Data modyfikacji:

Barum Vanis 2 195/75 R16 110/108 R C

Opona letnia Barum Vanis 2 195/75 R16 110/108 R C (zdjęcie)

Zdjęcie poglądowe modelu Vanis 2 w rozmiarze 195/75 R16 C

Porównujemy oferty 33 sklepów z oponami letnimi firmy Barum w rozmiarze 195/75R16. Zobacz gdzie kupić opony Vanis 2 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.

Co oznacza zapis "110/108 R C" w nazwie opony?

Parametry techniczne

Barum Vanis 2 w rozmiarze 195/75 R16 110/108R to opona letnia, wzmacniana (C) oraz dodatkowo oznakowana symbolem 10PR. Marka, model jak również sama opona - zaliczane są do klasy ekonomicznej. Pełna lista parametrów została zaprezentowana w tabeli poniżej.

Pełna specyfikacja opony (szczegóły produktu)
Parametr Wartość
Producent Barum
Koncern grupa Continental
Siedziba Czechy
Klasa ekonomiczna
Model Vanis 2
Poprzedni model Vanis
Następny model -
Sezon opony letnie
Rozmiar 195/75 R16
Szerokość 195 mm
Profil 75 %
Średnica 16 cali
Konstrukcja R (radialna)
Wysokość profilu 146,25 mm
Kraj produkcji Portugalia, Polska, Niemcy, Czechy, Chiny, Słowenia, Francja
Rodzaj bieżnika symetryczny
Indeks nośności 110/108
Maksymalna nośność 1060/1000 kg
Indeks prędkości R
Maksymalna prędkość 170 km/h
Przeznaczenie auta dostawcze
Gwarancja 7 lat od daty zakupu
Opory toczenia E (spalanie paliwa)
Przyczepność na mokrym C (droga hamowania)
Hałas zewnętrzny 72 dB
Fale (1-3) 2
Waga (ciężar) 13,33 kg
Cena ~ 204 zł (brutto, z VAT)
Run Flat nie
Wzmocnienie tak (C)
Rant ochronny felgi -
Inne oznaczenia 10PR
Pełna nazwa Barum Vanis 2 195/75 R16 110/108 R C

Model Vanis 2

Fragment bieżnika Vanis 2 firmy Barum (zdjęcie)

Opis opony Barum Vanis 2 w pigułce. Producentem opon jest marka Barum, która posiada swoje fabryki w takich krajach jak Portugalia, Czechy czy Francja. Prezentowany model stworzono z myślą o sezonie letnim. Jeżeli chodzi o gwarancję na opony Barum (klasa ekonomiczna) to wynosi ona 7 lat od daty zakupu. Bieżnik Vanis 2 ma konstrukcję symetryczną, o której więcej dowiesz się w tej części opisu.

Opony letnie Barum Vanis 2 w rozmiarze 195/75 R16 110/108R C

Opony letnie Barum Vanis 2 mają w tym przypadku rozmiar 195/75 R16. Oznaczenie to jest zawsze umieszczone na ścianie bocznej danego produktu. Jak należy je interpretować? Pierwsza liczba w rozmiarze to szerokość opony podawana w milimetrach (tutaj 195 mm). Druga liczba to wysokość profilu, która w oznaczeniu rozmiaru podawana jest jako procent z szerokości (w tym przypadku 75% z 195 wynosi 146,25). Litera umieszczona po wysokości profilu to informacja o typie konstrukcji opony (może być radialny lub diagonalny).

Trzecia liczba w rozmiarze to informacja o średnicy felgi, na jakiej powinna być zamontowana dana opona – w omawianym przypadku jest to 16 cali. Opony Barum Vanis 2 195/75 R16 mają indeks prędkości R i indeks nośności 110/108. Oznacza to, że podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością 170 km/h opona wytrzyma obciążenie do 1060/1000 kg. Prezentowany model ma następujące parametry na etykietach: E za opory toczenia, C za hamowanie na mokrej nawierzchni i wartość 72 dB emitowanego hałasu zewnętrznego. Opony Barum Vanis 2 195/75 R16 najlepiej sprawdzą się w samochodach typu Honda Accord, VW Jetta, Mercedes Klasa B, Volvo V50 czy Nissan Juke.

