Data modyfikacji:

Pirelli Cinturato All Season Plus

Autor: Łukasz Wulkanista

Pirelli Cinturato All Season Plus to model opon całorocznych, który jest zaliczany do klasy premium. Co to oznacza w praktyce? Modele z półki premium (zwanej też wyższą) należą do grona najbardziej zaawansowanych technologicznie opon na rynku. Omawiany model jest rynkowym następcą bardzo udanego Cinturato All Season (jest to jego wersja „z plusem”). Udoskonalona wersja ma za zadanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa przez cały rok kierowcom zamieszkującym głównie obszary miejskie, które w sezonie zimowym nie wymagają posiadania opon zimowych na ekstremalne warunki. Oponami Pirelli Cinturato All Season Plus powinni zainteresować się także osoby, które pokonują małe przebiegi roczne, preferujące umiarkowany styl jazdy czy mieszkające w regionach o łagodniejszym klimacie. Prezentowany model jest obecnie dostępny w rozmiarach od 15 do 18 cali, a więc przeznaczony głównie do samochodów klasy średniej i wyższej.

Opona całoroczna All Season Plus serii Pirelli Cinturato

Spis treści:

 1. Technologia
 2. Oferta (Lista produktów)
 3. Wyniki w testach opon
 4. Etykieta
 5. Gwarancja
 6. Ocena parametrów
 7. Podsumowanie
 8. Dane techniczne

Model All Season Plus (Cinturato)

Bieżnik opon całorocznych Pirelli Cinturato All Season Plus ma kierunkowy kształt, a jego elementem charakterystycznym jest masywne żebro centralne i towarzyszące mu dwa szerokie rowki obwodowe. Takie rozwiązanie ma poprawić prowadzenie, zwiększyć efektywność przyspieszania i hamowania oraz zwiększyć stabilność samochodu na suchej nawierzchni.

Większe bezpieczeństwo na ośnieżonych drogach dzięki nowej mieszance gumy Na całej powierzchni bieżnika opon Cinturato All Season Plus znajdują się trójwymiarowe lamele, które skracają drogę hamowania na śniegu, błocie pośniegowym i podczas gołoledzi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem wprowadzonym do omawianych opon (nie do wszystkich rozmiarów) jest technologia Seal Inside, która umożliwia kontynuowanie jazdy po przebiciu opony (na pewnym dystansie).

Lepsze prowadzenie na mokrej drodze dzięki szerokim rowkom W modelu została także zastosowana nowa, zoptymalizowana mieszanka gumowa (podczas jej produkcji zastosowany został nowy proces mieszania składników). Dzięki niej auto zachowuje doskonałą przyczepność w najtrudniejszych warunkach drogowych, czyli na mokrej i ośnieżonej nawierzchni.

Krótsza droga hamowania na suchej nawierzchni dzięki trójwymiarowym lamelom

Jak opona Cinturato All Season Plus marki Pirelli poradziła sobie w testach opon?

wyniki-testu-opon

Opony Pirelli co roku zdobywają szereg wyróżnień w testach organizowanych przez największe światowe organizacje i czasopisma motoryzacyjne oraz są polecane przez tysiące kierowców. Warto wspomnieć, że poprzednik modelu Cinturato All Season Plus (czyli wersja bez „plusa”) dwukrotnie zajął trzecie miejsce w testach „Auto Bild” (w 2015 i 2017 roku), wielokrotnie znajdował się także w czołówkach sprawdzianów ADAC, ACE czy „Auto Express”. Nowa, poprawiona wersja może tylko i wyłącznie jeszcze poprawić te wyniki. To w pełni dopracowany produkt, który warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania opon całorocznych.

Miejsce Organizator Rozmiar testowanych opon Rok
3 miejsce Auto Bild Najlepsze opony wielosezonowe 185/65 R15 2017
5 miejsce Auto Bild Ranking opon całorocznych 225/50 R17 2017
7 miejsce Auto Bild Test opon uniwersalnych 205/55 R16 2017
8 miejsce Auto Zeitung Test opon zimowych i całorocznych 205/55 R16 2017

Etykieta unijna. Cicha, bezpieczna i ekonomiczna opona wielosezonowa.

