Data publikacji:

Opony zimowe Bridgestone

Autor: Łukasz Wulkanista

Logo Bridgestone - producenta opon zimowych klasy premium Wydawać by się mogło, że Bridgestone to nazwa koncernu pochodzącego z ameryki. Nic bardziej mylnego. Marka powstała w Japonii, a angielskobrzmiąca nazwa miała być fortelem przyciągającym klientów zafascynowanych jakością produktów z USA. Założyciel przetłumaczył swoje nazwisko – Ishibashi – na język angielski i tak właśnie narodził się Bridgestone. W Europie zimowe opony Bridgestone cieszą się ogromnym powodzeniem. Na listach bestsellerów i w testach nieustannie pojawiają się takie modele jak Blizzak LM-80 Evo, Blizzak LM-32, Blizzak LM-25, Blizzak LM001 oraz Blizzak LM-30. Są to opony zimowe przeznaczone głównie dla osób poszukujących najwyższych osiągów i wysokiego poziomu bezpieczeństwa w każdych warunkach. Japońska myśl techniczna od dawna budzi podziw inżynierów z innych krajów. Widać to m.in. w parametrach jakimi wyróżniają się opony z asortymentu marki Bridgestone. Miarodajnym źródłem informacji są w tym wypadku nie tylko rankingi opon zimowych prowadzone przez ADAC czy ACE, ale również etykieta unijna. Wiele modeli Bridgestone otrzymało ocenę „B” pod względem długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni. Opony zimowe Bridgestone Blizzak LM-25 195/60 R16 89H C MO czy Bridgestone Blizzak LM001 205/55 R16 91T będą więc doskonała propozycją dla osób ceniących bezpieczeństwo i pełne panowanie nad autem. Z oferty tej korzystają również miłośnicy komfortu – opona zimowa Bridgestone Blizzak LM-32 185/60 R15 88T XL generuje hałas na poziomie jedynie 67 dB, bijąc na głowę wiele modeli letnich. Wysoka jakość produktów marki Bridgestone sprawia, że kierowcy kojarzą je z wysokimi cenami. Wszystko zależy jednak od wybranego modelu i jego rozmiaru. Bardzo lubianą i często rekomendowaną oponę zimową Bridgestone Blizzak LM-32 195/65 R15 91T kupić można już za ok. 195 PLN. Wybór rozmiarów i wersji jest bardzo dużo. W Europie najpopularniejsze są niedrogie opony zimowe Bridgestone w rozmiarach: 225/65 R17, 195/65 R15, 235/55 R18, 205/55 R16, 185/65 R15, 225/60 R17, 215/55 R16, 175/60 R15, 255/40 R18 oraz 185/55 R16.

Nokian WR Snowproof

Nokian WR Snowproof. Opona zimowa na sezon 2022/2023

2022-09-25
Nokian WR Snowproof to opona zimowa klasy premium od najbardziej wysuniętego na północ producenta ogumienia. Z tym modelem można cieszyć się bezpieczną i spokojną jazdą nawet w ekstremalnych warunkach. Zobacz, jak prezentuje się bieżnik opony oraz jak model wypada w testach.
vredestein wintrac pro

Vredestein Wintrac PRO. Testy i opinie

2022-09-24
Vredestein Wintrac PRO to produkt holenderskiej marki opon, która bardzo dobrze spisuje się w produkcji specjalistycznych opon. Wspomniany model jest godnym reprezentantem zimowego ogumienia marki premium. Najnowsze opony Vredestein Wintrac PRO to zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu doskonałej przyczepności na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Do produkcji wykorzystano najnowsze technologie, które przyniosły sukces opisywanemu modelowi opon czyniąc je niezwykle polecanymi oponami zimowymi. Dostępne są w rozmiarach od 17 do 22 cali, czyli najczęściej spotykanymi średnicami kół samochodowych, dzięki czemu uznać można je za bardzo uniwersalne.
pirelli sottozero 3

Pirelli SottoZero 3. Znakomita opona zimowa

2022-09-18
Pirelli SottoZero 3 to zimowa opona przeznaczona do najlepszych, najbardziej ekskluzywnych samochodów premium. Zaprojektowana i skonstruowana została tak, aby zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa, kontroli i przyczepności w każdych, nawet najtrudniejszych zimowych warunkach. Model ten powstał w wyniku zestawienia prac projektowych, zebranego doświadczenia i opinii producenta wraz z najlepszymi, najbardziej renomowanymi producentami samochodów osobowych marki premium. Sprawdźmy, czym model Pirelli SottoZero 3 zasłużył na taką renomę.
Pirelli Scorpion Winter

Pirelli Scorpion Winter. Opona zimowa klasy premium

2022-09-17
Pirelli Scorpion Winter to opona zimowa klasy premium, która nie zawodzi niezmiennie już od wielu lat. Przeznaczona jest do samochodów o większej mocy i pojemności. Najlepiej sprawdzi się w SUV-ach i Crossoverach, które na pewno odwdzięczą się wysoką precyzją prowadzenia i bezpieczeństwem w trakcie zimy. Model ten jest z roku na rok udoskonalany, a używane technologie coraz nowsze i bardziej zaawansowane. Sam model istnieje od 2012 roku i cały czas cieszy się wielkim zainteresowaniem, utrzymując niezmiennie wysokie lokaty w niezależnych testach.
dunlop winter sport 5 suv

Dunlop Winter Sport 5 SUV. Opona zimowa premium

2022-09-16
Dunlop Winter Sport 5 SUV zbudowana została na sportowym modelu, z tą różnicą, że ta przeznaczona jest głównie do większych samochodów typu SUV. Jaki efekt uzyskano? Podobnie jak w sportowym egzemplarzu opona wykazuje się ponadprzeciętnym trzymaniem trakcji, manewrami o bardzo wysokiej precyzji oraz bardzo dokładną i szybką reakcją na polecenia kierowcy. Dodatkowo konstrukcja, jak na opony do SUV-ów, została dostosowana do większej wagi i mocniejszej jednostki silnikowej. Czym charakteryzuje się model Dunlop Winter Sport 5 SUV?
Dunlop Winter Sport 5

Dunlop Winter Sport 5. Opony zimowe klasy premium na sezon 2022/2023

2022-09-14
Dunlop jest czołową marką opon w cyklicznej imprezie 24h Le Mans, a także w wielu wyścigach długodystansowych. Wyniki testów największych, niezależnych magazynów i organizacji konsumenckich, a także morze pozytywnych opinii samych użytkowników mówią same za siebie: Dunlop Winter Sport 5 to prawdopodobnie jedna z najlepszych opon zimowych dekady.