Data publikacji:

Pirelli Scorpion All Terrain Plus. Charakterystyka, testy, opinie

Opony Pirelli Scorpion All Terrain Plus to nowoczesna opona do zadań specjalnych. Została zaprojektowana aby zapewniać bardzo wysokie osiągi w terenie, nawet na bardzo wymagających nawierzchniach takich jak śnieg, błoto, skały czy piach. Nowa rzeźba bieżnika wraz z solidną osnową powodują, że opony te świetnie sprawdzą się również na dalekich trasach bez obaw o utratę właściwości bezpieczeństwa i komfortu na drodze. Są to opony terenowe całoroczne, posiadające certyfikaty i homologacje M+S na błoto i śnieg oraz 3PMSF – homologację zimową, dzięki której stosowane mogą być w zimie w krajach, gdzie wymagana jest zmiana ogumienia wraz ze zmieniającym się sezonem. Czyni to opony Pirelli Scorpion All Terrain Plus niezwykle uniwersalnymi i potwierdza, że nadają się na każde warunki drogowe.

Pirelli Scorpion All Terrain Plus – charakterystyka

Opony Pirelli Scorpion All Terrain Plus to opony przemyślane w pod każdym względem. Ich budowa i zastosowana do wytworzenia mieszanka to gwarancja osiągnięcia zamierzonych przez inżynierów marki Pirelli celów. Jest to opona dosłownie do zadań specjalnych, która sprawdzi się doskonale w każdych terenowych warunkach i bez wątpienia sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym, trialowym kierowcom.
Wyposażona jest w grube, agresywne kontury bloków, które poprawiają przyczepność na śliskich, luźnych nawierzchniach takich jak błoto, trawa czy śnieg. Ich nieregularny kształt i charakterystyczne rozłożenie, w połączeniu z licznymi naciętymi lamelami gwarantują bardzo wysokie parametry przyczepności zarówno podczas wykonywania manewrów podczas jazdy, jak i podczas hamowania.
Znaczna liczba asymetrycznych lameli poprawia przyczepność na śniegu i lodzie. Dzięki nim opony dosłownie wgryzają się w powierzchnię powodując doskonałą przyczepność i kontrolę nad pojazdem oraz zapobiegając nadmiernemu ślizganiu się opon przy wysokich obrotach. Między blokami bieżnika widać grube, szerokie rowki. To właśnie one odpowiadają za skuteczne odprowadzanie wody. W ich wnętrzu umieszczono liczne wypustki, które dodatkowo wspomagają drenaż i ułatwiają oczyszczanie rowków z kamieni, dzięki czemu spełniają one cały czas swoją rolę bez obaw o zapchanie się kanalików.
Zobacz nasze propozycje opon MT

Pirelli Scorpion All Terrain Plus – technologie

Producent opon Pirelli Scorpion All Terrain Plus przy zakupie tego modelu oferuje aż 7 lat gwarancji, zaznaczając, że podkreśla to trwałość i niezawodność przez długi czas użytkowania. Koncern Pirelli zastosował wiele nowoczesnych technologii, które czynią ten model jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Jedną z nich jest Rozszerzenie ELECT. Jest to technologia, która zwiększa korzyści użytkowania i pozwala zastosować opony do samochodów hybrydowych i elektrycznych. Oznacza to, ze spełnia dodatkowe normy i pozwala na większe osiągi.
Zastosowana technologia Run-Flat to duży krok w stronę bezpieczeństwa. Pozwala ona na zachowanie kontroli nad samochodem nawet w krytycznych sytuacjach gwałtownej utraty ciśnienia w oponie na skutek przebicia. Technologia ta współpracuje z dodatkiem Steal-Inside, które zwiększa odporność na przebicia i zapobiega aż 85% typowych przypadków, gdzie opona mogłaby ulec uszkodzeniu.
Technologią, która bardzo zwiększa komfort jazdy, jest PNCS. Odpowiada ona za redukcję hałasu generowanego podczas jazdy. Zastosowana autorska gąbka absorbująca zmniejsza odczuwalny szum o ponad połowę, dzięki czemu bardzo wzrasta poziom komfortu.

Pirelli Scorpion All Terrain Plus – opinie i testy

Opisywane opony Pirelli Scorpion All Terrain Plus to opony terenowe najwyższej jakości. Posiadają liczne, pozytywne opinie i recenzje użytkowników oraz topowych testerów opon. Zajmują wysokie pozycje w rankingach głównie dzięki doskonałemu stosunkowi ceny i jakości. Opiny Pirelli Scorpion All Terrain Plus to topowe opony terenowe klasy premium. Świadczą o tym uzyskane oceny i opinie oraz zastosowane technologie i uzyskane rezultaty. Model polecany wszystkim amatorom nawet tych wymagających tras off-roadowych, którzy chcą poczuć zastrzyk adrenaliny bez obaw o uszkodzenia opon i utratę bezpieczeństwa. Dodatkowo zachęcająca jest cena, która jak na tej klasy opony, jest bardzo kusząca.
Zdjęcie: gargantiopa / Envato Elements