Data modyfikacji:

Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 88H XL RPB

Autor: Łukasz Wulkanista

Opona zimowa Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 88H XL RPB (

Zdjęcie poglądowe modelu W.drive V902A w rozmiarze 195/50 R16 XL

Porównujemy oferty 26 sklepów z oponami zimowymi firmy Yokohama w rozmiarze 195/50R16. Zobacz gdzie kupić opony W.drive V902A w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.

Co oznacza zapis "88 H XL, RPB" w nazwie opony?

Parametry techniczne

Yokohama W.drive V902A w rozmiarze 195/50 R16 88H to opona zimowa, wzmacniana (XL), posiadająca rant ochronny felgi (RPB) oraz dodatkowo oznakowana symbolami 3PMSF, M+S. Marka, model jak również sama opona - zaliczane są do klasy premium. Pełna lista parametrów została zaprezentowana w tabeli poniżej.

Pełna specyfikacja opony (szczegóły produktu)
Parametr Wartość
Producent Yokohama
Koncern grupa Yokohama
Siedziba Japonia
Klasa premium
Model W.drive V902A
Poprzedni model -
Następny model W.drive V903
Sezon opony zimowe
Rozmiar [size width="195" profile="50" diameter="16"]195/50 R16[/size]
Szerokość 195 mm
Profil 50 % (opona niskoprofilowa)
Średnica 16 cali
Konstrukcja R (radialna)
Wysokość profilu 97,50 mm
Kraj produkcji USA, Filipiny, Japonia
Rodzaj bieżnika asymetryczny
Indeks nośności 88
Maksymalna nośność 560 kg
Indeks prędkości H
Maksymalna prędkość 210 km/h
Przeznaczenie auta osobowe
Gwarancja 5 lat od daty produkcji
Opory toczenia F (spalanie paliwa)
Przyczepność na mokrym C (droga hamowania)
Hałas zewnętrzny 74 dB
Fale (1-3) 3
Waga (ciężar) 7,76 kg
Cena ~ 691 zł (brutto, z VAT)
Run Flat nie
Wzmocnienie tak (XL)
Rant ochronny felgi tak (RPB)
Inne oznaczenia 3PMSF, M+S
Pełna nazwa Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 88H XL RPB

Model W.drive V902A

Fragment bieżnika W.drive V902A firmy Yokohama (zdjęcie)

Opis opony Yokohama W.drive V902A w pigułce. Producentem opon jest marka Yokohama, która posiada swoje fabryki w takich krajach jak USA, Japonia czy Filipiny. Prezentowany model stworzono z myślą o sezonie zimowym. Jeżeli chodzi o gwarancję na opony Yokohama (klasa premium) to wynosi ona 5 lat od daty produkcji. Bieżnik W.drive V902A ma konstrukcję asymetryczną, o której więcej dowiesz się w tej części opisu.

Opony zimowe Yokohama W.drive V902A w rozmiarze 195/50 R16 88H XL

Opony zimowe Yokohama W.drive V902A w prezentowanym przykładzie dostępne są w rozmiarze 195/50 R16. Ich indeks prędkości wynosi H – informuje on o maksymalnej dopuszczalnej prędkości, z jaką można się na nich poruszać – w tym przypadku jest to 210 km/h. Z kolei indeks nośności modelu Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 ma wartość 88. Jest to maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać opona podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością. W omawianych oponach indeks nośności 88 przekłada się na 560 kg.

Samo oznaczenie rozmiaru 195/50 R16 należy odczytywać następująco: pierwsza wartość to szerokość opony w milimetrach (tutaj 195 mm), druga to wysokość profilu podawana jako procent z szerokości (w tym przypadku 97,50), litera to typ konstrukcji opony (radialna lub diagonalna), a trzecia liczba to średnica felgi, na jakiej należy zamontować dany model (tutaj 16 cali). W przypadku rozmiaru 195/50 R16 omawianego modelu etykieta prezentuje się następująco: F za opory toczenia, C za hamowanie na mokrej nawierzchni i wartość 74 dB emitowanego hałasu zewnętrznego. Opony Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 montowane są w samochodach typu Mercedes Klasa A (W168), Seat Toledo (IV), Mitsubishi Lancer (X), Mitsubishi Lancer (IX), Seat Ibiza (IV) itd.

