Opony Dębica

Wybór odpowiednich opon jest ważny dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Tanie opony z marketów i dyskontów szybko się zużywają, a ich żywotność jest na tyle niska, że rzadko służą dłużej niż przez jeden sezon. Znacznie wyższą jakością cechują się opony Dębica, które od 1937 roku są produkowane w Dębicy na Podkarpaciu. Wysokie parametry techniczne opon Dębica dobrze sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych, a także podczas zagranicznych podróży w różne rejony świata. 

Dębica opony – opinie 

Opony Dębica są polecane przez kierowców ze względu na znakomity stosunek jakości do ceny. Fabryka opon na Podkarpaciu wypracowała wysokiej jakości wzór bieżników, który umożliwia bezpieczna jazdę nawet na śniegu. Opony zachowują dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania na świeżym i wysokim oraz ubitym i śliskim śniegu.  

Pozytywne oceny otrzymują wszystkie modele opon Dębica. Wśród najbardziej cenionych przez użytkowników znajdują się modele Frigo 2 i Navigator 2. 

Opony Dębica Frigo 2 

Frigo 2 to ceniony model opon Dębica, zwłaszcza w okresie zimowym. Bieżnik zapożyczony z opon Goodyear dobrze trzyma się drogi zarówno na mokrej, jak i oblodzonej nawierzchni. Opony zimowe Dębica są wykonane z nowoczesnej mieszanki gumowej, która umożliwia uzyskanie właściwej elastyczności w niskich temperaturach. Guma jest przystosowana do jazdy w dość trudnych warunkach zimowych.  

Opony całoroczne Dębica mają również niewielką masę. Dzięki temu zużycie paliwa jest niższe, tak samo jak opory toczenia. Przyczepność jest dobra nawet na błocie i mokrych liściach. 

Konstrukcja opon Dębica Frigo 2 jest maksymalnie zoptymalizowana. Największy nacisk projektantów został położony na trwałość, dlatego Dębica oferuje opony wielosezonowe. Wysoka odporność na ścieranie bieżnika sprawia, że rowki zachowują swoje właściwości w przypadku okazyjnego użytkowania opon zimowych na suchej nawierzchni. 

Opony Dębica Navigator 2 

Opony letnie Dębica oraz opony zimowe z serii Navigator 2 są cenione za jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny na całym rynku opon samochodowych do aut osobowych. Opony gwarantują bezpieczeństwo o każdej porze roku, w tym podczas intensywnych opadów śniegu, oblodzenia i gwałtownych opadów deszcze w lecie. Navigator 2 dobrze radzi sobie z aquaplaningiem, a także podczas letnich upałów, gdy rozgrzana nawierzchnia powoduje zwiększone tarcie opon. 

Aquaplaning w oponach Dębica Navigator 2 został zniwelowany za pomocą wydłużonych rowków obwodowych. Ukośne rowki bieżnika usprawniają natomiast redukcję wody zalegającej pod kołami. W modelu Navigator ceniony jest również bardzo niski poziom hałasu, który zapewniają zaokrąglone krawędzie klocków bieżnika. Ich kształt przypomina literę S, co sprawia, że pracują ciszej, a jazda na oponach Dębica jest mniej męcząca dla kierowcy. 

Opony Dębica do samochodów osobowych 

Dębica to producent opon, odpowiednich do większości modeli samochodów osobowych. Kierowcy znajdą wśród nich opony na felgi różnych rozmiarów, dzięki czemu dopasują je do posiadanego auta, warunków pogodowych i oczekiwanego komfortu jazdy. Asortyment Dębicy obejmuje również opony całoroczne, które nie wymagają zmieniania w ciągu roku. Można na nich bezpiecznie jeździć zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. 

Autor: Monika Kocher