Europejska etykieta opon Pirelli Cinturato All Season Plus prezentuje się równie dobrze, co zastosowane w niej rozwiązania technologiczne. Pamiętajmy, że klasy na etykietach jednego modelu mogą się różnić w zależności od jego rozmiaru. W przypadku omawianego produktu za efektywność paliwową otrzymał on klasy C lub E, co jest wynikiem mieszczącym się w średniej dla opon całorocznych. W przypadku hamowania na mokrej nawierzchni w większości rozmiarów Cinturato All Season Plus otrzymał bardzo dobrą klasę B (najwyższa to A). Omawiany model jest także bardzo cichy – pomiary wykazały emitowany hałas zewnętrzny na poziomie 69 dB.

Gwarancja na opony całoroczne Pirelli

Za zakupem opon Pirelli przemawia także atrakcyjna gwarancja. Warto wiedzieć, że na modele marki udzielana jest5–letnia ochrona, której bieg liczony jest od daty produkcji opony (umieszczonej na jej ścianie bocznej w numerze DOT). Jednocześnie producent deklaruje, że wszystkie oferowane przez niego opony charakteryzują się najwyższą jakością i przed dopuszczeniem do sprzedaży przeszły wszelkie niezbędne testy. Zareklamować można różnego rodzaju wady objawiające się wibracjami odczuwalnymi na kierownicy pojazdu, głośną pracą, drganiami lub ściąganiem auta podczas jazdy na wprost. Nie należy jednak zwlekać ze zgłoszeniem takiego faktu, ponieważ Pirelli zastrzega, że reklamowane w ten sposób opony nie mogą być zużyte w większym stopniu niż 10%. Na rozpatrzenie reklamacji producent ma 30 dni.W przypadku jej uznania opony zostaną naprawione, wymienione na nowe lub przyznana zostanie rekompensata finansowa w wysokości uzależnionej od stopnia zużycia wadliwego modelu.Powyższe warunki dotyczą tylko i wyłącznie opon zakupionych na terenie Polski.

Ocena parametrów

Poniżej subiektywna punktacja najważniejszych parametrów opony wielosezonowej Pirelli Cinturato All Season Plus. Wszystkie cechy oceniane były w skali od 0 (najniższa) do 10 (najlepsza). Wśród kryteriów znalazły się m.in. trwałość bieżnika, zachowanie na oblodzonej nawierzchni, atrakcyjność cenowa czy poziom emisji hałasu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup opon Pirelli? Małe podsumowanie.

Włoska marka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Pierwsze samochody jeździły na jej oponach już na początku XX wieku. Przez ponad 100 lat firma zawsze mocno inwestowała w poszukiwanie i wprowadzanie nowych technologii. Widać to także w dzisiejszych czasach – opony Pirelli są oficjalnym wyposażeniem bolidów Formuły 1. To jednak nie jedyne osiągnięcie tego producenta. W latach 50. do serii Cinturato wprowadzono radialne opasanie, co znacznie poprawiło poziom bezpieczeństwa na drogach. Pirelli dzięki udziałowi w różnego rodzaju rajdach i wyścigach opracowało także metodę produkcji opon niskoprofilowych, co pozwoliło nawiązać współpracę z wieloma producentami aut sportowych. Włoskie opony Pirelli trafiają na oryginalne wyposażenie samochodów tak renomowanych marek, jak Aston Martin, Bentley, Alfa Romeo, Audi, Ferrari, BMW oraz motocykli Ducati, KTM i BMW.

Nazwa bieżnika "All Season Plus" na boku opony

Dane techniczne

 • Klasa – premium
 • Producent – Pirelli
 • Koncern – Pirelli
 • Kraj produkcji – UE, Chiny
 • Kraj pochodzenia – Włochy
 • Bieżnik – Cinturato All Season Plus
 • Poprzednia wersja – Cinturato All Season
 • Następna wersja – brak
 • Rodzaj bieżnika – kierunkowy
 • Przeznaczenie – samochody osobowe
 • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
 • Szerokość opony – od 165 do 225 mm
 • Profil opony – od 40 do 65 %
 • Średnica felgi – od 15 do 18 cali
 • Indeks prędkości – H, V oraz W
 • Indeks nośności – od 77 do 106
 • Oszczędność paliwa – E lub C
 • Przyczepność na mokrym – B
 • Hałas zewnętrzny – 69 dB
 • Ilość wariantów – 35
 • Sezon – opony wielosezonowe
 • Produkcja od 2018 roku
 • Cena – od 282 zł za sztukę (rozmiar 175/65 R15)
 • Pełna nazwa – Pirelli Cinturato All Season Plus
 • Run Flat – nie występuje
 • Seal Inside - tak (dla większości rozmiarów)
 • Wzmocnienie – XL (dla wielu rozmiarów)
 • Rant ochronny - występuje
 • Homologacja - nie występuje
 • Inne - PNCS (system redukcji hałasu)

