Data modyfikacji:

Opony zimowe Goodride

Autor: Łukasz Wulkanista

Logo firmy Goodride - producenta m.in. opon zimowych Chińskie opony już dawno przestały kojarzyć się z niską jakością i archaicznymi technikami produkcji – a przynajmniej te wytwarzane w firmach dbających o potrzeby klientów. Jednym z chińskich koncernów cieszących się w Europie dobrą sławą jest niewątpliwie firma Hangzhou Zhongce Rubber, która jest właścicielem marki Goodride. W najnowocześniejsze technologie zainwestowano miliony dolarów tworząc m.in. tanie opony zimowe, które doskonale radzą sobie w niemal każdy warunkach pogodowych. Produkty Goodride spełniają międzynarodowe standardy jakościowe, bezkompromisowo walcząc z krzywdzącą opinią, iż każdy chiński produkt jest mało wart. Dobre wyniki sprzedaży w Europie i USA stanowią dowód, ze jest to taktyka skuteczna. Marka Goodride stworzyła kilka kultowych już modeli. Zaliczyć do nich można m.in. opony zimowe Goodride SW 601, SW 602 czy SW 606. Prawdziwym hitem okazały się jednak budżetowe opony zimowe Goodride SW608 oraz Goodride SW608 Snowmaster. To doskonałe propozycje dla kierowców preferujących umiarkowany styl jazdy i poruszających się głównie po mieście. Stosunek ceny do jakości sprawia, że jest to wyjątkowo atrakcyjna propozycja dla użytkowników, którzy nie chcą lub nie mogą inwestować w ogumienie klasy średniej. W Europie najlepiej sprzedają się wersje rozmiarowe 205/55 R16, 195/65 R15, 185/60 R15, 195/60 R15, 215/50 R17 oraz 185/70 R14. Jak tanie opony zimowe radzą sobie jednak w praktyce? W roku 2014 magazyn Autobild przeprowadził duży test najlepszych opon zimowych w rozmiarze 225/50 R17. Brało w nim udział 51 różnych opon – w tym modele Goodride SW608 i SW608 Snowmaster. W rankingu zajęły one odpowiednio 14 i 15 miejsce, pokonując tym samym wiele bieżników wyższej klasy. Ogromną zaletą opon Goodride jest ich niska cena. Wersję Goodride SW608 Snowmaster 185/65 R14 86H nabyć można już za ok. 150 PLN. Budżetowe bieżniki oferują przyzwoite parametry techniczne – np. Goodride SW608 205/55 R16 91H w kategorii długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni otrzymał bardzo wysoką ocenę „C”.

opony zimowe 245 45 r18

Opony zimowe 245/45 R18

2022-09-27
Zimowe opony 245/45 R18 to ogumienie o sportowym charakterze, któremu niestraszne są mrozy i śniegi. Montuje się je zazwyczaj w samochodach prosperujących do nazywania ich sportowymi bądź do takich, które noszą dumną nazwę limuzyn. Opony zimowe 245/45 R18 najczęściej polecane są dla użytkowników klasy premium. Taki typ opon w rozmiarze 245/45 R18 używa się najczęściej w modelach pokroju Audi A8 D2, Mercedes Klasa S W220, Citroen C5 III czy BMW Seria 5 F10.
Nokian WR Snowproof

Nokian WR Snowproof. Opona zimowa na sezon 2022/2023

2022-09-25
Nokian WR Snowproof to opona zimowa klasy premium od najbardziej wysuniętego na północ producenta ogumienia. Z tym modelem można cieszyć się bezpieczną i spokojną jazdą nawet w ekstremalnych warunkach. Zobacz, jak prezentuje się bieżnik opony oraz jak model wypada w testach.
vredestein wintrac pro

Vredestein Wintrac PRO. Testy i opinie

2022-09-24
Vredestein Wintrac PRO to produkt holenderskiej marki opon, która bardzo dobrze spisuje się w produkcji specjalistycznych opon. Wspomniany model jest godnym reprezentantem zimowego ogumienia marki premium. Najnowsze opony Vredestein Wintrac PRO to zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu doskonałej przyczepności na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Do produkcji wykorzystano najnowsze technologie, które przyniosły sukces opisywanemu modelowi opon czyniąc je niezwykle polecanymi oponami zimowymi. Dostępne są w rozmiarach od 17 do 22 cali, czyli najczęściej spotykanymi średnicami kół samochodowych, dzięki czemu uznać można je za bardzo uniwersalne.
pirelli sottozero 3

Pirelli SottoZero 3. Znakomita opona zimowa

2022-09-18
Pirelli SottoZero 3 to zimowa opona przeznaczona do najlepszych, najbardziej ekskluzywnych samochodów premium. Zaprojektowana i skonstruowana została tak, aby zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa, kontroli i przyczepności w każdych, nawet najtrudniejszych zimowych warunkach. Model ten powstał w wyniku zestawienia prac projektowych, zebranego doświadczenia i opinii producenta wraz z najlepszymi, najbardziej renomowanymi producentami samochodów osobowych marki premium. Sprawdźmy, czym model Pirelli SottoZero 3 zasłużył na taką renomę.
Pirelli Scorpion Winter

Pirelli Scorpion Winter. Opona zimowa klasy premium

2022-09-17
Pirelli Scorpion Winter to opona zimowa klasy premium, która nie zawodzi niezmiennie już od wielu lat. Przeznaczona jest do samochodów o większej mocy i pojemności. Najlepiej sprawdzi się w SUV-ach i Crossoverach, które na pewno odwdzięczą się wysoką precyzją prowadzenia i bezpieczeństwem w trakcie zimy. Model ten jest z roku na rok udoskonalany, a używane technologie coraz nowsze i bardziej zaawansowane. Sam model istnieje od 2012 roku i cały czas cieszy się wielkim zainteresowaniem, utrzymując niezmiennie wysokie lokaty w niezależnych testach.
dunlop winter sport 5 suv

Dunlop Winter Sport 5 SUV. Opona zimowa premium

2022-09-16
Dunlop Winter Sport 5 SUV zbudowana została na sportowym modelu, z tą różnicą, że ta przeznaczona jest głównie do większych samochodów typu SUV. Jaki efekt uzyskano? Podobnie jak w sportowym egzemplarzu opona wykazuje się ponadprzeciętnym trzymaniem trakcji, manewrami o bardzo wysokiej precyzji oraz bardzo dokładną i szybką reakcją na polecenia kierowcy. Dodatkowo konstrukcja, jak na opony do SUV-ów, została dostosowana do większej wagi i mocniejszej jednostki silnikowej. Czym charakteryzuje się model Dunlop Winter Sport 5 SUV?