Data modyfikacji:

Gislaved Ultra Speed 2

Autor: Łukasz Wulkanista

Bieżnik Ultra Speed 2 (zdjęcie)

Bieżnik opon Gislaved Ultra Speed 2

Opony letnie Gislaved Ultra Speed 2 - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy ekonomicznej, informacje o firmie Gislaved, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o Ultra Speed 2, zastosowanie opon letnich, wady i zalety bieżnika asymetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 7 lat od daty zakupu.

  1. Producent
  2. Klasa opon
  3. Oferta (rozmiary + cena)
  4. Opis modelu
  5. Test i opinie
  6. Sezon
  7. Rodzaj bieżnika
  8. Etykieta opony

Opony Gislaved

Logo Gislaved (zdjęcie)

Firma Gislaved została założona w Szwecji w 1893 roku przez braci Karla i Wilhelma Gislov. Gislaved produkuje opony klasy ekonomicznej do aut osobowych, SUV-ów i lekkich dostawczaków. W 1992 roku Gislaved został kupiony przez Continental AG. Marka stała się marką zależną, a fabryki zostały przeniesione do Portugalii i Niemiec. Firma jako jedna z pierwszych na świecie zastosowała stalowy kord do produkcji wewnętrznych elementów konstrukcyjnych opony. Był także pionierem w produkcji opon radialnych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i rewolucyjnych metod produkcji opony marki Gislaved uchodzą za niezawodny produkt i cieszą się niesłabnącą popularnością.

Klasa - ekonomiczna. Gislaved Ultra Speed 2 to tanie opony dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy

Klasa - ekonomiczna

Opony klasy ekonomicznej to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie opon, pokonują małe przebiegi roczne, posiadają samochód o mniejszej mocy lub preferują spokojny styl jazdy. Opony ekonomiczne produkowane są w oparciu o nieco starsze technologie, niż modele ze średniej lub wyższej półki i z tego wynika ich niższa cena. Oferują dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz panowanie nad samochodem w warunkach zimowych. Do marek klasy ekonomicznej zaliczają się m.in. Goodride, Achilles, Dayton, Sunny, Matador, Barum czy Neolin.

Opis modelu Gislaved Ultra Speed 2

Opis opony letniej Gislaved Ultra Speed 2 w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie letnim. Sam bieżnik ma konstrukcję asymetryczną. Producentem modelu Ultra Speed 2 jest marka Gislaved, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Słowacja, Portugalia, Niemcy, Francja czy Rumunia. Decydując się na wspomniane opony letnie klasy ekonomicznej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (7 lat od daty zakupu).

Test opon letnich Gislaved oraz opinie kierowców o oponach Ultra Speed 2

Test opon letnich Gislaved

Opinie użytkowników o modelu Ultra Speed 2 firmy Gislaved znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Gislaved Ultra Speed 2.

Ranking opon letnich Gislaved

Miejsca opon letnich Gislaved w testach oponiarskich:

  • 33 miejsce / Auto Bild 2018 (195/65 R15)
  • 36 miejsce / Auto Bild 2017 (225/50 R17)
  • 19 miejsce / Auto Bild 2016 (205/55 R16)
  • 30 miejsce / Auto Bild 2015 (185/60 R15)
  • 16 miejsce / Auto Bild 2013 (195/65 R15)

Ultra Speed 2 - opony letnie Gislaved

Opony letnie

Gislaved (Ultra Speed 2) to model należący do grupy opon letnich. W przypadku opon letnich ważna jest nie tylko rzeźba bieżnika zapewniająca odpowiednią powierzchnię styku z nawierzchnią, ale przede wszystkim mieszanka gumowa skomponowana ze składników gwarantujących optymalne parametry podczas jazdy w wysokich temperaturach. Dzięki takim składnikom, jak m.in. kauczuk oraz sadza, ogumienie sprawia, że możesz pewnie ruszać i hamować, a ostre zakręty nie są problemem nawet w czasie deszczu. Z usuwaniem wody bardzo dobrze radzą sobie specjalne kanały odprowadzające ciecz na boki opony, co pozwala na kontynuowanie jazdy z pełnią osiągów.

Jak sprawdza się asymetryczny bieżnik w oponach Gislaved Ultra Speed 2?

Fragment bieżnika asymetrycznego Ultra Speed 2 firmy Gislav

Ultra Speed 2 (Gislaved) posiada asymetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik asymetryczny skonstruowany jest z dwóch niezależnych części. Dzięki temu, że każda z nich dba o inne osiągi w czasie jazdy, opony z tego rodzaju rzeźbą gwarantują bezpieczeństwo na drodze i doskonałe parametry podczas prowadzenia. Zewnętrzna część bieżnika odpowiada za zachowanie ogumienia na suchej nawierzchni i stabilność podczas pokonywania zakrętów, a segment zewnętrzny zapewnia szybkie odprowadzanie wody w czasie deszczowej aury, a także na śniegu. W rezultacie, ogumienie sprawdza się w nieprzewidywalnych warunkach pogodowych.