Opona do auta osobowego

Przeznaczenie - samochody osobowe (zdjęcie)

W.drive V902A w rozmiarze 195/50 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to produkty, które projektowane są z myślą o autach miejskich, klasy średniej, rodzinnych sedanach i kombi, a także luksusowych limuzynach i samochodach sportowych. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego prowadzenia w zróżnicowanych warunkach, a także komfortu i optymalnego zużycia paliwa (poprzez redukcję oporów toczenia). Kierowcy mogą wybierać spośród opon osobowych klasy budżetowej, średniej i premium. Niektóre z nich mają wzmocnioną konstrukcję, rant ochronny lub technologię Run Flat.

Klasa - premium. Opony dla wymagających kierowców gwarantujące doskonałe parametry

Klasa - premium

Opony firmy Yokohama pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy premium. Opony klasy premium określane są mianem najbardziej zaawansowanych technologicznie na rynku. Każdy producent posiadający w swoim portfolio markę premium, nowe rozwiązania wprowadza właśnie do niej. W efekcie opony kasy premium oferują doskonałą przyczepność w zmiennych warunkach drogowych, mają małe opory toczenia oraz są ciche i odporne na zużycie. W efekcie mogą pochwalić się doskonałymi wynikami w testach, co z kolei przyciąga zainteresowanie kierowców. Najważniejsze marki to: Yokohama, Hankook, Pirelli, Michelin, Goodyear, Nokian, Dunlop czy Vredestein.

Etykieta unijna opon W.drive V902A 195/50 R16 czyli ocena spalania, hamowania i hałasu

Etykieta Unijna wprowadzona została w roku 2012, aby ułatwić konsumentom wybór opon cechujących się optymalnymi dla nich parametrami. Dzięki temu informacje o istotnych danych technicznych umieszczane są na każdej dostępnej na rynku oponie samochodowej. Treść etykiety zawiera ocenę ekonomiki jazdy, drogi hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Zobacz jak prezentują się oceny opon Yokohama W.drive V902A 195/50R16 88H na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa - ocena F

Opory toczenia to siły działające na opony przeciwnie do kierunku jazdy (tarcie, opór powietrza itd.). Im gorzej dany model się im przeciwstawia, tym ma większe opory toczenia, a więc potrzebuje więcej energii do pozostawania w ruchu. Wiąże się to ze zwiększonym spalaniem paliwa. Opony o małych oporach toczenia są w stanie wpłynąć na spadek jego zużycia nawet o 0,25 litra na 100 km. Za poziom oporów toczenia opony na etykiecie unijnej mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Taką samą ocenę - "F" na etykiecie unijnej w kategorii "spalanie paliwa" uzyskało jeszcze 10 innych produktów spełniających kryteria - opony W.drive V902A (model) oraz 16 cali (średnica).

Hamowanie na mokrym - ocena C

Za przyczepność na mokrej nawierzchni etykieta unijna przewiduje przyznawanie oponom klas od A do G, ale klasa D pozostaje pusta dla rozgraniczenia modeli z lepszym wynikiem pomiaru. Z kolei produkty z klasą G są na tyle słabe pod względem przyczepności, że mogą stanowić zagrożenie i nie dopuszcza się ich do sprzedaży. Wartości przyczepność na mokrej nawierzchni na potrzeby systemu etykiet wyznacza się w pomiarze drogi hamowania i siły tarcia opon. Zapoznając się z tym parametrem można wyrobić sobie opinię na temat zachowania danego modelu w trudnych warunkach. Identyczną notę - "C" na etykiecie unijnej w kategorii "przyczepność na mokrej nawierzchni" uzyskało jeszcze 15 innych produktów spełniających wytyczne - opony 195/50 R16 (rozmiar) oraz zimowe (sezon).

