Data modyfikacji:

Opony Michelin Energy Saver – charakterystyka, opinie, testy

Posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością regularnego dbania i zakupu właściwego ogumienia w zależności od potrzeb kierowcy, modelu auta, a także charakteru jazdy, jaką preferuje dana osoba. Na rynku oponiarskim do wyboru jest wiele różnych modeli ogumienia, które wyróżniają się zastosowanymi technologiami, udogodnieniami i osiągami. Dlatego przed wyborem właściwego modelu warto zapoznać się z opiniami i recenzjami poszczególnych propozycji, aby móc dopasować wariant, który najlepiej spełni oczekiwania właściciela pojazdu. Wśród producentów ogumienia, którzy proponują doskonałe opony letnie klasy premium, znajduje się m.in. znana na całym świecie marka Michelin. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast model Michelin Energy Saver. Sprawdź, czym wyróżnia się ta propozycja i dlaczego takie opony jak Michelin Energy Saver 205/55 R16 czy Michelin Energy Saver 195/65 R15 cieszą się uznaniem użytkowników.

Bieżnik Energy Saver (zdjęcie)

Bieżnik opon Michelin Energy Saver

Kiedy warto zdecydować się na opony klasy premium?

Opony dostępne w sprzedaży można podzielić na trzy klasy, z czego najlepsza z nich – klasa premium – wyróżnia się zastosowaniem najnowszych osiągnięć technologicznych, specjalistycznych mieszanek gumowych i rozwiązań o najwyższych osiągach i notach. Jednocześnie modele premium charakteryzują się najwyższą ceną i zapewnieniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu podczas jazdy.

W przypadku klasy średniej opony charakteryzują się słabszymi możliwościami, jednak są to też propozycje tańsze niż modele premium. Klasa najniższa, zwana też budżetową lub ekonomiczną, to najtańsze opony, w których zastosowane zostały nieco starsze, ale dobre i sprawdzone rozwiązania. To dobry produkt dla osób rzadko korzystających z auta lub jeżdżących w sposób ostrożny, głównie po mieście. Kierowcom, którym zależy na maksymalnym komforcie jazdy i każdego dnia przebywają oni dość dużo czasu za kierownicą, a poza tym preferują odważniejszy styl jazdy, zdecydowanie polecane są opony klasy premium, takie jak Michelin Energy Saver.

Opony letnie Michelin Energy Saver - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy premium, informacje o firmie Michelin, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o Energy Saver, zastosowanie opon letnich, wady i zalety bieżnika asymetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 5 lat od daty zakupu.

 1. Producent
 2. Klasa opon
 3. Oferta (rozmiary + cena)
 4. Opis modelu
 5. Test i opinie
 6. Sezon
 7. Rodzaj bieżnika
 8. Etykieta opony

Opony Michelin

Co warto wiedzieć o marce Michelin?

Michelin to jeden z najstarszych producentów ogumienia na świecie. Początek marki to rok 1889. Od tamtego czasu producent prężnie rozwija się i pozyskuje kolejne rynki, a jednocześnie dba nad wdrażaniem coraz nowszych technologii. Obecnie francuska grupa Michelin dostarcza ogumienie milionom kierowców na całym świecie i jednocześnie skupia takie marki oponiarskie jak Kleber, BFGoodrich, Tigar, Taurus, Riken czy polski Kormoran z siedzibą w Olsztynie.

Francuski koncern Michelin od lat znajduje się w pierwszej trójce potentatów branży oponiarskiej, dostarczając opony do samochodów, jak i motocykli. Oferowane produkty zaliczane są do klasy premium i wyróżniają się najwyższą jakością oraz osiągami potwierdzanymi co roku w licznych testach branżowych. Maskotką i zarazem logo marki jest ludzik zbudowany z opon – Bibendum. Znak ten został uznany w 2000 roku za najlepsze logo w historii.

