Data publikacji:

Pirelli Angel ST. Testy, opinie, charakterystyka

Pirelli Angel ST to opona o dwóch obliczach. Jest to flagowy produkt marki Pirelli, a dwa oblicza wynikają z bieżnika, który jest połączeniem agresywnych, sportowych opon wraz ze spokojnymi, turystycznymi. Doskonale nadaje się dla osób, które cenią sobie komfort i bezpieczeństwo, ale też dla tych, które pragną wykorzystać w pełni potencjał swojego motocykla jeżdżąc bardziej agresywnie. Ze względu na dużą dostępność w różnych rozmiarach, są one uniwersalne i dopasowane do bardzo szerokiej gamy jednośladów. Dlaczego ta opona jest tak wyjątkowa? Czym się charakteryzuje?

Pirelli Angel ST – charakterystyka 

Opony Pirelli Angel ST to doskonałe, uniwersalne opony do motocykli. Sprawdzą się jako spokojne, codzienne opony, jako opony turystyczne, przeznaczone do dalekich podróży oraz opony sportowe do większych, bardziej agresywnych modeli. Zastosowana mieszanka gumowa wzbogacona krzemionką to gwarancja doskonałej przyczepności i bezpieczeństwa na suchych, jak i mokrych drogach.  
Opony Pirelli Angel ST są niezwykle przewidywalne i stabilne w każdych warunkach. Efekt ten uzyskano za pomocą nowych profili opon przednich, jak i tylnych. Opona jest wzmacniana konstrukcyjnie, a technologie wytwarzania spowodowały bardzo duży wzrost trwałości opony. Uzyskano to przez zastosowanie specjalistycznej mieszanki wzmacnianej sadzą techniczną i specjalistycznymi żywicami, ale też dzięki nowemu kształtowaniu bieżnika i krawędzi lameli, które zapobiegają gwałtownemu, nierównemu zużywaniu się opony, przez co te zużywają się znacznie wolniej, a przede wszystkim nie tracą swoich właściwości poprzez nierównomierną eksploatację.  

Pirelli Angel ST – opinie i testy 

Opony Pirelli Agnel ST cieszą się bardzo dużym powodzeniem na rynku motoryzacyjnym. Istnieją na nim od lat, a zwolenników z roku na rok przybywa. Spowodowane jest to nie tylko właściwościami i osiągami, ale też korzystną ceną i szeroką gamą dostępnych rozmiarów, które pasują do większości motocykli.  
Sprawia to, że wielu kierowców może sobie pozwolić na taką inwestycją, a jak wiadomo, im więcej użytkowników, tym więcej opinii, a te Pirelli Angel ST mają bardzo dobre.  
Ciekawostką potwierdzającą jakość i świetność tego modelu jest fakt, że model ten w fazie testów w 2009 roku pobił aż 7 rekordów świata FIM. Producenci informują, że na jednym komplecie opon przejechali ponad 5 tysięcy kilometrów ze średnią prędkością około 210 km/h podczas bardzo wymagających testów, które trwały ponad dobę non stop. Jest to kolejne potwierdzenie, że parametry i właściwości Pirelli Angel ST są bardzo dobre i w pełni sprawdzone.  

Pirelli Angel ST – charakterystyka techniczna 

Modeli Pirelli Angel ST jest bardzo dużo. Występują w różnych rozmiarach, przez co są bardzo uniwersalne i pasują do większości motocykli. Przed zakupem warto sprawdzić w książce serwisowej jaki rozmiar opon jest odpowiedni do naszego motoru, aby rozmiar dobrać z głową i bez problemów móc go użytkować. Spośród wszystkich dostępnych rozmiarów wybraliśmy jeden do szczegółowej charakterystyki. 

Pirelli Angel ST M/C 120/70 R17 58W TL 

  • Producent – Pirelli 
  • Model – Angel ST 
  • Przeznaczenie – letnie, opona przednia 
  • Klasa – premium 
  • Szerokość – 120 mm 
  • Profil – 70% 
  • Średnica – 17” 
  • Indeks nośności – 58 (236 kg) 
  • Indeks prędkości – W (do 270 km/h) 
  • Dodatkowe oznaczenia: M/C – tylko do motocykli, TL (TubeLess) – opona bezdętkowa 
Zdjęcie: SkloStudio / Envato Elements