Opony Kormoran

Marka Kormoran obecnie znajduje się pod skrzydłami koncernu Michelin, będąc budżetowym reprezentantem ogumienia francuskiego giganta. Opony Kormoran zalicza się do klasy ekonomicznej, doskonale łączącej zadowalające parametry z atrakcyjną ceną. Najlepszą reklamą dla tej marki są pozytywne opinie samych kierowców, którzy w zdecydowanej większości chwalą sobie produkty związane z tą „ptasią” marką.

Kormoran – opony od 1999 roku

Historia opon Kormoran sięga lat 90. i olsztyńskich zakładów Stomil, działających w tej branży od lat 60. ubiegłego wieku. Najpierw przedsiębiorstwo zostało przejęte przez światowego giganta Michelin, który kontynuował oponiarskie tradycje zakładu, by po kilku latach zaktualizować nazwę. I tak od 1999 roku na rynku mamy markę Kormoran (choć pod uwagę brano również nazwy Medalist, Amplor, Cavalier czy Warrior).

Sama nazwa przez ponad 20 lat zdążyła zagościć w świadomości polskich kierowców, którzy kojarzą opony Kormoran, uważając je za dobre i niedrogie rozwiązanie. Ogumienie Kormoran jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, ale też cieszą się dużym uznaniem w Chorwacji, na Węgrzech, w Rumunii czy Macedonii.

Opony samochodowe Kormoran i technologia od Michelin

Marka Kormoran skupia się na produkcji opon do samochodów osobowych, z napędem 4x4, SUV-ów oraz lekkich pojazdów dostawczych. Kluczowa jest tutaj kompleksowa oferta, zawierająca zarówno opony sezonowe, jak i całoroczne. Niezależnie od wybranego modelu, mamy zagwarantowaną nowoczesną konstrukcję, niezawodność i trwałość, a doskonałe parametry zostały potwierdzone w skrupulatnych testach jakościowych. Opony Kormoran posiadają pełne wsparcie technologiczne rozwiązań sprawdzonych we flagowych produktach marki Michelin.

Produkcja opon Kormoran wciąż odbywa się w olsztyńskiej fabryce, która obecnie jest jedną z większych w Europie, należącą do koncernu Michelin. Oprócz tego ogumienie tej marki powstaje również w Serbii czy Turcji. Na chwilę obecną opony Kormoran sprzedawane są głównie na rynkach w Europie Środkowej, dlatego dostosowano je do wymagających i różnorodnych warunków pogodowych panujących w tej części kontynentu.

Opony Kormoran – popularne modele

Jeżeli chodzi o popularne modele opon marki Kormoran, wszystko zależy od ich przeznaczenia. Wśród zimówek do aut osobowych nie można pominąć modelu Snow oraz SNOWPRO. W przypadku opon letnich warto zwrócić uwagę na Road Perfomance oraz mocniejszą Ultra High Perfomance. Kormoran All Season to najpopularniejszy wybór modelu całorocznego tej marki.

Z oferty marki Kormoran warto też wyróżnić opony z przeznaczeniem do aut typu SUV i z napędem 4x4 – SUV Summer, SUV Snow czy Road Terrain, a także te dla lekkich aut dostawczych – VANPRO B2 czy VANPRO Winter.

Ogumienie marki Kormoran zaliczane jest do klasy ekonomicznej, szczególnie nastawionej na kompromis pomiędzy dobrymi parametrami technicznymi opony z przystępną ceną. Zimowe modele doskonale radzą sobie ze śniegiem czy błotem, z kolei letnie dobrze znoszą bardzo wysokie temperatury i charakteryzują się znakomitymi właściwościami na mokrej nawierzchni czy krótką drogą hamowania.

Wyprodukowano już setki milionów opon Kormoran, które możemy spotkać na polskich i europejskich drogach. Nie bez znaczenia są też bardzo pochlebne opinie kierowców odnośnie samej marki i jej produktów. To nagroda za konsekwencje w produkcji opon dobrej jakości, gwarantującej kierowcom bezpieczeństwo bez konieczności drenowania ich portfela.

Autor: Konrad Zieliński