Opony do samochodów dostawczych

Przeznaczenie - samochody dostawcze (zdjęcie)

Vanis 2 w rozmiarze 195/75 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie dostawcze. Opony dostawcze są projektowane z myślą o samochodach o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Dobrej jakości produkty z tego segmentu powinny oferować dobre prowadzenie przy każdej pogodzie oraz być odporne na przeciążenia, uszkodzenia mechaniczne i przyspieszone zużycie. Opony dostawcze są dostępne w ramach klas ekonomicznej, średniej i premium. Można je rozpoznać po podwójnym indeksie nośności (np. 109/107 dla montażu na bliźniaku i pojedynczej feldze) oraz literze "C" w rozmiarze opony.

Klasa - ekonomiczna. Alternatywa dla kierowców preferujących jazdę po mieście

Klasa - ekonomiczna

Opony firmy Barum pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy ekonomicznej. Wybierając opony do swojego samochodu warto zastanowić się nad klasą opon, które zamierzamy kupić. Opony klasy ekonomicznej to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią przepłacać i zależy im na zoptymalizowanych osiągach oraz bezpieczeństwie. W jakiej sytuacji się sprawdzą? Wtedy, gdy poruszamy się głównie po mieście, pokonujemy niewielkie przebiegi i zamierzamy je zamontować w typowo miejskim aucie o niewielkiej mocy silnika. Najpopularniejsze opony klasy ekonomicznej, to: Barum, Neolin, Goodride, Sava, Kormoran, Laufenn i Zeetex.

Etykieta unijna opon Vanis 2 195/75 R16 czyli ocena hamowania, hałasu i spalania

Etykieta unijna na oponach przypomina te znane ze sprzętu AGD/RTV i w przystępnej formie opisuje trzy parametry: opory toczenia, przyczepność na mokrej nawierzchni (pomiar drogi hamowania i siły tarcia między oponą a nawierzchnią) oraz poziom hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. W pierwszych dwóch przypadkach opony mogą otrzymać klasy od A do G, przy czym nie przyznaje się klasy D. Za hałas zewnętrzny opony mogą otrzymać od jednej do trzech fal i wartość liczbową w decybelach. Zapoznanie się z parametrami na etykietach może ułatwić podjęcie decyzji o zakupie opon. Zobacz jak prezentują się oceny opon Barum Vanis 2 195/75R16 110/108R na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa - ocena E

Etykieta unijna na oponach informuje między innymi o poziomie oporów toczenia, które mają wpływ na zużycie paliwa przez samochód, a w efekcie emisję spalin. Im mniejsze opory, tym auto powinno palić mniej – nawet 0,25 litra na 100 km. W ramach pomiaru oporów toczenia możliwe jest przyznanie klas od A (najlepsza) do G (najgorsza). Taka skala widnieje na etykietach, ale warto wiedzieć, że ocena D nie jest stosowana – jest to tak zwana klasa pusta dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych w tej kategorii. Taką samą ocenę - "E" na etykiecie unijnej w kategorii "spalanie paliwa" uzyskało jeszcze 12 innych produktów spełniających kryteria - opony Vanis 2 (model) oraz 16 cali (średnica).

Hamowanie na mokrym - ocena C

Na unijnej etykiecie dołączonej do opony znajduje się skala określająca przyczepność na mokrej nawierzchni. To ważny parametr decydujący o tym, czy jazda jest bezpieczna, warto zatem zwrócić na niego uwagę wybierając opony do swojego auta. Wyraża się go na skali od A do F (oznaczenia D i G są puste w przypadku opon do aut osobowych), gdzie A określa najkrótszą drogę hamowania, a zatem najbezpieczniejszą oponę. W sytuacji awaryjnej każdy metr różnicy w długości drogi hamowania ma znaczenie, dlatego dobrze jest wybierać ogumienie z jak najwyższą klasą przyczepności na mokrej nawierzchni. Identyczną notę - "C" na etykiecie unijnej w kategorii "przyczepność na mokrej nawierzchni" uzyskało jeszcze 389 innych produktów spełniających wytyczne - opony letnie (sezon), 16 cali (średnica) oraz ekonomiczna (klasa).