Etykieta unijna opony

Etykieta unijna na oponach to oznaczenie, które jest umieszczane na poszczególnych modelach w formie naklejek podobnych do tych znanych ze sprzętu AGD/RTV. Dzięki temu porównanie podstawowych osiągów opon staje się znacznie łatwiejsze. Na etykietach znajdują się informacje o poziomie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. Etykiety w pierwszych dwóch kategoriach przewidują przyznanie klas od A do G (z tym, że D nie jest używana) oraz od 1 do 3 fal i wartości liczbowej w dB za hałas zewnętrzny.

Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony letnie Gislaved Ultra Speed 2 występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta C, B, 72dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.

Etykieta opon Gislaved Ultra Speed 2
Etykieta Ilość produktów
C, B, 72dB dla 29 rozmiarów
C, B, 71dB dla 20 rozmiarów
C, B, 73dB dla 11 rozmiarów
E, B, 72dB dla 8 rozmiarów
C, B, 70dB dla 4 rozmiarów
E, B, 71dB dla 4 rozmiarów
E, B, 73dB dla 1 rozmiaru
C, B, 75dB dla 1 rozmiaru

opony ekonomiczne ranking

Ranking opon ekonomicznych. Modele na lato i zimę

2024-07-19
Opony samochodowe podzielone zostały na trzy segmenty jakości, takie jak premium, klasa średnia oraz ekonomiczna. O tym, do której klasy zakwalifikowana zostanie dana opona, decyduje kilka czynników. Kluczowe są cena, jakość, doświadczenie na rynku oraz aspekty techniczne. Każdy z segmentów posiada swoje wady i zalety. Podział ten powstał głównie po to, aby dopasować opony do potrzeb jak największej liczby kierowców. Dziś skupimy się na klasie ekonomicznej. Przedstawimy ranking najbardziej polecanych opon z tego segmentu w odsłonie letniej i zimowej.
vredestein ultrac pro

Nowa opona letnia Vredestein Ultrac Pro

2024-03-22
Vredestein to holenderska marka specjalizująca się w produkcji opon samochodowych. Produkty Vredestein to najwyższa klasa jakości. Nie bez powodu zaliczane są do tego wąskiego, elitarnego grona opon klasy premium. Vredestein specjalizuje się we wszystkich rodzajach opon samochodowych, od sezonowych aż po całoroczne.
continental sportcontact 7

Opony Continental SportContact 7 – charakterystyka, opinie, testy

2023-12-11
Opony Continental Supersport 7 to najnowocześniejszy model ogumienia zaprezentowany przez niemiecki koncern oponiarski. Jest to produkt najwyższej klasy jakości, klasyfikowany jako UUHP, czyli najwyższa klasa pod względem osiągów i właściwości jezdnych. Jest to flagowy model opon Continental o przeznaczeniu głównie do samochodów sportowych, tuningowanych i elektrycznych. Pozwala na jazdę na najwyższym poziomie, zapewniając rewelacyjną przyczepność i bardzo dobre prowadzenie.
apollo aspire 4G

Opony letnie Apollo Aspire 4G – charakterystyka, opis, testy

2023-07-24
Opony letnie Apollo Aspire 4G - charakterystyka, opis, testy Wybór dobrych opon to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i ciszy w kabinie podczas jazdy. Ogumienie Apollo Aspire 4G to produkt, który poleca ponad 90% kierowców, mających z nimi styczność. Do tego nie da się im odmówić niskiej ceny, dobrej mieszanki gumowej oraz zadowalającego wyboru rozmiarów. Są to opony budzące dość duże zainteresowanie. Dowiedz się, jakie wyniki otrzymały w testach oraz jakie są ich parametry.
austone sp 802

Opony letnie Austone SP 802 – charakterystyka, opis, testy

2023-07-22
Opony letnie Austone SP 802 - charakterystyka, opis, testy Austone to dość rozpoznawalna, zagraniczna marka, która produkuje opony klasy ekonomicznej. W jej asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie, a w niektórych recenzjach wręcz rekomenduje się rezygnację z opon np. segmentu średniego na ich rzecz, pod warunkiem pasującego do tego ogumienia stylu jazdy kierowcy. W dzisiejszym artykule omówimy model Austone SP 802 – jego parametry, dostępne rozmiary czy posiadane certyfikaty. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na ogumienie Austone SP 802.
nankang ns2r

Opony Nankang NS-2R – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-20
Opony Nankang NS-2R – Charakterystyka, opinie, testy Większość kierowców poszukuje modeli opon, które będą zapewniać doskonałą przyczepność w trudnych warunkach oraz na różnych nawierzchniach. Szczególnie cenionym parametrem jest zachowanie ogumienia podczas jazdy na nierównościach. Tymczasem nieco odmiennymi kryteriami kierować się będą właściciele aut sportowych, którzy preferują dynamiczną jazdę po utwardzonych nawierzchniach. W tym przypadku kluczowym parametrem jest przyczepność, a także osiągi na suchej nawierzchni. Wśród wielu modeli opon dostępnych na rynku motoryzacyjnym znajduje się m.in. propozycja Nankang NS-2R. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej marce, czy klasa ekonomiczna ogumienia to dobry wybór do auta sportowego i jak wypadają w testach i opiniach warianty opon Nankang NS-2R 235 35 r19, Nankang NS-2R 195 50 r15 czy Nankang NS-2R 215 45 r17.