Data publikacji:

Opony całoroczne 265/35 R20

Opony całoroczne to produkt, który łączy w sobie najlepsze cechy ogumienia letniego i zimowego. W ten sposób uzyskano ogumienie, które świetnie sprawdza się w regionach, gdzie różnice pomiędzy porami roku są stosunkowo nie wielkie i nie odnotowuje się skrajnych warunków pogodowych. Prezentujemy opony w rozmiarze 265/35 R20. Są to duże opony, dlatego w zestawieniu pojawią się również opony do większych pojazdów. Zobacz, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Najlepsze opony całoroczne 265/35 R20

Opony całoroczne stają się coraz bardziej popularnym rodzajem ogumienia. Rozwój technologii i stale wzrastająca jakość produkowanych opon to fakt, który przekonuje kierowców do wypróbowania wielosezonowych modeli. Coraz więcej opon wielosezonowych produkowanych jest w taki sposób, aby uzyskać homologację 3PMSF, czyli dopuszczenie do użytkowania w zimę w krajach, które wymagają zmiany opon zgodnie z obowiązującym sezonem. Oznacza to, że coraz lepiej radzą sobie w zimowych, śnieżnych warunkach.
Jednak ze względu na zróżnicowane rzeźby bieżnika i stosowane mieszanki nie zaleca się agresywnej jazdy na oponach całorocznych. Używanie opon wielosezonowych to nie tylko połączenie dwóch rodzajów w jeden. To także oszczędność pieniędzy i czasu.
Na jakie modele opon całorocznych 265/35 R20 warto się zdecydować? Przyjrzałem się popularnemu ogumieniu i wybrałem moim zdaniem najlepsze opony wielosezonowe 265/35/R20.

Michelin CROSSCLIMATE SUV

Michelin CrossClimate SUV to przykładne opony wielosezonowe. W świetny sposób łączą w sobie cechy i elementy opon zarówno letnich, jak i zimowych. Oferują pełne bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych oraz tych panujących na drodze. Zapewniają dobrą przyczepność i reaktywność dokładnie odwzorowując każdy ruch kierowcy. Skuteczne hamowanie na suchej, mokrej oraz pokrytej śniegiem nawierzchni to sprawa „V” – kształtnego bieżnika. Jego specyficzny kształt nie tylko doskonale przylega do powierzchni drogi. Świetnie radzi sobie też z odprowadzaniem wody i błota pośniegowego.
Optymalne warunki jazdy w każdych warunkach osiągnięto poprzez zastosowanie termoadaptacyjnej mieszanki gum i elastomerów. Dzięki temu opony dopasowują się do warunków panujących na drodze i zróżnicowanych temperatut. Zastosowano też kilka autorskich, nowoczesnych technologii takich jak P-edge co poprawia przyczepność na śniegu, V-Ramp, która zwiększa skuteczność hamowania oraz MaxTouch, która optymalizuje obszar styku opony z drogą. Opony Michelin CrossClimat SUV nazywane są ekspertem wśród opon wielosezonowych, co poparte jest licznymi wyróżnieniami i wysokimi pozycjami w testach jakościowych. Zajmują wysokie miejsca w rankingu opon całorocznych.
Michelin CROSSCLIMATE SUV 265/45R20 108Y XL M+S, 3PMSF 4x4
Producent - Michelin
Model – CrossClimate SUV
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa –  premium
Szerokość – 265 mm
Profil – 45 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 108 (1000 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 70 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana, M+S (mud + snow) – na śnieg i błoto, 3PMSF – homologacja zimowa, 4x4 – dostosowana do samochodów z napędem 4x4

Vredestein Quatrac 5

Kolejną propozycją są opony Vredestein Quatrac 5 prosto od holenderskiego producenta opon. Jest to już piąta odsłona tego modelu opon, które z każdą następną cieszą się coraz większą popularnością. Już 4. generacja przyniosła wielki sukces, jednak ciągły rozwój i ulepszenia pozwoliły opracować niezwykle dobrze wykonany model opony całosezonowej. Jest to propozycja szczególnie dla kierowców, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo jazdy.
O tym, że jest to model bardzo udany i pożądany przez kierowców świadczą liczne pozytywne opinie i wyniki testów. Ich największymi zaletami są przede wszystkim dobre parametry przyczepności, szczególnie w zimowych warunkach, bardzo niskie opory toczenia, zredukowany hałas i skrócona droga hamowania na suchej, jak i mokrej drodze.
Vredestein QUATRAC 5 spośród konkurencji na pewno wyróżnia bieżnik. Opony te posiadają innowacyjną, gładką i asymetryczną konstrukcję bloków bieżnika, która doskonale łączy cechy opon letnich i zimowych. Letnia strefa opony charakteryzuje się niskim oporem toczenia i bardzo dobrą przyczepnością, co przekłada się na precyzyjne prowadzenie pojazdu. Zimowa część wyposażona została w gęsto nacięte lamele 3D, dzięki którym opony lepiej wgryzają się w zaśnieżone powierzchnie.
W mieszance gumowej znaleźć można duży dodatek krzemionki, który sprawia, że opony dostosowują się do panujących warunków w bardzo szerokim zakresie temperatur bez utraty swoich parametrów. Zastosowane technologie i mieszanka elastomerów dodana do gumy zwiększyły trwałość i żywotność opony, dzięki czemu model ten zużywa się wolniej i pozwala na większe przebiegi.
Vredestein Quatrac 5 265/45R20 108W FSL
Producent - Vredestein
Model – QUATRAC 5
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 265 mm
Profil – 45 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 108 (1000 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – W (do 270 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB
Dodatkowe oznaczenia – FSL – zewnętrzny rant ochronny felgi

Pirelli Scorpion Verde All Season

Pirelli Scorpion Verde All Season to opony całoroczne przeznaczone do SUV-ów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów jest ona nie tylko gwarancją wysokiego bezpieczeństwa, ale też ekologicznej jazdy w każdych warunkach. Liczne lamele, wysoka stabilność i precyzja kierowania pozwalają na pewną jazdę nawet poza utwardzonymi drogami w szerokim zakresie temperatur. Powiększona strefa styku w połączeniu z czterema szerokimi kanałami wzdłużnymi doskonale odprowadzają wodę i minimalizują ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.
Innowacyjna technologia sfazowania bloków bieżnika obniża hałas i wydłuża eksploatacje, co przekłada się na żywotność i ekonomiczność opon. Liczne kanały wzdłużne oraz gęsto nacięte lamele zwiększają stabilność boczną na sypkich oraz śliskich nawierzchniach co czyni ten model nie tylko wielosezonowym, ale również uniwersalnym względem nawierzchni.
Zastosowano również technologię ELECT, która dedykowana jest do pojazdów z napędem elektrycznym. Moduł RUN FLAT zapewnia bezpieczeństwo w krytycznych sytuacjach, takich jak przebicie opony. Znajdujące się w oponie wzmocnienia modyfikują powierzchnię styku przebitej opony w taki sposób, aby po gwałtownej utracie ciśnienia bezpiecznie można było dojechać do miejsca, gdzie wymiana opony będzie możliwa.
Pirelli Scorpion Verde All Season 265/50R20 107V FR
Producent - Pirelli
Model – Scorpion Verde AllSeason
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa –  premium
Szerokość – 265 mm
Profil – 50 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 107 (975 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
Hałas zewnętrzny – 71 dB
Dodatkowe oznaczenia – FR – rant ochronny
Zdjęcie: ASphotostudio / Envato Elements