Logo Michelin (zdjęcie)

Opony Michelin pochodzą z Francji i są produkowane od ponad 100 lat. Marka jest obecnie zaliczana do klasy premium – jej modele charakteryzują się wysokim poziomem osiągów, co znajduje potwierdzenie w rankingach opon, opiniach użytkowników i na europejskich etykietach. Na oponach Michelin można podróżować bezpiecznie, komfortowo i oszczędnie niezależnie od warunków panujących na drodze. Opony Michelin dostępne są do różnego rodzaju pojazdów na sezon letni, zimowy lub w wariancie całorocznym.

Klasa - premium. Michelin Energy Saver to opony dla wymagających kierowców gwarantujące doskonałe parametry

Klasa - premium

Opony klasy premium (wyższej) są oferowane przez marki Nokian, Goodyear, Michelin, Dunlop, Yokohama, Pirelli, Continental czy Bridgestone. Tego typu produkty oferują najwyższe osiągi w każdym obszarze, co jest efektem zastosowanych w nich nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dowodem są bardzo pozytywne opinie kierowców, doskonałe wyniki w testach i wysokie parametry na etykietach. Opony klasy premium wybierane są przez kierowców mocnych aut, o dynamicznym stylu jazdy czy pokonujących duże roczne przebiegi.

Opis modelu Michelin Energy Saver

Opis opony letniej Michelin Energy Saver w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie letnim. Sam bieżnik ma konstrukcję asymetryczną. Producentem modelu Energy Saver jest marka Michelin, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Japonia, Francja, Kanada, Niemcy czy Włochy. Decydując się na wspomniane opony letnie klasy premium otrzymujemy pełną gwarancję producenta (5 lat od daty zakupu).

Michelin Energy Saver to opony letnie klasy premium, które wyróżniają się przede wszystkim najwyższym poziomem bezpieczeństwa i perfekcyjnym zachowaniem trakcji niemal w każdych warunkach, także podczas gwałtownego hamowania czy pokonywania zakrętów. W modelu tym wykorzystano specjalną, lekką i twardą mieszankę gumową, dzięki której możliwe jest zauważalnie mniejsze zużycia paliwa przez auto. Ponadto używaną do produkcji opon sadzę zastąpiono w procesach produkcyjnych krzemionką, co jest również krokiem w kierunku dbania o środowisko.

Opony Michelin Energy Saver wyposażone są w asymetryczny bieżnik z szerokimi obręczami barkowymi, co zapewnia stabilność podczas jazdy. Ogumienie ma również trzy rowki obwodowe doskonale odprowadzające wodę spod kół i przyspieszające schnięcie opon. Michelin Energy Saver to również ogumienie bardzo wytrzymałe i ścierające się w sposób równomierny, co wpływa na wydłużenie okresu eksploatowania. Ogumienie Michelin Energy Saver przeznaczone jest do jazdy na co dzień zarówno autami osobowymi rodzinnymi, miejskimi, jak i pojazdami typu minivan.

Michelin Energy Saver – opinie, testy i dostępne rozmiary

Opony Michelin Energy Saver to model wielokrotnie doceniany przez testy branżowe i prestiżowe zestawienia ADAC. To m.in. 2. miejsce w teście ADAC wśród opon letnich premium dla rozmiaru 165/70 R14 w 2012 roku czy 1. miejsce w rankingu Auto Bild w 2020 roku. Szczególnie doceniane są również modele Michelin Energy Saver 185/65 R15 czy Michelin Energy Saver 205/60 R16.

Ogumienie letnie Michelin Energy Saver bardzo pozytywnie wypada również w opiniach użytkowników opon klasy premium. Model ten poleca średnio 91% użytkowników. W sprzedaży dostępne są rozmiary od 14 cali do 16 cali, co w sumie daje 40 różnych wariantów opon od francuskiego producenta typu Energy Saver.

Test opon letnich Michelin oraz opinie kierowców o oponach Energy Saver

Test opon letnich Michelin

Opinie użytkowników o modelu Energy Saver firmy Michelin znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Michelin Energy Saver.

