Opony zimowe Zeetex WH1000 SUV - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Zeetex, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o WH1000 SUV, zastosowanie opon zimowych, wady i zalety bieżnika asymetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Zeetex to producent ogumienia, pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, należący do spółki Zafco, który na rynku pojawił się 2002 roku. Początkowo firma produkowała opony wyłącznie do samochodów ciężarowych i komunikacji miejskiej rozwijając swój asortyment opon do samochodów osobowych. Projekt i produkcję opon Zeetex nadzorują inżynierowie, którzy pracowali z takimi gigantami jak Michelin czy Bridgestone. Zakłady produkcyjne znajdują się w Indonezji, Chinach i Indiach, oferowane produkty są certyfikowane i zgodne z międzynarodowymi standardami. Zeetex sprzedaje opony w 85 krajach na wszystkich kontynentach.
Opony klasy ekonomicznej to takie marki, jak Barum, Zeetex, Kormoran, Sava, Goodride, Sunny oraz Imperial. Ich osiągi stoją na nieco niższym poziomie niż ma to w miejsce w przypadku modeli ze średniej lub wyższej półki, ale jednocześnie są też tańsze. Technologie stosowane w przypadku opon klasy ekonomicznej kilka sezonów wcześniej były obecne w oponach premium. Tego typu produkty są wybierane przez właścicieli małych aut, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie pokonują rocznie dużej liczby kilometrów (jeżdżą głównie po mieście lub w ogóle sporadycznie użytkują samochód).
Opis opony zimowej Zeetex WH1000 SUV w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję asymetryczną. Producentem modelu WH1000 SUV jest marka Zeetex, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Chiny czy Indonezja. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Zeetex WH1000 SUV
Opinie użytkowników o modelu WH1000 SUV firmy Zeetex znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Zeetex WH1000 SUV.
Ogólne wyniki marki Zeetex w testach ogumienia:
Zeetex (WH1000 SUV) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe to produkty, których konstrukcja umożliwia bezpieczne w podróżowanie w trudnych warunkach od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Mieszanka gumowa takich opon zachowuje swoje właściwości w mroźne dni, a bieżnik pokryty lamelami ułatwia zapanowanie nad samochodem na śniegu, wodzie i błocie pośniegowym. Najczęściej spotykaną rzeźbą w przypadku opon zimowych jest kierunkowa, następnie asymetryczna (w mocniejszych samochodach). Przed zakupem opon na zimę warto zapoznać się opiniami kierowców czy wynikami testów opon. Pozwoli to wybrać najlepszy model dla siebie.
WH1000 SUV (Zeetex) posiada asymetryczną rzeźbę bieżnika. Czym charakteryzują się opony asymetryczne? Na pierwszy rzut oka mają bieżnik wykonany z pozornie niepasujących do siebie stref. Ich zróżnicowana konstrukcja spowodowana jest odmiennymi funkcjami - zewnętrzna część bieżnika odpowiada za prowadzenie na suchej jezdni i stabilność podczas wchodzenia w zakręty, a wewnętrzna za sprawne odprowadzanie wody. Strefy te różnią się nie tylko nacięciami i rowkami, ale mogą też być zbudowane z mieszanek gumowych o różnych właściwościach. Gwarancja doskonałych osiągów, sprawia że opony tego typu wybierane są w autach sportowych i samochodach klasy premium.
Etykieta Unijna wprowadzona została w roku 2012, aby ułatwić konsumentom wybór opon cechujących się optymalnymi dla nich parametrami. Dzięki temu informacje o istotnych danych technicznych umieszczane są na każdej dostępnej na rynku oponie samochodowej. Treść etykiety zawiera ocenę ekonomiki jazdy, drogi hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego.
Opony zimowe Zeetex WH1000 SUV występują w dwóch wariantach etykiet unijnych: C, B, 71dB oraz C, B, 72dB. Pierwsza litera we wspomnianych ciągach oznacza ocenę oporów toczenia (A-G), druga - hamowanie na mokrej nawierzchni (A-F), cyfry na końcu określają zewnętrzny hałas toczenia podawany w decybelach. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru).
Najważniejsze odnośniki: Inne modele zimowe Zeetex: Popularne opony zimowe klasy budżetowej o bieżniku asymetrycznym:Zobacz również