Opony zimowe Kormoran Vanpro Winter - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy ekonomicznej, informacje o firmie Kormoran, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o Vanpro Winter, zastosowanie opon zimowych, wady i zalety bieżnika symetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 5 lat od daty zakupu.
Opony Kormoran zaliczane są do klasy ekonomicznej (zwanej także budżetową) i korzystają z rozwiązań technologicznych koncernu Michelin. Marka powstała w wyniku przyłączenia Stomilu Olsztyn do francuskiego giganta. Opony Kormoran są chętnie wybierane przez kierowców o spokojnym stylu jazdy, posiadających auto o mniejszej mocy czy pokonujących małe przebiegi roczne. Najchętniej decydują się oni na zakup modeli: Gamma B2, Road Performance, Impulser B3 (letnie) oraz Snowpro B2 i B4 (zimowe).
Opony klasy ekonomicznej (lub innymi słowy budżetowej) oferują osiągi na dobrym poziomie, ale niższym niż w przypadku modeli ze średniej lub wyższej półki. Z drugiej strony są dostępne w najbardziej atrakcyjnych cenach. Opony klasy ekonomicznej są najczęściej kupowane przez posiadaczy małych aut, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie pokonują rocznie dużej liczby kilometrów (jeżdżą głównie po mieście lub w ogóle sporadycznie użytkują samochód). Największą popularnością wśród opon klasy ekonomicznej cieszą się: Neolin, Zeetex, Sava, Kormoran, Achilles, Riken, Firemax czy Barum.
Opis opony zimowej Kormoran Vanpro Winter w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję symetryczną. Producentem modelu Vanpro Winter jest marka Kormoran, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Polska, Węgry, Czechy, Serbia czy Rumunia. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy ekonomicznej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (5 lat od daty zakupu).Opis modelu Kormoran Vanpro Winter
Opinie użytkowników o modelu Vanpro Winter firmy Kormoran znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Kormoran Vanpro Winter.
Miejsca opon zimowych Kormoran w testach oponiarskich:
Kormoran (Vanpro Winter) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe mają za zadanie zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę w trudnych warunkach pogodowych - na śniegu, lodzie, mokrej nawierzchni i generalnie w niskich temperaturach. W związku z tym w oponach zimowych zwykle jest stosowany bieżnik kierunkowy (rzadziej asymetryczny). Cała powierzchnia bieżnika opon zimowych pokryta jest siecią lameli (drobnych nacięć), które wgryzając się w śnieg czy lód zwiększają poziom kontroli nad samochodem. Z kolei elastyczna mieszanka gumowa poprawia przyczepność w zimne dni.
Vanpro Winter (Kormoran) posiada symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny jest obecnie spotykany w oponach dostawczych i ciężarowych. W modelach przeznaczonych do samochodów osobowych ustąpił miejsca rzeźbom kierunkowym i asymetrycznym, które oferują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa przy wyższych prędkościach i w trudnych warunkach drogowych (deszcz, śnieg, błoto pośniegowe). Jak rozpoznać opony symetryczne? Dwie połowy bieżnika stanowią swoje lustrzane odbicie, dlatego opona pracuje w taki sam sposób niezależnie od sposobu montażu czy kierunku jazdy.Symetryczny bieżnik opon Kormoran Vanpro Winter (charakterystyka, wady oraz zalety)
Dzięki unijnym etykietom kierowcy stojący przed wyborem opon do swojego auta mogą w szybki sposób porównać osiągi poszczególnych modeli w trzech podstawowych zakresach: efektywności paliwowej, hałasu generowanego podczas jazdy oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Etykiety na oponach są obowiązkowe na terenie Unii Europejskiej od 2012 roku, a prezentowane są w postaci naklejki na bieżniku, która musi znajdować się w widocznym miejscu. Nakaz dotyczy opon do aut osobowych, dostawczych, ciężarowych i naczep u autobusów. Opony zimowe Kormoran Vanpro Winter występują w dwóch wariantach etykiet unijnych: E, C, 73dB oraz C, C, 73dB. Pierwsza litera we wspomnianych ciągach oznacza ocenę oporów toczenia (A-G), druga - hamowanie na mokrej nawierzchni (A-F), cyfry na końcu określają zewnętrzny hałas toczenia podawany w decybelach. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru).Etykieta unijna opony
Najważniejsze odnośniki: Inne modele zimowe Kormoran: Popularne opony zimowe klasy ekonomicznej o bieżniku symetrycznym:Zobacz również