Opony zimowe Sailun Ice Blazer WST3 - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Sailun, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o Ice Blazer WST3, zastosowanie opon zimowych, wady i zalety bieżnika kierunkowego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Firmę Sailun powołano do życia w 2002 roku w Krajowej Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego w Qingdao w Chinach. Powstała jako część przemysłowo-chemicznego koncernu Mesnac przy wsparciu technologicznym Uniwersytetu Nauki i Technologii Qingdao. Firma produkuje opony klasy ekonomicznej do aut osobowych, terenowych, dostawczych i pojazdów przemysłowych. Sailun ma pięć fabryk, cztery zlokalizowane w północnej części Chin kontynentalnych i jedną w Wietnamie. Filozofia firmy to połączenie wiedzy technicznej z innowacyjnymi badaniami i rozwojem. Sailun eksportuje produkty do kilkudziesięciu krajów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce.
Opony klasy ekonomicznej to takie marki, jak Neolin, Matador, Imperial, Premiorri, Apollo, Sava oraz Dębica. Ich osiągi stoją na nieco niższym poziomie niż ma to w miejsce w przypadku modeli ze średniej lub wyższej półki, ale jednocześnie są też tańsze. Technologie stosowane w przypadku opon klasy ekonomicznej kilka sezonów wcześniej były obecne w oponach premium. Tego typu produkty są wybierane przez właścicieli małych aut, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie pokonują rocznie dużej liczby kilometrów (jeżdżą głównie po mieście lub w ogóle sporadycznie użytkują samochód).
Opis opony zimowej Sailun Ice Blazer WST3 w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję kierunkową. Producentem modelu Ice Blazer WST3 jest marka Sailun, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Wietnam czy Chiny. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Sailun Ice Blazer WST3
Opinie użytkowników o modelu Ice Blazer WST3 firmy Sailun znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Sailun Ice Blazer WST3.
Ogólne wyniki marki Sailun w testach ogumienia:
Sailun (Ice Blazer WST3) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe najczęściej są wyposażone w bieżnik kierunkowy lub, w przypadku modeli do samochodów o większej mocy, asymetryczny. W każdym przypadku jest on pokryty gęstą siecią lameli, które w połączeniu z szerokimi rowkami zapewniają panowanie nad samochodem na zaśnieżonej, oblodzonej czy pokrytej błotem pośniegowym drodze. Mieszanka gumowa opon zimowych charakteryzują się dużą elastycznością, co przekłada się na wysoką przyczepność także przy niższych temperaturach. Opony zimowe warto zamontować, gdy średnia dobowa temperatura przez kilka dni utrzymuje się poniżej 7 st. C.
Ice Blazer WST3 (Sailun) posiada kierunkową rzeźbę bieżnika. Bieżnik kierunkowy to rzeźba, której układ rowków i bloków przypomina kształtem litery "V" i "U" lub charakterystyczną jodełkę. Tego typu opony doskonale radzą sobie na mokrej lub pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni. Opony z bieżnikiem kierunkowym mają o 20% wyższą odporność na zjawisko aquaplaningu w porównaniu do modeli asymetrycznych. Oprócz tego charakteryzują się doskonałą sterownością i trzymaniem toru jazdy podczas poruszania się na wprost. Wielu kierowców podkreśla także ich atrakcyjny wygląd.
Za sprawą unijnym etykietom na opony można w szybki sposób porównać możliwości opon różnych producentów. Zgodnie z prawem, na etykiecie musi znaleźć się informacja dotycząca trzech osiągów: przyczepności na mokrej nawierzchni, efektywności paliwowej (oporów toczenia), a także hałasu generowanego w czasie jazdy. Są przedstawione za pomocą przejrzystych piktogramów, które sprawiają, że nawet osoba, która nie zna się na oponach z łatwością zrozumie wszystkie zamieszczone na niej informacje.
Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony zimowe Sailun Ice Blazer WST3 występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta C, E, 72dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.
Etykieta | Ilość produktów |
---|---|
C, E, 72dB | dla 27 rozmiarów |
E, E, 72dB | dla 8 rozmiarów |
C, E, 73dB | dla 8 rozmiarów |
E, E, 71dB | dla 5 rozmiarów |
E, E, 73dB | dla 1 rozmiaru |
C, E, 74dB | dla 1 rozmiaru |
Najważniejsze odnośniki: Inne modele zimowe Sailun: Popularne opony zimowe klasy budżetowej o bieżniku kierunkowym:Zobacz również