Data publikacji:

Pirelli Scorpion Verde. Opinie i testy opony premium

Wybór najlepszych opon dla danego kierowcy to nie lada wyzwanie. Osobom, którym zależy na najwyższej jakości i najlepszych osiągach, polecane są modele zaliczane do klasy premium. Wśród nich znajduje się model Pirelli Scorpion Verde. Sprawdź, czym wyróżnia się to ogumienie i dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten komplet opon. Zobacz, czym charakteryzuje się bieżnik opony, jak wypada w testach i jakie rozmiary są dostępne.
pirelli scorpion verde

Opony sezonowe czy całoroczne – które wybrać?

W sprzedaży znaleźć można opony letnie i zimowe oraz modele całoroczne. Ogumienie zmienne wymaga odwiedzin w wulkanizacji dwa razy w roku i niejednokrotnie poświęcenia pewnej ilości czasu, aby zostać obsłużonym, zwłaszcza w sytuacji znacznego pogorszenia pogody.
Trzeba również liczyć się z potrzebą wygospodarowania miejsca na przechowywanie danego kompletu i kosztami związanymi z wymianą. Dla wielu osób jest to dość niekomfortowe, zwłaszcza gdy na co dzień są zabiegane lub nie mogą sobie pozwolić na wizytę w wulkanizacji z racji obowiązków.
Najlepsze opony letnie doskonale sprawdzi się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. W porównaniu z modelami wielosezonowymi droga hamowania będzie krótsza, a samochód będzie będzie się lepiej prowadzić. Doskonałym przykładem mogą tu być opony Pirelli Scorpion Verde. Opinie użytkowników to potwierdzają.

Pirelli – włoska potęga oponiarska

Pirelli to włoska marka oponiarska, która założona została w 1872 roku przez Giovanniego Battistę Pirellego. Firma zyskała sławę w 1907 roku, kiedy w wyścigu Pekin–Paryż wygrało auto z ogumieniem tej marki. Od tamtej pory specjaliści pracujący dla koncernu nie ustają w badaniach nad coraz nowszymi rozwiązaniami technologicznymi i innowacjami, by opony były coraz bezpieczniejsze, osiągały lepsze wyniki i cieszyły się ciągłą aprobatą kierowców.
Pirelli to firma, której przemysł oponiarski zawdzięcza wprowadzenie wielu pionierskich rozwiązań. To właśnie włoska marka jako pierwsza wprowadziła opony niskoprofilowe, które doskonale przyjęły się w autach sportowych, ale też w osobowych. Pirelli to również twórca opon radialnych, które pojawiły się na rynku w latach 40. ubiegłego wieku, a dziś stanowią niemal 100% udziału w rynku.
Opony Pirelli cechuje niezawodność i doskonałe przystosowanie zarówno do warunków letnich, jak i zimowych. Producent oferuje ogumienie sezonowe oraz całoroczne, które cechuje się rewelacyjnym połączeniem właściwości zarówno w wersji na ciepłe miesiące, jak i opon na ekstremalne warunki jesienno-zimowe. Doskonałym przykładem jest tu model Pirelli Scorpion Verde – ogumienie letnie o świetnych opiniach, bardzo wytrzymałe i świetnie sprawdzające się w każdych warunkach.

Opony letnie Pirelli Scorpion Verde – charakterystyka

Propozycja opon letnich od Pirelli to pewien przełom w produkcji modeli sezonowych. Ogumienie Pirelli Scorpion Verde to model, który łączy w sobie znakomite osiągi zarówno pod względem bezpieczeństwa i komfortu jazdy, trwałości, ekonomii, ale również ekologii i dbałości o środowisko. Opony powstają w unowocześnionym procesie produkcyjnym, który nie tylko zmniejsza emisję dwutlenku węgla, ale pozwala też na stworzenie ogumienia odporniejszego na zużycie i uszkodzenia mechaniczne.
Opony Pirelli Scorpion Verde mogą osiągnąć też bardzo niskie opory toczenia. To bezpośrednio przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i bardziej ekonomiczną jazdę.

Pirelli Scorpion Verde – dla kogo?

Co jeszcze wyróżnia opony Pirelli Scorpion Verde? Opinie użytkowników, jak i wyniki testów przeprowadzanych przez niezależne magazyny branżowe podkreślają wysoką sterowność podczas jazdy i doskonałą kontrolę nad autem, nawet w bardzo trudnych warunkach. Są to również opony, które wystarczą na bardzo długo.
To ogumienie klasy premium, które idealnie sprawdzi się dla osób wymagających, chcących kupić solidne opony na długi czas. Model Pirelli Scorpion Verde szczególnie polecany jest kierowcom aut terenowych i SUV-ów, ale też doskonale sprawdzi się w przypadku innych modeli aut.
Ogumienie Pirelli Scorpion Verde dostępne jest w rozmiarach od 15 do 22 cali i opatrzone jest gwarancją do 7 lat od daty zakupu lub zużycia bieżnika do głębokości 1,6 mm.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!