Hałas na zewnątrz - 74 dB

Jeżeli zależy ci na komfortowej jeździe i chcesz, aby twój samochód był jak najmniej uciążliwy dla środowiska, zwróć uwagę na hałas zewnętrzny generowany przez oponę podczas eksploatacji. Warto porównać poszczególne modele między sobą w zakresie tego parametru. To proste - oznaczenie głośności znajdziesz na unijnej etykiecie, gdzie określana jest w decybelach i przedstawiana za pomocą piktogramu obejmującego trzy fale. Jak go odczytać? Opony z jedną falą są najcichsze, podczas gdy te z zaznaczonymi trzema falami generują największy hałas w czasie jazdy. Wynik "74 dB" na etykiecie unijnej w kategorii "hałas zewnętrzny" uzyskało jeszcze 7 innych produktów spełniających kryteria - opony zimowe (sezon), 16 cali (średnica) oraz premium (klasa).

Firma Yokohama

Logo firmy oponiarskiej Yokohama (zdjęcie)

Yokohama to japoński producent opon specjalizujący się w ogumieniu przeznaczonym do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także maszyn przemysłowych oraz rolniczych. Produkowane przez Yokohama opony są uznawane są za ogumienie klasy premium ze względu na doskonałą jakość i zastosowanie najnowszych technologii. Nazwa marki ma swoje pochodzenie w mieście, w którym rozpoczęła się historia firmy - Jokohamie. Historia przedsiębiorstwa, którego oponom zaufały miliony kierowców na całym świecie, sięga 1917 roku.

Jak sprawdza się asymetryczna rzeźba bieżnika w oponie Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 88H? Poznaj jej wady i zalety

Bieżnik asymetryczny (zdjęcie)

Model W.drive V902A (Yokohama) wyposażony został w asymetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik asymetryczny jest wraz z kierunkowym najczęściej spotykany w oponach osobowych. Kształt takiego bieżnika pozwala wyróżnić jego część zewnętrzną (o bardziej masywnych blokach) i wewnętrzną (z większą liczbą rowków). Pierwsza z nich odpowiada za stabilność podczas dynamicznego manewrowania i pokonywania zakrętów, a druga za odprowadzenie wody. Opony asymetryczne dobrze tłumią też hałas i są odporne na ząbkowanie. Często wybierają je kierowcy o agresywnym stylu jazdy i właściciele aut o większej mocy.

Oznaczenia 88H, XL, RPB oraz 3PMSF, M+S

Napisy "88" oraz "H" umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 560 kg) oraz prędkości (do 210 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon zimowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF - płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S - ang. Mud and Snow (błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu). XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji. Opona z oznaczeniem RPB posiada rant chroniący felgę przed zarysowaniami.

Opona zimowa

Opony zimowe

Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 należy do grupy opon zimowych. Opony zimowe najczęściej są wyposażone w bieżnik kierunkowy lub, w przypadku modeli do samochodów o większej mocy, asymetryczny. W każdym przypadku jest on pokryty gęstą siecią lameli, które w połączeniu z szerokimi rowkami zapewniają panowanie nad samochodem na zaśnieżonej, oblodzonej czy pokrytej błotem pośniegowym drodze. Mieszanka gumowa opon zimowych charakteryzują się dużą elastycznością, co przekłada się na wysoką przyczepność także przy niższych temperaturach. Opony zimowe warto zamontować, gdy średnia dobowa temperatura przez kilka dni utrzymuje się poniżej 7 st. C.

Gwarancja na opony W.drive V902A

Dzięki gwarancji na opony Yokohama, użytkownik który zauważy w oponie tej marki uszkodzenie fabryczne, może ubiegać się o rekompensatę finansową z tego tytułu. Uszkodzenie należy zgłosić w punkcie zakupu opony, jednak trzeba przy tym pamiętać, aby wykluczyć uszkodzenia zaistniałe z winy użytkownika, ponieważ gwarancja ich nie obejmuje. Są to m.in. usterki powstałe w wyniku nieprawidłowego przechowywania opon, błędów przy montażu i demontażu czy uszkodzenia mechaniczne. Yokohama udziela gwarancji na okres 5 lat od daty produkcji.