Hałas na zewnątrz - 72 dB

Jednym z parametrów, jaki określa unijna etykieta dołączona do wszystkich opon sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej, jest hałas zewnętrzny. Wyraża się go w dwojaki sposób - zarówno w decybelach, jak i za pomocą piktogramu przedstawiającego trzy fale. Najgłośniejsze opony to te oznaczone 3 falami w trzystopniowej skali. Najcichsze opony, czyli te z oznaczeniem jednej fali, są najbardziej przyjazne środowisku. To także ważna informacja dla wszystkich kierowców szukających opon do swojego samochodu, które zagwarantują komfortową i cichą jazdę. Wynik "72 dB" na etykiecie unijnej w kategorii "hałas zewnętrzny" uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria - opony Barum (producent), letnie (sezon) oraz 195/75 R16 (rozmiar).

Firma Barum (grupa Continental)

Logo firmy oponiarskiej Barum (zdjęcie)

Opony Barum zaliczane są do klasy ekonomicznej, a ich kraj pochodzenia to Czechy. Cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście, mają samochód o mniejszej mocy, preferują spokojny styl jazdy lub po prostu poszukują opon w niższej cenie. Pod względem technologicznym opony Barum stoją na bardzo dobrym poziomie – korzystają z rozwiązań niemieckiego koncernu Continental. O jakości opon marki świadczą dobre wyniki w testach i w większości pozytywne opinie kierowców.

Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie Barum Vanis 2 195/75 R16 110/108 R? Poznaj jej wady i zalety

Bieżnik symetryczny (zdjęcie)

Model Vanis 2 (Barum) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. W oponach z bieżnikiem symetrycznym jego dwie połowy stanowią swoje lustrzane odbicie, a opona pracuje w taki sam sposób niezależnie od sposobu montażu czy kierunku jazdy. Bieżnik symetryczny przekłada się na dość przeciętne osiągi przy wyższych prędkościach i na mokrej drodze, dlatego w oponach osobowych praktycznie się go nie stosuje (jedynie w starszych modelach). Opony osobowe z bieżnikiem symetrycznym są stosunkowo tanie. Tego typu rzeźbę można spotkać w modelach zaprojektowanych z myślą o samochodach dostawczych lub ciężarowych.

Oznaczenia 110/108R, C oraz 10PR

Napisy "110/108" oraz "R" umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1060/1000 kg) oraz prędkości (do 170 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. C - ogumienie o wzmacnianej konstrukcji, stosowane najczęściej w autach dostawczych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 10PR - opona posiadająca 10 warstw (płócien).

Opona letnia

Opony letnie

Barum Vanis 2 195/75 R16 należy do grupy opon letnich. W przypadku opon letnich ważna jest nie tylko rzeźba bieżnika zapewniająca odpowiednią powierzchnię styku z nawierzchnią, ale przede wszystkim mieszanka gumowa skomponowana ze składników gwarantujących optymalne parametry podczas jazdy w wysokich temperaturach. Dzięki takim składnikom, jak m.in. kauczuk oraz sadza, ogumienie sprawia, że możesz pewnie ruszać i hamować, a ostre zakręty nie są problemem nawet w czasie deszczu. Z usuwaniem wody bardzo dobrze radzą sobie specjalne kanały odprowadzające ciecz na boki opony, co pozwala na kontynuowanie jazdy z pełnią osiągów.

Gwarancja na opony Vanis 2

Gwarancja na opony Barum jest taka sama, jak w przypadku opon Continental. Wynika to z faktu przynależności czeskiej marki do niemieckiego koncernu. Gwarancja obowiązuje przez 7 lat od daty zakupu opony lub do momentu granicznego zużycia bieżnika. Standardowo obejmuje ona wady związane z konstrukcją, wykonaniem czy materiałem użytym do produkcji opon. Jeśli wada ujawni się przed upływem 2 lat od daty sprzedaży, to producent wymieni produkt na nowy (lub zwróci 100% kosztów). W późniejszym okresie przysługuje dofinansowanie na zakup nowych opon.

