Opony letnie Gislaved Ultra Speed 2 - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy ekonomicznej, informacje o firmie Gislaved, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o Ultra Speed 2, zastosowanie opon letnich, wady i zalety bieżnika asymetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 7 lat od daty zakupu.
Firma Gislaved została założona w Szwecji w 1893 roku przez braci Karla i Wilhelma Gislov. Gislaved produkuje opony klasy ekonomicznej do aut osobowych, SUV-ów i lekkich dostawczaków. W 1992 roku Gislaved został kupiony przez Continental AG. Marka stała się marką zależną, a fabryki zostały przeniesione do Portugalii i Niemiec. Firma jako jedna z pierwszych na świecie zastosowała stalowy kord do produkcji wewnętrznych elementów konstrukcyjnych opony. Był także pionierem w produkcji opon radialnych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i rewolucyjnych metod produkcji opony marki Gislaved uchodzą za niezawodny produkt i cieszą się niesłabnącą popularnością.
Opony klasy ekonomicznej to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie opon, pokonują małe przebiegi roczne, posiadają samochód o mniejszej mocy lub preferują spokojny styl jazdy. Opony ekonomiczne produkowane są w oparciu o nieco starsze technologie, niż modele ze średniej lub wyższej półki i z tego wynika ich niższa cena. Oferują dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz panowanie nad samochodem w warunkach zimowych. Do marek klasy ekonomicznej zaliczają się m.in. Goodride, Achilles, Dayton, Sunny, Matador, Barum czy Neolin.
Opis opony letniej Gislaved Ultra Speed 2 w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie letnim. Sam bieżnik ma konstrukcję asymetryczną. Producentem modelu Ultra Speed 2 jest marka Gislaved, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Słowacja, Portugalia, Niemcy, Francja czy Rumunia. Decydując się na wspomniane opony letnie klasy ekonomicznej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (7 lat od daty zakupu).Opis modelu Gislaved Ultra Speed 2
Opinie użytkowników o modelu Ultra Speed 2 firmy Gislaved znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Gislaved Ultra Speed 2.
Miejsca opon letnich Gislaved w testach oponiarskich:
Gislaved (Ultra Speed 2) to model należący do grupy opon letnich. W przypadku opon letnich ważna jest nie tylko rzeźba bieżnika zapewniająca odpowiednią powierzchnię styku z nawierzchnią, ale przede wszystkim mieszanka gumowa skomponowana ze składników gwarantujących optymalne parametry podczas jazdy w wysokich temperaturach. Dzięki takim składnikom, jak m.in. kauczuk oraz sadza, ogumienie sprawia, że możesz pewnie ruszać i hamować, a ostre zakręty nie są problemem nawet w czasie deszczu. Z usuwaniem wody bardzo dobrze radzą sobie specjalne kanały odprowadzające ciecz na boki opony, co pozwala na kontynuowanie jazdy z pełnią osiągów.
Ultra Speed 2 (Gislaved) posiada asymetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik asymetryczny skonstruowany jest z dwóch niezależnych części. Dzięki temu, że każda z nich dba o inne osiągi w czasie jazdy, opony z tego rodzaju rzeźbą gwarantują bezpieczeństwo na drodze i doskonałe parametry podczas prowadzenia. Zewnętrzna część bieżnika odpowiada za zachowanie ogumienia na suchej nawierzchni i stabilność podczas pokonywania zakrętów, a segment zewnętrzny zapewnia szybkie odprowadzanie wody w czasie deszczowej aury, a także na śniegu. W rezultacie, ogumienie sprawdza się w nieprzewidywalnych warunkach pogodowych.
Etykieta unijna na oponach to oznaczenie, które jest umieszczane na poszczególnych modelach w formie naklejek podobnych do tych znanych ze sprzętu AGD/RTV. Dzięki temu porównanie podstawowych osiągów opon staje się znacznie łatwiejsze. Na etykietach znajdują się informacje o poziomie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. Etykiety w pierwszych dwóch kategoriach przewidują przyznanie klas od A do G (z tym, że D nie jest używana) oraz od 1 do 3 fal i wartości liczbowej w dB za hałas zewnętrzny.
Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony letnie Gislaved Ultra Speed 2 występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta C, B, 72dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.
Etykieta | Ilość produktów |
---|---|
C, B, 72dB | dla 29 rozmiarów |
C, B, 71dB | dla 20 rozmiarów |
C, B, 73dB | dla 11 rozmiarów |
E, B, 72dB | dla 8 rozmiarów |
C, B, 70dB | dla 4 rozmiarów |
E, B, 71dB | dla 4 rozmiarów |
E, B, 73dB | dla 1 rozmiaru |
C, B, 75dB | dla 1 rozmiaru |
Najważniejsze odnośniki: Inne modele letnie Gislaved: Popularne opony letnie klasy ekonomicznej o bieżniku asymetrycznym:Zobacz również