5 lat od daty produkcji

Opinie kierowców rozmiaru 195/50 R16 o oponach Yokohama W.drive V902A

Dzięki internetowym recenzjom opon publikowanym przez użytkowników, można dowiedzieć się jak poszczególne modele zachowują się podczas codziennej jazdy. To szczególnie cenna wiedza dla wszystkich kierowców zastanawiających się nad wyborem optymalnego ogumienia. Opony zimowe Yokohama cieszą się zaufaniem kierowców ze względu na ich doskonałe osiągi. Opinie, które zamieszczają w sieci na ich temat są bardzo entuzjastyczne. Kierowcy piszą: "dobrze wybierają nierówności i są bardzo komfortowe", "niezawodne na śniegu".

Yokohama w testach opon zimowych

Test opon zimowych Yokohama

Opony zimowe Yokohama są wybierane przez kierowców oczekujących od samochodu najwyższych osiągów podczas tego sezonu. Profesjonalne testy wykonywane przez organizacje motoryzacyjne wskazują mocne i słabe strony różnych opon, przez co są cennym źródłem wiedzy dla wszystkich stojących przed wyborem ogumienia. Yokohama W drive V905 to jeden z częściej testowanych modeli japońskiego producenta. W 2017 zajęła 5 miejsce w sprawdzianie Sport Auto, w tym samym roku uplasowała się też na 8 pozycji w teście opon zimowych ADAC.

Test opon (ranking):

Wyniki dotyczą opon zimowych Yokohama, gdyż model W.drive V902A nie został jeszcze przetestowany przez żadną popularną organizację, czasopismo, automobilclub czy ekspertów z branży.

 • 14 miejsce 2019 Auto Bild
 • 11 miejsce 2019 ADAC
 • 11 miejsce 2018 ADAC
 • 8 miejsce 2018 Auto Zeitung
 • 15 miejsce 2018 Auto Bild
 • 8 miejsce 2017 ADAC
 • 15 miejsce 2017 Auto Bild

Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 88H XL na forach czyli inne formy zapisu prezentowanej opony

Zobacz inne określenia opon Yokohama W.drive V902A 195/50 R16 88H XL RPB. Sformułowania te często spotykane są w serwisach ogłoszeniowych czy na forach internetowych. Zwroty zawierają różne formy zapisu rozmiaru (195/50 R16), sezonu (opony zimowe), nazwy producenta (Yokohama), indeksów (88H XL) oraz modelu (W.drive V902A) przedstawione w odmiennej kolejności.

Znalezione m.in. na forum:

 • 195x50x16 88 H XL W.drive V902A Yokohama
 • Yokohama W.drive V902A 195/50R16 XL
 • W.drive V902A 195/50 R16 88 H zimowe
 • 16 195x50 88H Yokohama V902A
 • opony zimowe Yokohama 195/50/16 W.drive V902A

Polecane opony zimowe 195 50 R16 88H o podobnych parametrach i cenie

Poniżej lista alternatywnych opon zimowych o szerokości 195 mm, profilu 50 %, średnicy 16 cali oraz indeksach 88H. Przygotowana propozycja to ogumienie o podobnych parametrach oraz zbliżonym przedziale cenowym. Dla przypomnienia etykieta, gwarancja oraz cena obecnie omawianej opony.

Opona zimowa
Opona Nokian WR D4 195 50 R16 88H XL

Logo firmy Nokian
Klasa premium

Nokian WR D4 195/50 R16 88H XL

 • Wzmacniane – XL
 • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 88 (do 560 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
 • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF, M+S
C B 69dB
Cena od 492 zł / szt.

Opona zimowa
Opona Continental ContiWinterContact TS830 P 195 50 R16 88H

Logo firmy Continental
Klasa premium

Continental ContiWinterContact TS830 P
195/50 R16 88H XL AO

 • Wzmacniane – XL
 • Gwarancja – 7 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 88 (do 560 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
 • Homologacja – Audi, Volkswagen (AO)
 • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF, M+S
E C 72dB
Cena od 518 zł / szt.

