model Firestone Transport 500 Wilde Oval została też wyposażona prezydencka limuzyna Richarda Nixona. Tradycja ta w prezydenckich limuzynach trwa do dziś.
Opony Firestone zaliczane są do klasy średniej, choć zastosowane w nich technologie czerpane są z rozwiązań Bridgestone stosowanych w ogumieniu premium. Modele opon Firestone cenione są za bezpieczeństwo, solidne wykonanie i rewelacyjny stosunek jakości do ceny. To niemal opony premium, a dostępne w cenach niezwykle korzystnych. Przykładem świetnych udogodnień może być specjalistyczna mieszanka NanoProtech znacznie skracająca drogę hamowania, która zazwyczaj stosowana jest w oponach z najwyższej półki.
Firestone oferuje opony do aut osobowych, dostawczych, SUV-ów, 4x4, samochodów ciężarowych, a także pojazdów rolniczych. Ogumienie dostępne jest niemal we wszystkich rozmiarach, spośród których wybrać można doskonałe opony letnie, zimowe, jak i wielosezonowe. Na szczególną uwagę w ramach ogumienia całorocznego zasługuje model Firestone Multiseason 2. Opinie na temat tych opon to potwierdzają.

Opony wielosezonowe Firestone Multiseason 2 – co je wyróżnia?

Firestone Multiseason 2 to jeden z najlepszych i najwyżej ocenianych modeli opon całorocznych. Wyposażony jest w uniwersalny wzór bieżnika i dostosowanie do zmieniających się warunków pogodowych. Gwarantuje utrzymanie właściwego toru jazdy i maksymalne odprowadzanie wody spod ogumienia na mokrej nawierzchni.
Firestone Multiseason 2 to opony nowej generacji dostępne na rynku oponiarskim od 2019 roku i występujące w rozmiarach od 13 do 18 cali. To doskonała propozycja do aut osobowych, ale też terenowych SUV-ów i samochodów klasy średniej. Model ten szczególnie polecany jest do aut miejskich, choć sprawdzi się również na dłuższych trasach i w każdych warunkach.
Warto też zwrócić uwagę na wysoki poziom komfortu, jaki gwarantują opony całoroczne Firestone Multiseason 2. Test wykonany przez niezależny magazyn „Auto Bild”, jak i inne instytucje przeprowadzające rankingi opon to potwierdza. W przypadku „Auto Bild” opony całoroczne Firestone Multiseason 2 w rozmiarze 205/55 R16 uplasowały się na 6. miejscu, wyprzedzając bardzo dużo modeli opon zaliczanych do klasy premium. Jak na ogumienie ze średniej półki jest to wyjątkowo wysoka nota.

Firestone Multiseason 2 – gwarancja i bieżnik

Opony całoroczne Firestone Multiseason 2 opatrzone są 5-letnią gwarancją od daty produkcji lub do chwili, gdy bieżnik osiągnie głębokość 1,6 mm, czyli wartość minimalnie dopuszczalną. Specjalna elastyczna mieszanka opon oraz charakterystyczna budowa lameli pozwalają podczas jazdy nawet po grząskim śniegu na zachowanie świetnej przyczepności i stabilności w prowadzeniu auta. W ogumieniu od Firestone zastosowany został bieżnik kierunkowy w kształcie litery V. Gwarantuje to bardzo dobrą przyczepność oraz kontrolę nad pojazdem.
Zbalansowana i odpowiednio zaprojektowana sztywność ogumienia w testach uzyskała satysfakcjonujące wyniki w kwestii zużywania się opon. W porównaniu do standardowych opon wielosezonowych wielu innych producentów, na oponach Firestone Multiseason 2 przejechać można nawet do 25% dłuższy dystans, co czyni ten model szczególnie godnym uwagi i wartym polecenia. 
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!