7 lat od daty zakupu

Opinie kierowców rozmiaru 195/75 R16 o oponach Barum Vanis 2

Dzięki opiniom o oponach pozostawionych w mediach społecznościowych i na forach przez ich użytkowników, kierowcy stojący przed wyborem opon do swojego samochodu mają ułatwione zadanie. Wystarczy, że zapoznają się z wypowiedziami dotyczącymi danego modelu, a decyzja o zakupie opon stanie się prostsza. "Bardzo długo zachowują pełnię swoich właściwości", "skracają drogę hamowania" – to tylko niektóre z szeregu pozytywnych opinii, jakie o oponach letnich Barum i nowości czeskiej marki, modelu Bravuris 5HM napisali kierowcy korzystający z ich na co dzień.

Barum w testach opon letnich

Test opon letnich Barum

Sezonowe testy opon przeprowadzane przez branżowe organizacje i czasopisma motoryzacyjne pokazują, na który model warto się zdecydować, jeżeli zależy nam na uzyskaniu określonych osiągów. Opony letnie Barum należące do klasy ekonomicznej z reguły plasują się w testach w środku stawki proponując stabilne zachowanie na suchej i mokrej jezdni, a także dobry stosunek jakości do ceny. Tak jest w przypadku nowości, modelu Bravuris 5HM sprawdzonego w 2019 roku przez Auto Navigator (13 miejsce w teście), a także Bravuris 3HM (9 miejsce), który został przetestowany w 2014 roku przez ACE.

Test opon (ranking):

Wyniki dotyczą opon letnich Barum, gdyż model Vanis 2 nie został jeszcze przetestowany przez żadną popularną organizację, ekspertów z branży, czasopismo czy dziennikarzy motoryzacyjnych.

  • 15 miejsce 2021 ADAC
  • 6 miejsce 2020 Auto Bild Allrad
  • 2 miejsce 2019 Autoklub CR
  • 21 miejsce 2018 Auto Bild
  • 33 miejsce 2017 Auto Bild
  • 8 miejsce 2017 ADAC
  • Polecana 2016 Auto Bild

Barum Vanis 2 195/75 R16 110/108R C na forach czyli inne formy zapisu prezentowanej opony

Zobacz inne określenia opon Barum Vanis 2 195/75 R16 110/108 R C. Sformułowania te często spotykane są w porównywarkach cenowych czy na grupach dyskusyjnych. Zwroty zawierają różne formy zapisu sezonu (opony letnie), modelu (Vanis 2), indeksów (110/108R C), nazwy producenta (Barum) oraz rozmiaru (195/75 R16) przedstawione w odmiennej kolejności.

Znalezione m.in. na forum:

  • Barum Vanis 2 195/75/16 C
  • opony 16 195x75 Wanis 2 Barum
  • opony letnie Barum 195 75 16 Vanis 2
  • Barum Vanis 2 195/75R16 C
  • 195/75R16 110/108R C Barum Vanis 2

Polecane opony letnie 195 75 R16 110/108R o podobnej cenie i parametrach

Poniżej lista alternatywnych opon letnich o szerokości 195 mm, profilu 75 %, średnicy 16 cali oraz indeksach 110/108R. Przygotowana propozycja to ogumienie o podobnych parametrach oraz zbliżonym przedziale cenowym. Dla przypomnienia etykieta, gwarancja oraz cena obecnie omawianej opony.

Opona letnia
Opona Continental ContiVanContact 100 195 75 R16 107/105 R

Logo firmy Continental
Klasa premium

Continental ContiVanContact 100
195/75 R16 107/105 R C

  • Wzmacniane – C
  • Gwarancja – 7 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 107/105 (do 975 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – 8PR
  • Niskie spalanie paliwa (klasa B)
B B 72dB
Cena od 354 zł / szt.

Opona letnia
Opona Continental ContiVanContact 100 195 75 R16 110/108 R

Logo firmy Continental
Klasa premium

Continental ContiVanContact 100
195/75 R16 110/108 R C

  • Wzmacniane – C
  • Gwarancja – 7 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 110/108 (do 1060 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – 10PR
  • Niskie spalanie paliwa (klasa B)
B B 72dB
Cena od 398 zł / szt.