Opona zimowa
Opona Yokohama BluEarth Winter V905 195 50 R16 88H XL RPB

Logo firmy Yokohama
Klasa premium

Yokohama BluEarth Winter V905
195/50 R16 88H XL RPB

 • Wzmacniane – XL
 • Rant ochronny – RPB
 • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
 • Indeks nośności – 88 (do 560 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
 • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF, M+S
E C 72dB
Cena od 394 zł / szt.

Opona zimowa
Opona Yokohama W.drive V902A 195 50 R16 88V XL RPB

Logo firmy Yokohama
Klasa premium

Yokohama W.drive V902A
195/50 R16 88V XL RPB

 • Wzmacniane – XL
 • Rant ochronny – RPB
 • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
 • Indeks nośności – 88 (do 560 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
 • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF, M+S
F C 72dB
Cena od 374 zł / szt.

Opona zimowa
Opona Michelin Alpin 6 195 50 R16 88H XL

Logo firmy Michelin
Klasa premium

Michelin Alpin 6
195/50 R16 88H XL

 • Wzmacniane – XL
 • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 88 (do 560 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
 • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF, M+S
E B 69dB
Cena od 516 zł / szt.

Dodatkowe informacje

Kierowca w samochodzie

Na koniec kilka słów o promocjach na opony zimowe, wyprzedażach starszych modeli, zakupach na raty oraz produktach powiązanych.

Promocja i wyprzedaż

Zacznijmy od promocji, którymi coraz częściej kuszą swoich klientów producenci oraz właściciele sklepów internetowych. Do najchętniej stosowanych benefitów w branży oponiarskiej należą bilety na zawody żużlowe, foteliki samochodowe, wycieczki zagraniczne, bilety do teatru czy rabat na kolejne zakupy.

Jeżeli chodzi o wyprzedaż opon zimowych firmy Yokohama to najbardziej opłacalny okazuje się zakup ogumienia poza szczytem sezonu. Kolejną praktyką sklepów z oponami jest przecenianie produktów, których data produkcji jest starsza niż 2-3 lata. Wówczas możemy się liczyć z upustami rzędu 40-61% od ceny detalicznej.

Zakup na raty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, większość sklepów z oponami (oponylux, oponeo czy sklepopon) udostępniła możliwość zakupu swoich produktów na raty, prezentując oferty placówek tj. mBank, Euro Bank lub Santander Consumer Bank. Klienci otrzymują do dyspozycji raty 0% lub (najczęściej) z oprocentowaniem oscylującym w okolicach 1% (0,90 - 1,20).

Poniżej prosta symulacja zakupu na raty 4 sztuk prezentowanych opon zimowych Yokohama w rozmiarze 195/50 R16 XL (88H). Przy założeniu, iż jedna opona kosztuje 691 zł, za komplet przyjdzie nam zapłacić 2 764 zł. W zależności od ilości wybranych rat, miesięcznie będziemy musieli przelewać na konto banku od 258 (12 rat) do 1 410 zł (2 raty). Kalkulacja dotyczy oprocentowania wynoszącego 1%.

Kalkulacja zakupu opon na raty
Ilość rat Miesięczna rata Koszt całkowity Nadpłata
2 1 410 zł 2 820 zł 56 zł
4 719 zł 2 876 zł 112 zł
6 489 zł 2 934 zł 170 zł
8 374 zł 2 992 zł 228 zł
10 305 zł 3 050 zł 286 zł
12 258 zł 3 096 zł 332 zł

Produkty powiązane

Kupując opony zimowe w sklepie internetowym, bardzo często mamy możliwość dodania do swojego zamówienia całej gamy interesujących produktów bądź usług powiązanych z wybranym asortymentem. Najczęściej są to propozycje przedmiotów w cenie od kilku do kilkunastu złotych, którymi w przypadku modelu W.drive V902A mogą być m.in. skrobaczki do szyb, mierniki grubości bieżnika, montaż w serwisie czy pianki naprawcze.

