Opony Dębica

Polskim kierowcom tej marki przestawiać nie trzeba. Jeśli nawet ktoś nie miał okazji na nich jechać, to na pewno miał okazję co nieco na ich temat usłyszeć. Szczęśliwie, z każdym rokiem słychać o nich coraz pozytywniejsze opinie. Na rynku opon istnieje od około 80 lat, dostarczając ogumienie dedykowane samochodom osobowym, ciężarowym i przemysłowym. W okresie Polski Ludowej firma zaopatrywała głównie kierowców lokalnych, a o międzynarodowym sukcesie nie było mowy. Wreszcie przyszedł rok 1989, a wraz z nim wiatr zmian, który przewietrzył zatęchłe zakłady polskiego producenta. Dwa lata później firma znana wtedy pod nazwą Dębickie Zakłady Opon Samochodowych „Stomil” przekształca się w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 1994 pod nową szyldem Dębica S.A. trafia na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Pod dwóch latach większość jej akcji staje się własnością amerykańskiego giganta oponiarskiego – Goodyear Tire and Rubber Company.

Od tego momentu nic już nie jest takie samo. Zastrzyk finansowo-technologiczny od razu stawia Dębicę na nogi i wkrótce staje się ona jednym z największych eksporterów zagranicznych na Podkarpaciu. Odzyskuje też pozycję na rynku krajowym, gdzie zatrudnia prawie 3000 osób. Kluczem było odpowiednie sprofilowanie produkcji i strategii marketingowej. Po otwarciu rynku i zalaniu go konkurencyjnymi towarami, firma nie mogła już tworzyć produktów „dla wszystkich”. Zwróciła się więc w stronę kierowców środkowoeuropejskich, którzy szukają dobrych, pewnych opon w niewysokiej cenie. Takimi są np. zimowe opony Dębica Frigo 2. Stworzone z myślą o kierowcach miejskich, ceniących sobie bezpieczeństwo i komfort, potrafią też dostarczyć prawdziwie sportowych wrażeń. Goodyear zmienił też kierunek polityki ekologicznej przedsiębiorstwa, stawiając na przyjazną środowisku, mniej inwazyjną produkcję.

Opony Dębica posiadają takie same warunki gwarancyjne, jak pozostałe marki Goodyear (Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Pneumant). Gwarancja obowiązuje 5 lat od daty wytworzenia i zostaje rozpatrzona pozytywnie, gdy wina leży po stronie producenta.