Opona letnia
Opona Barum Vanis 2 195 75 R16 107/105 R C

Logo firmy Barum
Klasa ekonomiczna

Barum Vanis 2
195/75 R16 107/105 R C

  • Wzmacniane – C
  • Gwarancja – 7 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 107/105 (do 975 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – 8PR
E C 72dB
Cena od 265 zł / szt.

Opona letnia
Opona Bridgestone Duravis R660 195 75 R16 107R C

Logo firmy Bridgestone
Klasa premium

Bridgestone Duravis R660
195/75 R16 107R C

  • Wzmacniane – C
  • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
  • Indeks nośności – 107 (do 975 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
D B 72dB
Cena od 363 zł / szt.

Opona letnia
Opona Hankook Vantra LT RA18 195 75 R16 110/108 R C

Logo firmy Hankook
Klasa premium

Hankook Vantra LT RA18
195/75 R16 110/108 R C

  • Wzmacniane – C
  • Gwarancja – dożywotnia
  • Indeks nośności – 110/108 (do 1060 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
E C 70dB
Cena od 309 zł / szt.

Dodatkowe informacje

Kierowca w samochodzie

Na koniec kilka słów o promocjach na opony letnie, wyprzedażach starszych modeli, zakupach na raty oraz produktach powiązanych.

Promocja i wyprzedaż

Zacznijmy od promocji, którymi coraz częściej kuszą swoich klientów producenci oraz właściciele sklepów internetowych. Do najchętniej stosowanych benefitów w branży oponiarskiej należą bilety do teatru, assistance 24/7, promocja "zakup 4 opon w cenie 3", zwrot części gotówki czy karty paliwowe.

Jeżeli chodzi o wyprzedaż opon letnich firmy Barum to najbardziej opłacalny okazuje się zakup ogumienia poza szczytem sezonu. Kolejną praktyką sklepów z oponami jest przecenianie produktów, których data produkcji jest starsza niż 2-3 lata. Wówczas możemy się liczyć z upustami rzędu 36-60% od ceny detalicznej.

Zakup na raty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, większość sklepów z oponami (intercars, oponeo czy sklepopon) udostępniła możliwość zakupu swoich produktów na raty, prezentując oferty placówek tj. Euro Bank, Santander Consumer Bank czy Alior Bank. Klienci otrzymują do dyspozycji raty 0% lub (najczęściej) z oprocentowaniem oscylującym w okolicach 1% (0,90 - 1,20).

Poniżej prosta symulacja zakupu na raty 4 sztuk prezentowanych opon letnich Barum w rozmiarze 195/75 R16 C (110/108R). Przy założeniu, iż jedna opona kosztuje 204 zł, za komplet przyjdzie nam zapłacić 816 zł. W zależności od ilości wybranych rat, miesięcznie będziemy musieli przelewać na konto banku od 77 (12 rat) do 417 zł (2 raty). Kalkulacja dotyczy oprocentowania wynoszącego 1%.

Kalkulacja zakupu opon na raty
Ilość rat Miesięczna rata Koszt całkowity Nadpłata
2 417 zł 834 zł 18 zł
4 213 zł 852 zł 36 zł
6 145 zł 870 zł 54 zł
8 111 zł 888 zł 72 zł
10 90 zł 900 zł 84 zł
12 77 zł 924 zł 108 zł

Produkty powiązane

Kupując opony letnie w sklepie internetowym, bardzo często mamy możliwość dodania do swojego zamówienia całej gamy interesujących produktów bądź usług powiązanych z wybranym asortymentem. Najczęściej są to propozycje przedmiotów w cenie od kilku do kilkunastu złotych, którymi w przypadku modelu Vanis 2 mogą być m.in. ramki do tablic rejestracyjnych, mierniki grubości bieżnika, mierniki ciśnienia czy ubezpieczenie opon.