Inne nazwy

W przypadku prezentowanego modelu opon całorocznych ilość kombinacji zapisu nazwy bieżnika jest spora. Wszystkie dotyczą łącznej lub rozdzielnej formy zapisu poszczególnych członów ("Plus", "Conturato", "All", "Season") oraz ich kolejność. Dodatkowo słowo "Plus" czasami zastępowana jest znakiem graficznym (+). W efekcie otzymujemy następujące warianty:
 • Pirelli Cinturato AllSeason Plus
 • Pirelli Cinturato All Season +
 • Pirelli All Season Plus
 • Cinturato AllSeasonPlus
 • Pirelli AllSeason Plus Cinturato

Zobacz również

roadcruza ra1100

Opony Roadcruza RA1100 – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-28
Opony Roadcruza RA1100 – Charakterystyka, opinie, testy Wybór opon to kwestia, z którą musi liczyć się każdy właściciel auta. Chociaż zakupów w związku z pojazdem jest znacznie więcej, odpowiednie ogumienie to jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa nie tylko na bezpieczeństwo podczas jazdy, ale też komfort podróżowania, zużycie paliwa, jak i samych opon. Dlatego przed zakupem najlepszego kompletu warto zapoznać się w kilkoma testami, opiniami i informacjami dotyczącymi opon. Jedną z propozycji godnych uwagi są opony całoroczne i sezonowe Roadcruza RA1100. Wśród najchętniej wybieranych modeli produktu znajduje się m.in. ogumienie Roadcruza 215 75r15 czy też Roadcruza 215 65r16. Sprawdź, czy warto postawić na model całoroczny i czym jeszcze charakteryzuje się coraz popularniejsza propozycja Roadcruza RA 1100.
jak rozpoznać opony wielosezonowe

Jak rozpoznać opony wielosezonowe?

2023-05-31
Odpowiedni wybór opon jest niezbędną kwestią wpływającą na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Każde ogumienie, czy to sezonowe, czy wielosezonowe posiada skomplikowane symbole, które mogą utrudniać samodzielny wybór. Jak rozpoznać opony wielosezonowe? Jak odczytywać symbole znajdujące się na oponach? Jak rozróżnić opony wielosezonowe od sezonowych? Aby ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru opon, przedstawiamy wszystko co należy wiedzieć o ich oznaczeniach.
opony całoroczne

Opony całoroczne – czy warto się na nie zdecydować?

2023-05-05
Zmiana pory roku ponagla kierowców do zmiany opon z zimowych na letnie. A może jednak lepiej zrezygnować z opon sezonowych i zainwestować w całoroczne modele ogumienia. Czy warto zakupić opony całoroczne? Jakie właściwości mają opony całoroczne? Czy są lepsze od sezonowych? Sprawdźmy, jakie korzyści daje nam posiadanie opon całorocznych.
Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2. Charakterystyka opony, testy i opinie

2023-01-25
Michelin CrossClimate 2 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim dzięki bardzo wysokim osiągom hamowania i przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze gwarantując tym samym optymalne zużywanie się bieżnika. Wpływa to na większe bezpieczeństwo, ale też oszczędność spalania paliwa, ale też samych opon. Inwestując w model Michelin CrossClimate 2 można śmiało zapomnieć o cosezonowej zmianie ogumienia, ponieważ model ten świetnie radzi sobie w każdych warunkach.
roadstone n priz 4s

Roadstone N Priz 4S

2023-01-09
Aby znaleźć opony, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu, należy określić własny styl jazdy, częstotliwość korzystania z auta oraz uwzględnić najczęściej uczęszczane drogi i warunki na nich panujące. Absolutnie wystarczającym ogumieniem dla osób jeżdżących w sposób umiarkowany i nieszczególnie często będą dobre opony klasy budżetowej, takiej jak Roadstone N Priz 4S. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia i czym charakteryzuje się wspomniany model koreańskiego producenta? Sprawdź i podejmij dobrą decyzję.
premiorri vimero as

Premiorri Vimero As. Prezentacja modelu

2023-01-07
Za jedną oponę klasy premium można niekiedy kupić cały komplet ogumienia w klasie budżetowej, które również doskonale sprawdzi się w przypadku umiarkowanej jazdy i poruszaniu głównie po mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ogumienie wielosezonowe zamiast tradycyjnych opon sezonowych. Jednym z takich produktów jest model Premiorri Vimero As. Sprawdź, co wyróżnia te opony i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje auto.