Data publikacji:

Kumho WinterCraft WP51

Ważny jest nie tylko właściwy rozmiar opony czy odpowiedni indeks nośności i prędkości, ale również zastosowane w ogumieniu udogodnienia i technologie. To dzięki nim jazda ma być komfortowa i bezpieczna. Dokładne rozeznanie w poszczególnych modelach oraz sprawdzenie opinii i recenzji o nich jest szczególnie ważne w przypadku opon zimowych. Wśród propozycji znajduje się model ogumienia zimowego Kumho WinterCraft WP51. Sprawdź, dlaczego warto wybrać właśnie te opony zimowe i co je wyróżnia na tle innych podobnych produktów.
kumho wintercraft wp51

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając opony zimowe?

Jakie opony zimowe będą najlepsze? Decydując się na zakup opon zimowym, warto w pierwszej kolejności rozeznać się w dostępnych modelach, zastosowanych w nich technologiach, opiniach niezależnych ekspertów oraz użytkowników, a także szczegółowymi opisami danego ogumienia. Równie ważne jest także określenie własnych potrzeb, stylu jazdy, częstotliwości korzystania z auta i stanu dróg, po jakich zazwyczaj poruszamy się zimą. Na rynku dostępne są opony w klasie premium, ekonomicznej (średniej) oraz budżetowej.
W przypadku gdy kierowca nie pokonuje codziennie długich dystansów, rzadko wyjeżdża w długie trasy i porusza się głównie po drogach odśnieżonych i zadbanych, najlepszym wyborem będzie zakup opon ze średniej półki. Wówczas za bardzo dobrej jakości komplet zapłacić można mniej, a jazda na takich oponach będzie równie bezpieczna i komfortowa. Ponadto zdarza się, że wśród opon zaliczanych do klasy ekonomicznej, znajdują się modele, które swoimi parametrami dorównują niektórym propozycjom z najwyższej półki, więc po co przepłacać. Jednym z takich modeli jest Kumho WinterCraft WP51. Opinie zadowolonych użytkowników to potwierdzają.
Podczas zakupu opon zimowych należy szczególną uwagę zwrócić na ukształtowanie bieżnika oraz odpowiednią ilość i formę lameli, które zagwarantują możliwie najlepszą przyczepność do mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni. Ważne jest również dobranie odpowiedniego rozmiaru ogumienia.
Niezastosowanie się do wytycznych producenta auta może spowodować szybszą eksploatację ogumienia, większe zużycie paliwa, gorszą przyczepność i zmniejszenie bezpieczeństwa na drodze. Nieodpowiedni rozmiar opon może też doprowadzić do uszkodzenia niektórych podzespołów i czujników w aucie. 

Kumho – koreański producent a światowy rynek oponiarski

Kumho Tire to firma oponiarska istniejąca od 1960 roku i założona w Seulu, w Korei Południowej. Obecnie jest jednym z wiodących producentów ogumienia i należy do renomowanej grupy Kumho Asiana Group, zaraz obok Asiana Airlines czy Star Alliance. Kumho Tire projektuje i produkuje opony do większości aut osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Zakłady produkcyjne ulokowane są w Korei, Wietnamie i Chinach, jednak nowoczesne ośrodki badawcze pracujące nad coraz nowszymi i lepszymi rozwiązaniami znajdują się zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej.
Kumho to opony, które oryginalnie montowane są w niemal wszystkich markach koreańskich, m.in. w autach Kia, Hyundai czy SsangYong. Opony Kumho można spotkać jednak również w niektórych modelach Opla, Volkswagena czy Mercedesa. Liczba oryginalnych zastosowań ogumienia Kumho wzrasta dzięki prężnemu rozwojowi marki i podejmowaniu współpracy z wieloma firmami. 
Kumho oddaje do użytku opony bardzo dobrej jakości, co podkreślają liczne rankingi i testy. To jeden z pierwszych producentów, którzy w swoich modelach opon zastosowali technologię RunFlat, pozwalającą na dalszą jazdę w przypadku pęknięcia opony. Również pierwsze opony UHP zaprojektowane były przez Kumho, a marka ta jako pierwsza wyprodukowała opony o średnicy 32 cali.
Marka Kumho związana jest również ze światem wyścigów i sportu. Posiada m.in. wyłączność na zaopatrywanie w opony aut biorących udział w wyścigach Formuły 3 europejskiej wersji. Warto więc bliżej przyjrzeć się oponom zimowym Kumho WinterCraft WP51. Testy prezentujące wyniki tego modelu są bardzo obiecujące.

Opony zimowe Kumho WinterCraft WP51 – charakterystyka

Opony zimowe Kumho WinterCraft WP51 to model przeznaczony do aut osobowych klasy średniej. Prezentuje więc doskonały stosunek jakości do ceny i zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji pod kilkoma względami. W ogumieniu zastosowano bieżnik kierunkowy, bardzo pożądany w oponach zimowych. Jego część centralna ma układ rowków pokrywający się z kierunkiem jazdy, co umożliwia bardzo szybkie odprowadzanie zarówno wody, śniegu, jak i błota pośniegowego z powierzchni opon.
Struktura bieżnika w modelu od Kumho poradzi sobie z jazdą nawet w bardzo trudnych, zimowych warunkach. Skutecznie chroni opony przed zjawiskiem aquaplaningu, co umożliwia też doskonałą przyczepność auta do podłoża oraz zapewnia dobrą stabilność podczas jazdy. Jest to szczególnie odczuwalne podczas wchodzenia w zakręty i przy jeździe dynamicznej.
To, co szczególnie wyróżnia opony zimowe Kumho WinterCraft WP51 na tle konkurencji, to świetne parametry podczas hamowania i ruszania na śniegu. Jest to możliwe dzięki specjalnej strukturze lameli bogatej w liczne nacięcia. Dzięki temu opona doskonale wgryza się w napotkany śnieg, zapobiega ślizganiu się auta i utracie panowania nad pojazdem. To płynne ruszanie z miejsca i znaczne skrócenie drogi hamowania zarówno na śniegu, jak i na mokrej nawierzchni. To szczególnie przydatne podczas dłuższego postoju auta w miejscu, gdzie nieoczekiwanie spadnie śnieg. Zastosowana technologia pozwoli więc np. bezproblemowo ruszyć z zaśnieżonego parkingu.

Co jeszcze wyróżnia opony zimowe Kumho WinterCraft WP51?

Test niejednego magazynu branżowego, jak i wyniki badań laboratoryjnych wskazują na wysokie osiągi opon Kumho WinterCraft WP51 również dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumowej. Zaawansowane technologie i najnowsze metody produkcyjne powodują, że materiał ten jest bardzo elastyczny i doskonale spełnia swoje funkcje w szerokim zakresie temperatur. Użyta guma posiada aktywną strukturę, dzięki czemu w skrajnie niskiej temperaturze opony nie stają się sztywne. Przestrzeń pomiędzy bieżnikiem opon a podłożem nadal pozostaje więc optymalna i umożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu.
Opony zimowe Kumho WinterCraft WP51 generują hałas na poziomie 70 dB. To dobre parametry akustyczne, dzięki czemu jazda jest komfortowa, stosunkowo cicha, a powstające podczas użytkowania auta drgania są skutecznie redukowane. Model od Kumho jest też wytrzymały i zużywa się stosunkowo wolno, co jest niewątpliwym plusem tej propozycji od koreańskiego producenta.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!