Data publikacji:

Nowa opona letnia Vredestein Ultrac Pro

Vredestein to holenderska marka specjalizująca się w produkcji opon samochodowych. Produkty Vredestein to najwyższa klasa jakości. Nie bez powodu zaliczane są do tego wąskiego, elitarnego grona opon klasy premium. Vredestein specjalizuje się we wszystkich rodzajach opon samochodowych, od sezonowych aż po całoroczne.
Long row of new tires on a rack in an auto repair shop
Vredestein wyróżnia się na rynku motoryzacyjnym przede wszystkim unikatowymi projektami wzorów opon i ponadprzeciętnymi parametrami jazdy. Ich produkty bez wątpienia trafią w serca nawet najbardziej wymagających kierowców, bo to właśnie pod tę klasę użytkowników celuje producent. Przed nami premiera opony Vredestein Ultrac Pro, która niedługo ujrzy światło dzienne. Czego można się spodziewać po tej premierze? Bez wątpienia najwyższej jakości wykonania i doskonałych parametrów. Jest to ogumienie letnie, a więc pozwalające na wysokie osiągi.

Vredestein Ultrac Pro - najważniejsze informacje

Na premierę opony Vredestein Ultrac Pro czeka wiele osób. Nie znamy jeszcze daty debiutu, a już liczne osoby i portale tworzą artykuły dotyczące modelu, który może zdominować rynek motoryzacyjny w 2024 roku. Czego można się spodziewać od nowego produktu? Na pewno opona będzie bazować na linii produktów, z której się wywodzi. Mowa tu o oponach Vredestein Ultrac. Opony gamy Ultrac to doskonałe opony letnie o bardzo szerokim zastosowaniu, od mniejszych, miejskich samochodów, przez wszystkie rodzinne i kompaktowe modele, aż do cięższych i mocniejszych SUV-ów.
Cechują je większe przebiegi, bezpieczeństwo jazdy oraz wszelkie aspekty ekologiczne, które w dzisiejszych czasach odgrywają dość istotną rolę. Opony z rodziny Vredestein Ultrac to pewne i sztywne ogumienie o pokaźnych żebrach z parabolicznymi nacięciami obwodowymi. Są niezwykle reaktywne i precyzyjnie odpowiadają na ruchy kierownicy. Opony te kładą duży nacisk na kontakt z podłożem, bowiem to dzięki niemu zapewniają znakomite parametry przyczepności. Do ich produkcji używa się nowoczesnych, zrewolucjonizowanych mieszanek gumowych, dlatego nie ma tu miejsca na błędy. Opony Vredestein dopracowane są w każdym calu tak, aby jak najlepiej służyć swojemu nabywcy.
Opony Vredestein Ultrac Pro zostały zaprojektowane od nowa, czerpiąc z najbardziej udanych projektów tej marki. W stosunku do poprzednich generacji podkreśla się jego ogromny przeskok jakościowy. Opony otrzymały całkowicie nowy, unikalny wzór bieżnika. Do produkcji i wytworzenia użyto nowoczesnych technik prototypowania i metod obliczeniowych. W skład mieszanki gumowej wchodzą nowoczesne materiały naturalne, które mają być nie tylko ekologiczne, ale również poprawić trwałość opon. Wszystko to za sprawą ostatnich inwestycji grupy Apollo Tyres, co znacznie zwiększyło możliwości badawczo-rozwojowe holenderskiego giganta.

Co jeszcze warto wiedzieć o Vredestein Ultrac Pro?

Vredestein czerpie od najlepszych i korzysta z pomocy największych z branży i usługodawców technicznych. Dla przykładu, konstrukcję ścian bocznych zaprojektowała firma Italdesign/Giugiaro, która na specjalne zamówienie grupy Apollo Tyres opracowała nowoczesne rozwiązania przy pomocy najbardziej zaawansowanych technik modelowania i wytwarzania. Model Vredestein Ultrac Pro to podkreślenie więzi 25-letniej współpracy między tymi firmami. Italdesign/Giugiaro niejednokrotnie pokazywali, że potrafią zaskoczyć konkurencję i stworzyć projekt opony, która wyróżni się spośród pozostałych. Tak też jest i w tym przypadku. Rzeźba ściany bocznej i bieżnika jest tak charakterystyczna, że nie sposób ją pomylić z żadną inną.
Producent opon Vredestein specjalizuje się w oponach całorocznych, lecz podkreśla, że bardzo ważny jest dla nich rozwój w kierunku sezonowych opon letnich. Szczegółowe dane techniczne i testowe pojawią się chwilę przed premierą Vredestein Utrac Pro, która ma odbyć się jeszcze w pierwszym kwartale 2024 roku, jednak dziś już wiemy, że moment ten będzie przełomowy w dziedzinie opon samochodowych na całym świecie.
Zdjęcie: Envato Elements