Opony zimowe Tristar SnowPower - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Tristar, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o SnowPower, zastosowanie opon zimowych, wady i zalety bieżnika symetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Marka Tristar pojawiła się w branży oponiarskiej w 2013 roku, kiedy to belgijska firma Deldo z siedzibą w Brasschaat (prowincja Antwerpia) zdecydowała się wprowadzić na rynek europejski nową linię wysokiej jakości opon budżetowych. Produkcja opon Tristar na zlecenie Deldo odbywa się w Chinach. Tristar oferuje opony klasy budżetowej dla aut osobowych, SUV-ów i lekkich aut dostawczych. Produkty Tristar poddawane są obowiązkowej certyfikacji. Aktualnie firma może pochwalić się produkcją ponad 160 różnych typów i rozmiarów opon.
Opony klasy ekonomicznej to takie marki, jak Riken, Imperial, Kormoran, Zeetex, Premiorri, Laufenn oraz Sunny. Ich osiągi stoją na nieco niższym poziomie niż ma to w miejsce w przypadku modeli ze średniej lub wyższej półki, ale jednocześnie są też tańsze. Technologie stosowane w przypadku opon klasy ekonomicznej kilka sezonów wcześniej były obecne w oponach premium. Tego typu produkty są wybierane przez właścicieli małych aut, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie pokonują rocznie dużej liczby kilometrów (jeżdżą głównie po mieście lub w ogóle sporadycznie użytkują samochód).
Opis opony zimowej Tristar SnowPower w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję symetryczną. Producentem modelu SnowPower jest marka Tristar, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Chiny. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Tristar SnowPower
Opinie użytkowników o modelu SnowPower firmy Tristar znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Tristar SnowPower.
Miejsca opon zimowych Tristar w testach oponiarskich:
Tristar (SnowPower) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe użytkowane są w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Najczęściej montuje się je, gdy średnie dobowe temperatury zaczynają spadać poniżej 7 st. C. Bieżnik opon zimowych najczęściej ma kształt kierunkowy, rzadziej asymetryczny (w przypadku mocniejszych aut). Mieszanka gumowa opon zimowych zapewnia dobrą przyczepność w niskich temperaturach, a lamele na powierzchni bieżnika ułatwiają zapanowanie nad autem na śliskiej drodze. Najlepsze opony zimowe zajmują czołowe miejsca w testach i mogą pochwalić się doskonałymi opiniami kierowców.
SnowPower (Tristar) posiada symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to rzeźba, w której dwie połowy opony są takie same. W efekcie można je dowolnie zamontować na samochodzie (kierunek toczenia czy strona opony nie mają tu znaczenia). Przekłada się to na dość przeciętne osiągi, szczególnie przy wyższych prędkościach. Z drugiej strony są one bardzo odporne na zużycie, a koszt ich projektowania i produkcji jest stosunkowo najniższy. W związku z tym bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach dostawczych i ciężarowych.
Wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą być wyposażone w etykiety prezentujące trzy kluczowe parametry produktu: jego zachowanie na mokrej nawierzchni, zużycie paliwa i poziom generowanego hałasu. Etykieta ma ustandaryzowany wygląd, dzięki któremu kierowca chcący porównać między sobą poszczególne modele od razu dostrzeże różnice między nimi. To sposób na bardziej świadome zakupy i wybór optymalnego modelu dostosowanego do danego auta, potrzeb kierowcy i zasobności jego portfela.
Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony zimowe Tristar SnowPower występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta E, E, 73dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.
Etykieta | Ilość produktów |
---|---|
E, E, 73dB | dla 19 rozmiarów |
E, E, 70dB | dla 2 rozmiarów |
E, E, 71dB | dla 1 rozmiaru |
F, E, 73dB | dla 1 rozmiaru |
E, E, 74dB | dla 1 rozmiaru |
Najważniejsze odnośniki: Popularne opony zimowe klasy budżetowej o bieżniku symetrycznym:Zobacz również