marki opon ranking

Najlepsze marki opon. Ranking Wulkanisty

2023-02-01
Co roku największe serwisy motoryzacyjne testują setki modeli opon, aby wybrać ich zdaniem najlepszy egzemplarz. Spośród wszystkich rodzajów ogumienia wyróżniamy trzy główne rodzaje, które charakteryzują przystosowanie opon. Są to opony letnie, zimowe i całoroczne. Przeglądając rankingi najlepszych modeli zauważyć można, że czołówka jest bardzo ciasna, lecz w każdym z podanych przed chwilą rodzajów opon powtarzają się ci sami producenci. Świadczy to o ich jakości i popularności. Dziś przedstawimy naszym zdaniem najlepsze marki opon w oparciu i analizowane rankingi i doświadczenie, dzieląc producentów zgodnie z przeznaczeniem i rodzajem ogumienia.
Dębica Frigo 2 - Najpopularniejsza opona zimowa w Polsce

Dębica Frigo 2 - Najpopularniejsza opona zimowa w Polsce

2022-12-28
Dębica Frigo 2 to jedna z najchętniej wybieranych opon zimowych w Polsce. Zobacz opinie kierowców na temat modelu Frigo 2, zapoznaj się z wynikami testów oraz sprawdź gdzie kupisz najtaniej Dębicę Frigo 2 z darmową dostawą.
michelin alpin a3

Michelin Alpin A3

2022-12-17
Zakup opon zimowych jest kluczowy dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy podczas chłodnych miesięcy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ogumienia zimowego, które skonstruowano z zastosowaniem najnowocześniejszych i sprawdzonych technologii. Jednak w każdym przypadku opony powinny być dopasowane zarówno do danego modelu auta, jak i stylu jazdy i wymagań danego kierowcy. Jedną z wysoko ocenianych propozycji opon zimowych jest model Michelin Alpin A3. To nie tylko gwarancja niezawodności i obecność w najważniejszych testach branżowych na bardzo wysokich pozycjach, ale również doskonały wybór dla osób dbających o detale i praktyczne rozwiązania.
Pirelli Cinturato Winter

Pirelli Cinturato Winter. Opona zimowa od włoskiego producenta

2022-12-02
Ogumienie Pirelli Cinturato Winter już od momentu, w którym pojawiło się na rynku, stało się ogromnym hitem w kategorii opon zimowych. Już w roku, w którym rozpoczęto jej dystrybucję, wzięła udział w przynajmniej sześciu testach opon i została w nich wyróżniona jako polecana lub szczególnie polecana. W dzisiejszym artykule omówimy wszystkie aspekty związane z użytkowaniem tego modelu opon, a także dostępnymi rozmiarami, bieżnikiem czy zastosowanymi technologiami. Przytoczymy też najważniejsze wnioski z opinii użytkowników i przybliżymy profil tej włoskiej marki.
goodride z507

Opona zimowa Goodride Z507

2022-12-01
Ogumienie do auta zaliczyć można do najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu. Na szczególną uwagę zasługują opony zimowe, ponieważ ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w niekorzystnych i mało przyjaznych warunkach. To nie tylko niskie temperatury, ale też mokra, zaśnieżona i oblodzona nawierzchnia wraz z dużo większym ryzykiem utraty panowania nad autem. Dlatego wybierając opony zimowe, warto postawić na modele polecane i sprawdzone. Doskonałym przykładem jest tu ogumienie zimowe Goodride Z507. Co wyróżnia te opony i dlaczego to dobry wybór?
yokohama-bluearth-winter-v906

Opona zimowa Yokohama BluEarth-Winter V906

2022-11-30
Zakup opon do auta powinien być zawsze bardzo dobrze przemyślany. To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, od którego niejednokrotnie zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno w sprzyjających, jak i trudnych warunkach. Dlatego przed wyborem danego kompletu warto zapoznać się z udogodnieniami i charakterystyką poszczególnych modeli oraz recenzjami i opiniami dotyczącymi konkretnych opon. Jednym z doskonałych i godnych polecenia modeli opon zimowych jest ogumienie Yokohama BluEarth-Winter V906. Sprawdź dlaczego.