Test opon Michelin Energy Saver

Klasyfikacja modelu Energy Saver wg popularnych organizacji:

 • 10 miejsce / ADAC 2016 (185/65 R15)
 • 12 miejsce / Auto Bild 2015 (185/60 R15)
 • 15 miejsce / ADAC 2015 (205/55 R16)
 • 8 miejsce / ADAC 2015 (185/60 R14)
 • 7 miejsce / Auto Motor Sport 2014 (205/55 R16)
 • 11 miejsce / ACE 2013 (195/65 R15)
 • 2 miejsce / Auto Bild 2013 (195/65 R15)

Ranking opon letnich Michelin

Miejsca opon letnich Michelin w testach oponiarskich:

 • 1 miejsce / Auto Bild Allrad 2020 (255/55 R18)
 • 1 miejsce / ViBilagare 2020 (225/60 R18)
 • 2 miejsce / Auto Bild 2020 (245/35 R19)
 • 2 miejsce / Auto Motor Sport 2020 (225/45 R18)
 • 1 miejsce / ADAC 2020 (235/55 R17)
 • 3 miejsce / Auto Bild 2020 (245/45 R18)
 • 2 miejsce / ADAC 2020 (225/40 R18)

Energy Saver - opony letnie Michelin

Opony letnie

Michelin (Energy Saver) to model należący do grupy opon letnich. Przy wyborze opon letnich warto kierować się parametrami, jakie oferują podczas najczęstszych dla tej pory roku warunków pogodowych – nagłych i intensywnych opadów, a także zmian temperatur i jazdy po rozgrzanej nawierzchni. W oponach letnich stosowane są wszystkie trzy rzeźby bieżnika – symetryczna, asymetryczna oraz kierunkowa, a wszystkie mają określone zalety w obszarach najbardziej kluczowych dla różnych potrzeb kierowców. Należy jednocześnie pamiętać, że opony letnie powinno się stosować gdy temperatura na zewnątrz przekracza 7°C.

Asymetryczny bieżnik opon Michelin Energy Saver (charakterystyka, wady oraz zalety)

Energy Saver (Michelin) posiada asymetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik asymetryczny to rozwiązanie, które uznawane jest za najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym. Bezpośrednio przekłada się to na osiągi takich opon. Rzeźba asymetryczna dzieli się na część zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza umożliwia zachowanie panowania nad samochodem podczas manewrowania, a druga odpowiada między innymi za odprowadzanie wody. Bieżnik asymetryczny najlepiej sprawdza się w samochodach o większej mocy. Oprócz bezpieczeństwa oferuje też odporność na nierównomierne zużycie i dobre tłumienie hałasu.

Etykieta unijna opony

Dzięki unijnej etykiecie na opony, kierowcy chcący kupić ogumienie do swojego auta mają ułatwione zadanie. Na etykietach widnieją trzy parametry kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy - zachowanie modelu na mokrej nawierzchni, hałas generowany podczas eksploatacji, a także zużycie paliwa. Wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą być wyposażone w takie etykiety, dlatego chcąc porównać dowolne modele pod kątem tych informacji, wystarczy zerknąć na etykietę, która jest naklejona w widocznym miejscu opony.

Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony letnie Michelin Energy Saver występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta B, A, 70dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.

Etykieta opon Michelin Energy Saver
Etykieta Ilość produktów
B, A, 70dB dla 8 rozmiarów
C, B, 70dB dla 4 rozmiarów
C, A, 70dB dla 4 rozmiarów
B, B, 70dB dla 4 rozmiarów
C, A, 68dB dla 3 rozmiarów
E, A, 70dB dla 3 rozmiarów
B, A, 68dB dla 1 rozmiaru
B, B, 71dB dla 1 rozmiaru
C, A, 69dB dla 1 rozmiaru
E, B, 70dB dla 1 rozmiaru

apollo aspire 4G

Opony letnie Apollo Aspire 4G – charakterystyka, opis, testy

2023-07-24
Opony letnie Apollo Aspire 4G - charakterystyka, opis, testy Wybór dobrych opon to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i ciszy w kabinie podczas jazdy. Ogumienie Apollo Aspire 4G to produkt, który poleca ponad 90% kierowców, mających z nimi styczność. Do tego nie da się im odmówić niskiej ceny, dobrej mieszanki gumowej oraz zadowalającego wyboru rozmiarów. Są to opony budzące dość duże zainteresowanie. Dowiedz się, jakie wyniki otrzymały w testach oraz jakie są ich parametry.
austone sp 802

