Opony zimowe Zeetex WH1000 - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Zeetex, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o WH1000, zastosowanie opon zimowych, wady i zalety bieżnika asymetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Zeetex to producent ogumienia, pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, należący do spółki Zafco, który na rynku pojawił się 2002 roku. Początkowo firma produkowała opony wyłącznie do samochodów ciężarowych i komunikacji miejskiej rozwijając swój asortyment opon do samochodów osobowych. Projekt i produkcję opon Zeetex nadzorują inżynierowie, którzy pracowali z takimi gigantami jak Michelin czy Bridgestone. Zakłady produkcyjne znajdują się w Indonezji, Chinach i Indiach, oferowane produkty są certyfikowane i zgodne z międzynarodowymi standardami. Zeetex sprzedaje opony w 85 krajach na wszystkich kontynentach.
Opony klasy ekonomicznej to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie opon, pokonują małe przebiegi roczne, posiadają samochód o mniejszej mocy lub preferują spokojny styl jazdy. Opony ekonomiczne produkowane są w oparciu o nieco starsze technologie, niż modele ze średniej lub wyższej półki i z tego wynika ich niższa cena. Oferują dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz panowanie nad samochodem w warunkach zimowych. Do marek klasy ekonomicznej zaliczają się m.in. Premiorri, Matador, Dayton, Goodride, Apollo, Laufenn czy Dębica.
Opis opony zimowej Zeetex WH1000 w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję asymetryczną. Producentem modelu WH1000 jest marka Zeetex, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Chiny czy Indonezja. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Zeetex WH1000
Opinie użytkowników o modelu WH1000 firmy Zeetex znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Zeetex WH1000.
Ogólne wyniki marki Zeetex w testach ogumienia:
Zeetex (WH1000) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe to segment ogumienia, który najlepiej sprawdza się na śniegu, lodzie i błocie pośniegowym oraz w dni, podczas których średnia dobowa temperatura spada poniżej 7 st. C. Takie osiągi wynikają z bieżnika i mieszanki gumowej opon zimowych. Rzeźba ma najczęściej kształt kierunkowy (do mocniejszych samochodów oferowane są też modele asymetryczne) pokryty gęstą siecią lameli, które chwytają się śniegu. Mieszanka gumowa opon zimowych zachowuje elastyczność na mrozie, co przekłada się na dobrą przyczepność zimą.
WH1000 (Zeetex) posiada asymetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik asymetryczny najczęściej jest stosowany w przypadku opon przeznaczonych do samochodów o większej mocy. Taka rzeźba dzieli się na dwa obszary: zewnętrzny i wewnętrzny, które odpowiedzialne są za różne grupy osiągów. Pierwszy odpowiada za sprawność manewrowania czy też umożliwia dynamiczne pokonywanie zakrętów. Zadaniem drugiego jest głównie odprowadzanie wody. Do zalet opon asymetrycznych należą też równomierne zużycie, dobre tłumienie wibracji i atrakcyjny wygląd.
Etykieta unijna na oponie w prosty i przejrzysty sposób informuje nabywcę o trzech podstawowych osiągach danego modelu: przyczepności na mokrej nawierzchni, efektywności paliwowej (oporów toczenia), a także poziomu hałasu, jaki generuje podczas jazdy. Przedstawione są w formie piktogramów przypominających te, które znajdują się na sprzęcie AGD. Efektywność paliwowa i przyczepność na mokrym obejmuje zakres klas od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania i najlepszą efektywność. Hałas przedstawiony jest natomiast w formie decybeli i piktogramu od 1 do 3 fal.
Opony zimowe Zeetex WH1000 występują w dwóch wariantach etykiet unijnych: C, B, 71dB oraz C, B, 70dB. Pierwsza litera we wspomnianych ciągach oznacza ocenę oporów toczenia (A-G), druga - hamowanie na mokrej nawierzchni (A-F), cyfry na końcu określają zewnętrzny hałas toczenia podawany w decybelach. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru).
Najważniejsze odnośniki: Popularne opony zimowe klasy budżetowej o bieżniku asymetrycznym:Zobacz również