Data publikacji:

Roadstone Eurovis HP02. Charakterystyka opony letniej

W oponach letnich największą rolę odgrywa wzór rzeźby bieżnika, ich precyzyjność kierowania, skuteczność odprowadzania wody z powierzchni styku, a także przyczepność na suchej i mokrej drodze. W taki sam sposób ocenione zostały opony Roadstone Eurovis HP02. Jest to produkt pochodzący z Korei Południowej, wywodzący się z zachodniego giganta, jakim jest Nexen Tires. Przez wiele lat marka ta wypracowała różnorodne rozwiązania technologiczne, stale poprawiając jakość ich opon.
roadstone eurovis hp02

Roadstone Eurovis HP02 – charakterystyka

Jakie opony letnie wybrać? Producenci opon Roadstone są specjalistami w tworzeniu ogumienia z segmentu ekonomicznego. Charakteryzują się bowiem zadowalającymi parametrami i stosunkowo przystępną ceną. Posiadacze Roadstone Eurovis HP02, jak i całą markę Roadstone, chwalą przede wszystkim za szeroki wybór rozmiarów. Bez większych problemów znaleźć można różne rozmiary, parametry i rodzaje, które pasować będą nie tylko do naszego samochodu, ale też spełnią oczekiwania kierowcy.
Opony Roadstone Eurovis HP02 bardzo dużą popularność zyskały dzięki technologiom i materiałom wykorzystywanym do produkcji tego właśnie modelu ogumienia. Dzięki temu producent uzyskał naprawdę solidny i pewny wyrób przeznaczony do letniej jazdy.
Użytkownik nie tylko dostaje gwarancję niezawodności, ale też nie nadwyręża swojego budżetu. Roadstone Eurovis HP02 jest udoskonaloną wersją Roadstone Eurovis HP01. Producent znacznie poprawił parametry i właściwości jezdne tego modelu. Opisywane opony świetnie sprawdzą się w samochodach kompaktowych, miejskich, ale też sportowych o większej mocy.
Producent do stworzenia Roadstone Eurovis HP02 zastosował nowoczesną mieszankę w technologii Silica. Dzięki temu udało się poprawić przyczepność opon oraz zwiększyć precyzję i kontrolę podczas kierowania. Zastosowane tworzywo zmniejsza opory toczenia, tym samym obniża koszty eksploatacji.

Bieżnik opony Roadstone Eurovis HP02

Roadstone Eurovis HP02 posiadają asymetryczny, dwustrefowy bieżnik. Pierwsza, zewnętrzna strona to przede wszystkim gwarancja stabilnego, pewnego prowadzenia oraz skutecznego hamowania. Bardzo dobrze reaguje podczas pokonywania zakrętów, co docenią szczególnie kierowcy sportowych samochodów, którzy preferują szybką, dynamiczną jazdę.
Wewnętrzna część bieżnika odpowiada za przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej drodze. Część ta posiada wzmocniony bark, który odgrywa główną rolę podczas trakcji na mokrej nawierzchni. Szerokie rowki odprowadzające skutecznie pozbywają się wody z powierzchni styku. W centralnej części opony znajdują się trzy środkowe żebra. To dzięki nim opony Roadstone Eurovis HP02 dokładnie utrzymują wytyczony tor jazdy i sprawnie reagują na manewry i polecenia kierowcy.

Skąd w koreańskiej oponie takie dobre parametry przyczepności na mokrej drodze?

Zachodni producenci opon są bardzo rozwinięci technologicznie, stąd ich innowacyjne rozwiązania. Skąd tak dobre parametry w oponach koreańskich? Za skuteczność hamowania i przyczepności na mokrej drodze w modelu Roadstone Eurovis HP02 odpowiadają przede wszystkim komputerowo dopracowane kanały obwodowe, które świetnie współpracują i uzupełniają się z rowkami bocznymi. Dzięki temu opona doskonale przylega do podłoża i redukuje do minimum ryzyko pojawienia się zjawiska aquaplaningu.
Zastosowana mieszanka oraz technologie produkcji dały w efekcie wyrób, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego kierowcę. Bez wątpienia model Roadstone Eurovis HP02 polecić można osobom, które szukają bardzo dobrej opony, nie wydając tym samym fortuny. Inwestycja w ten właśnie model nie tylko opłaca się ze względów finansowych, ale też gwarantuje długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie.
Marka Roadstone nakłada na swoje produkty gwarancję, która obowiązuje aż 6 lat od momentu zakupu. Do tego opony Roadstone Eurovis HP02 cechują się wysoką żywotnością i pozwalają na pokonywanie dalekich odległości bez obawy o utratę parametrów jakości. Ogumienie to jest bardzo odporne na drgania i obciążenia, co przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy. Skutecznie tłumią powstałe drgania i wyciszają je.

Roadstone Eurovis HP02 – podsumowanie

Podsumowując naszą dzisiejszą propozycję, śmiało można stwierdzić, że jest to model, który godnie reprezentuje zachodnie egzemplarze opon ekonomicznych. Bardzo dobre właściwości przyczepności na suchej oraz mokrej nawierzchni, skuteczne hamowanie, precyzja prowadzenia to główne cechy charakterystyczne opon Roadstone Eurovis HP02.
Jest to propozycja skierowana do bardzo dużej liczby kierowców. Samochody miejskie, kompaktowe czy sportowe świetnie sprawdzą się w połączeniu z tym modelem. Opony Roadstone Eurovis HP02 dostępne są w rozmiarach od 13 cali aż do 17 cali, co pasuje do ogromnej ilości samochodów osobowych.

Roadstone Eurovis HP02 – charakterystyka opon w rozmiarze 165/70 R14

 • Producent - Roadstone
 • Model – Eurovis HP02
 • Przeznaczenie – letnie
 • Klasa – ekonomiczna
 • Szerokość – 165 mm
 • Profil – 70%
 • Średnica – 18”
 • Indeks nośności – 81 (462 kg)
 • Indeks przyczepności – C (+8 m przy 80 km/h)
 • Opory toczenia – klasa C
 • Indeks prędkości – T (do 190 km/h)
 • Hałas zewnętrzny – 70 dB