Data publikacji:

Uniroyal AllSeasonExpert 2. Charakterystyka opony całorocznej

Jednym z polecanych modeli opon samochodowych są opony Uniroyal AllSeasonExpert 2. Czym charakteryzuje się ten model opon? Co wiadomo o ich producencie? W jakich rozmiarach występują opony Uniroyal AllSeasonExpert 2? Dla kogo opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 będą dobrym wyborem oraz jakie wyniki uzyskały te opony w przeprowadzonych testach? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego warto zapoznać się z jego treścią.
uniroyal allseasonexpert 2

Uniroyal – historia marki

Marka opon Uniroyal jest znana wielu kierowcom na całym świecie. Produkty tego producenta są częstym wyborem zmotoryzowanych, ponieważ cechują się wysoką jakością oraz niezawodnością.
Firma Uniroyal powstała już w XIX wieku, a dokładnie w 1868 roku. Uniroyal to firma założona dzięki zaangażowaniu rodziny, ponieważ synowie pierwszego założyciela skutecznie wprowadzili przedsiębiorstwo w szeregi najlepszych producentów ogumienia na świecie. Firma Uniroyal rozpoczęła swoją działalność od wyrobów innych niż opony samochodowe, jednak od zawsze była związana z wyrobami z gumy. Początkowo produkowano wodoodporne wyroby takie jak peleryny, rękawice, czepki oraz wiele innych.
Przygodę z oponami rozpoczęto od opon rowerowych, a po sukcesie tych produktów w życie wcielono produkcję opon samochodowych, które odnosiły sukcesy na torach wyścigowych, w tym na torze w Le Mans.
Obecnie Uniroyal jest jedną ze spółek występujących pod szyldem grupy Continental. Taki stan utrzymuje się od 1979 roku, kiedy Continental wykupił europejskie fabryki oponiarskie należące wówczas do Uniroyal.

Uniroyal AllSeasonExpert 2 – czym charakteryzują się te opony?

Jakie opony całoroczne tego producenta warto wybrać? Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 to model opon całorocznych, który jest jednym z najpopularniejszych modeli w tej kategorii. Opony całoroczne mają przed sobą trudne zadanie, ponieważ muszą zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy w każdych warunkach. O ile utrzymanie wygody i bezpieczeństwa na wysokim poziomie w sezonie letnim nie jest trudnym zadaniem dla opon, to sezon zimowy jest prawdziwym wyzwaniem dla ogumienia samochodu.
Zima to bez wątpienia najbardziej wymagająca pora roku zarówno dla kierowców, którzy muszą zachować ostrożność podczas jazdy, jak i dla opon, które muszą być jak najlepiej dopasowane do warunków atmosferycznych i drogowych panujących o tej porze roku.
Czym charakteryzują się opony Uniroyal AllSeasonExpert 2? Ten model opon został zaprojektowany z myślą o kierowcach i właścicielach samochodów osobowych klasy średniej, którzy cenią sobie jakość oraz przystępną cenę. Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 zostały wykonane z wysokiej jakości mieszanki gumy oraz z dbałością o każdy szczegół, a dodatkowo nie są kosztownym wydatkiem. Z tego powodu spora grupa kierowców, którzy chcą skorzystać z wygody opon całorocznych, decyduje się właśnie na opony Uniroyal AllSeasonExpert 2.
Bieżnik opon Uniroyal AllSeasonExpert 2 to innowacyjny projekt, który z łatwością i w szybkim tempie odprowadza wodę, a to cecha ważna zarówno latem, jak i zimą. Bieżnik w tym modelu opon posiada wiele lameli, które są połączone ze sobą specjalnymi kanalikami. Taki układ sprawia, że powstaje wydajny system drenażowy umożliwiający pozbycie się zbędnych zanieczyszczeń, a to z kolei niweluje ryzyko powstania aquaplaningu oraz snowplaningu.
W oponach Uniroyal AllSeasonExpert 2 wykorzystano metodę Shark Skin Technology, czyli Skórę Rekina. Oznacza to, że powierzchnia opony tego modelu swoją strukturą przypomina skórę rekina. Na pierwszy rzut oka powierzchnia ta wydaje się być gładka, jednak w rzeczywistości jest ona pokryta łuskami, które ułatwiają swobodny przepływ wody, co ułatwia pokonywanie oporów wody. Taka powłoka opony wpływa także na komfort jazdy, ponieważ woda przepływa wówczas szybko i cicho, a samochód nie wpada w niechciane turbulencje.
Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 jako model opon całorocznych muszą być także wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki specjalnie opracowanej mieszance gumy opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 idealnie dopasowują się do panujących warunków atmosferycznych. Opony wraz z cieplejszą pogodą stają się sztywniejsze, co zmniejsza ryzyko ścierania się bieżnika. Z kolei zimą opony te stają się nieco bardziej elastyczne, dzięki czemu ułatwiają jazdę w trudnych, zimowych warunkach.

Dostępne rozmiary opon Uniroyal AllSeasonExpert 2

Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 to chętnie wybierany przez kierowców model opon całorocznych. W jakich rozmiarach dostępne są te opony? Obecnie opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 dostępne są w sześciu rozmiarach – od 13 do 18 cali.

Jak opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 wypadły na testach?

Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2, tak jak wiele innych modeli opon całorocznych, zostały poddane licznym testom sprawdzającym ich jakość, wytrzymałość, odporność na wiele czynników oraz stosunek jakości do ceny. Jakie wyniki otrzymały opony Uniroyal AllSeasonExpert 2?
Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 zostały przez producenta wyposażone w specjalny rant, który ma chronić felgę, oraz mają wzmocnioną konstrukcję, przez co ich nośność jest znacznie podwyższona.
Testy opon Uniroyal AllSeasonExpert 2 odbywały się w latach od 2018 do 2020. Ranking ADAC z 2020 roku wskazuje, że opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 uzyskały wysokie wyniki, z czego na szczególną uwagę zasługują dobre osiągi na śniegu i mokrej nawierzchni. Podobne wyniki ten model opon uzyskał w teście „Auto Bild” wykonywanym w tym samym roku.

Uniroyal AllSeasonExpert 2 – opinie

Wielu kierowców decyduje się na zakup całorocznych opon Uniroyal AllSeasonExpert 2 do swojego samochodu, dzięki czemu kierowcy, którzy wciąż zastanawiają się nad takim wyborem, mogą liczyć na szczere opinie od innych zmotoryzowanych. Jakie wnioski na temat opon Uniroyal AllSeasonExpert 2 można wyciągnąć na podstawie umieszczonych opinii?
Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 uznawane są za dobre opony, które cechują się dobrą jakością, wydajnością oraz dobrymi parametrami, ale jednocześnie nie obciążają budżetu kierowców. Opony te gwarantują bardzo dobrą przyczepność na każdej nawierzchni, w tym także na mokrej, ośnieżonej i oblodzonej drodze. Dodatkowo opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 są bardzo czułe na ruch kierownicy, przez co jazda z ich użyciem jest komfortowa i precyzyjna. Na uwagę zasługuje także krótka droga hamowania oraz komfortowy poziom hałasu, który nie utrudnia jazdy.
Opony Uniroyal AllSeasonExpert 2 to idealny wybór dla osób, którym zależy na wysokiej jakości, dobrych wynikach, przystępnej cenie oraz braku konieczności wymieniania opon w swoim samochodzie wraz ze zmieniającą się porą roku.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!