Autor: Łukasz Wulkanista
opony ekonomiczne ranking

Ranking opon ekonomicznych. Modele na lato i zimę

2024-07-19
Opony samochodowe podzielone zostały na trzy segmenty jakości, takie jak premium, klasa średnia oraz ekonomiczna. O tym, do której klasy zakwalifikowana zostanie dana opona, decyduje kilka czynników. Kluczowe są cena, jakość, doświadczenie na rynku oraz aspekty techniczne. Każdy z segmentów posiada swoje wady i zalety. Podział ten powstał głównie po to, aby dopasować opony do potrzeb jak największej liczby kierowców. Dziś skupimy się na klasie ekonomicznej. Przedstawimy ranking najbardziej polecanych opon z tego segmentu w odsłonie letniej i zimowej.
vredestein ultrac pro

Nowa opona letnia Vredestein Ultrac Pro

2024-03-22
Vredestein to holenderska marka specjalizująca się w produkcji opon samochodowych. Produkty Vredestein to najwyższa klasa jakości. Nie bez powodu zaliczane są do tego wąskiego, elitarnego grona opon klasy premium. Vredestein specjalizuje się we wszystkich rodzajach opon samochodowych, od sezonowych aż po całoroczne.
continental sportcontact 7

Opony Continental SportContact 7 – charakterystyka, opinie, testy

2023-12-11
Opony Continental Supersport 7 to najnowocześniejszy model ogumienia zaprezentowany przez niemiecki koncern oponiarski. Jest to produkt najwyższej klasy jakości, klasyfikowany jako UUHP, czyli najwyższa klasa pod względem osiągów i właściwości jezdnych. Jest to flagowy model opon Continental o przeznaczeniu głównie do samochodów sportowych, tuningowanych i elektrycznych. Pozwala na jazdę na najwyższym poziomie, zapewniając rewelacyjną przyczepność i bardzo dobre prowadzenie.
apollo aspire 4G

Opony letnie Apollo Aspire 4G – charakterystyka, opis, testy

2023-07-24
Opony letnie Apollo Aspire 4G - charakterystyka, opis, testy Wybór dobrych opon to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i ciszy w kabinie podczas jazdy. Ogumienie Apollo Aspire 4G to produkt, który poleca ponad 90% kierowców, mających z nimi styczność. Do tego nie da się im odmówić niskiej ceny, dobrej mieszanki gumowej oraz zadowalającego wyboru rozmiarów. Są to opony budzące dość duże zainteresowanie. Dowiedz się, jakie wyniki otrzymały w testach oraz jakie są ich parametry.
austone sp 802

Opony letnie Austone SP 802 – charakterystyka, opis, testy

2023-07-22
Opony letnie Austone SP 802 - charakterystyka, opis, testy Austone to dość rozpoznawalna, zagraniczna marka, która produkuje opony klasy ekonomicznej. W jej asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie, a w niektórych recenzjach wręcz rekomenduje się rezygnację z opon np. segmentu średniego na ich rzecz, pod warunkiem pasującego do tego ogumienia stylu jazdy kierowcy. W dzisiejszym artykule omówimy model Austone SP 802 – jego parametry, dostępne rozmiary czy posiadane certyfikaty. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na ogumienie Austone SP 802.
nankang ns2r

Opony Nankang NS-2R – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-20
Opony Nankang NS-2R – Charakterystyka, opinie, testy Większość kierowców poszukuje modeli opon, które będą zapewniać doskonałą przyczepność w trudnych warunkach oraz na różnych nawierzchniach. Szczególnie cenionym parametrem jest zachowanie ogumienia podczas jazdy na nierównościach. Tymczasem nieco odmiennymi kryteriami kierować się będą właściciele aut sportowych, którzy preferują dynamiczną jazdę po utwardzonych nawierzchniach. W tym przypadku kluczowym parametrem jest przyczepność, a także osiągi na suchej nawierzchni. Wśród wielu modeli opon dostępnych na rynku motoryzacyjnym znajduje się m.in. propozycja Nankang NS-2R. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej marce, czy klasa ekonomiczna ogumienia to dobry wybór do auta sportowego i jak wypadają w testach i opiniach warianty opon Nankang NS-2R 235 35 r19, Nankang NS-2R 195 50 r15 czy Nankang NS-2R 215 45 r17.