Opony letnie Austone SP 802 – charakterystyka, opis, testy

2023-07-22
Opony letnie Austone SP 802 - charakterystyka, opis, testy Austone to dość rozpoznawalna, zagraniczna marka, która produkuje opony klasy ekonomicznej. W jej asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie, a w niektórych recenzjach wręcz rekomenduje się rezygnację z opon np. segmentu średniego na ich rzecz, pod warunkiem pasującego do tego ogumienia stylu jazdy kierowcy. W dzisiejszym artykule omówimy model Austone SP 802 – jego parametry, dostępne rozmiary czy posiadane certyfikaty. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na ogumienie Austone SP 802.
nankang ns2r

Opony Nankang NS-2R – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-20
Opony Nankang NS-2R – Charakterystyka, opinie, testy Większość kierowców poszukuje modeli opon, które będą zapewniać doskonałą przyczepność w trudnych warunkach oraz na różnych nawierzchniach. Szczególnie cenionym parametrem jest zachowanie ogumienia podczas jazdy na nierównościach. Tymczasem nieco odmiennymi kryteriami kierować się będą właściciele aut sportowych, którzy preferują dynamiczną jazdę po utwardzonych nawierzchniach. W tym przypadku kluczowym parametrem jest przyczepność, a także osiągi na suchej nawierzchni. Wśród wielu modeli opon dostępnych na rynku motoryzacyjnym znajduje się m.in. propozycja Nankang NS-2R. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej marce, czy klasa ekonomiczna ogumienia to dobry wybór do auta sportowego i jak wypadają w testach i opiniach warianty opon Nankang NS-2R 235 35 r19, Nankang NS-2R 195 50 r15 czy Nankang NS-2R 215 45 r17.
nankang ar 1

Opony Nankang AR-1 – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-19
Opony Nankang AR-1 – charakterystyka, opinie, testy Na rynku motoryzacyjnym znajduje się ogromny wybór ogumienia. To nie tylko kwestie rozmiarów i typów opon z podziałem ze względu na sezonowość, ale też różne klasy ogumienia i szeroki wybór producentów. Wśród poszukiwanych produktów znajdują się nie tylko opony przeznaczone do komfortowej jazdy codziennej, ale też ogumienie do jazdy modelami aut sportowych. W takim przypadku niezwykle ważna jest przyczepność do nawierzchni i możliwość uzyskania jak najlepszych osiągów na utwardzonych trasach i torach. Wśród wielu różnych propozycji znajdują się m.in. letnie opony sportowe Nankang AR-1. Sprawdź, czym charakteryzują się takie modele opon jak Nankang AR-1 195 50r15, Nankang AR-1 225 40r18 czy produkty z serii Nankang Sportnex AR 1.
Apollo Amazer Xp

Opony letnie Apollo Amazer XP – charakterystyka, opis, testy

2023-07-11
Opony letnie Apollo Amazer Xp - charakterystyka, opis, testy Poszukiwania opon letnich nigdy nie są proste, bo przecież od tego, jaki model opon wybierzemy, będzie zależał nasz komfort przez najbliższe kilka lat. Ponieważ wiemy, jak trudno znaleźć informacje o mniej popularnych modelach opon, w dzisiejszym artykule zebraliśmy wszystkie podstawowe dane na temat opon Apollo Amazer Xp, których z pewnością niejeden czytelnik jest ciekawy. Dowiedz się, czy warto kupić Apollo Amazer Xp.
bridgestone turanza 6

Opony letnie Bridgestone Turanza 6 – charakterystyka, opis, testy

2023-06-27
Opony letnie Bridgestone Turanza 6 – charakterystyka, opis, testy Od tego, jakie wybierzemy opony do naszego samochodu, w dużej mierze zależy zarówno nasze bezpieczeństwo, jak i współpasażerów. W dzisiejszym artykule omówimy parametry opon letnich Bridgestone Turanza 6. Poruszymy też kwestie związane z wygodą ich stosowania, testami, w jakich ogumienie brało udział czy ogólnymi wrażeniami z jazdy. Dowiedz się, czy warto kupić Turanza 6.