Opony zimowe Tristar SnowPower 2 - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Tristar, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o SnowPower 2, zastosowanie opon zimowych, wady i zalety bieżnika asymetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Marka Tristar pojawiła się w branży oponiarskiej w 2013 roku, kiedy to belgijska firma Deldo z siedzibą w Brasschaat (prowincja Antwerpia) zdecydowała się wprowadzić na rynek europejski nową linię wysokiej jakości opon budżetowych. Produkcja opon Tristar na zlecenie Deldo odbywa się w Chinach. Tristar oferuje opony klasy budżetowej dla aut osobowych, SUV-ów i lekkich aut dostawczych. Produkty Tristar poddawane są obowiązkowej certyfikacji. Aktualnie firma może pochwalić się produkcją ponad 160 różnych typów i rozmiarów opon.
Opony klasy ekonomicznej oferowane są w ramach marek PowerTrac, Firemax, Sava, Dębica, Goodride i wielu innych (w tym pochodzących z Chin). Tego typu produkty charakteryzują się dobrymi osiągami w różnych warunkach drogowych, ale o nieco niższym poziomie niż opony klasy średniej czy premium. Z tego powodu opony klasy ekonomicznej polecane są kierowcom mniejszych i słabszych aut, którzy nie pokonują zbyt dużych przebiegów rocznych, preferują spokojny styl jazdy albo po prostu poszukują oszczędności.
Opis opony zimowej Tristar SnowPower 2 w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie zimowym. Sam bieżnik ma konstrukcję asymetryczną. Producentem modelu SnowPower 2 jest marka Tristar, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Chiny. Decydując się na wspomniane opony zimowe klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Tristar SnowPower 2
Opinie użytkowników o modelu SnowPower 2 firmy Tristar znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Tristar SnowPower 2.
Miejsca opon zimowych Tristar w testach oponiarskich:
Tristar (SnowPower 2) to model należący do grupy opon zimowych. Opony zimowe mają za zadanie zapewnić bezpieczną i komfortową jazdę w trudnych warunkach pogodowych - na śniegu, lodzie, mokrej nawierzchni i generalnie w niskich temperaturach. W związku z tym w oponach zimowych zwykle jest stosowany bieżnik kierunkowy (rzadziej asymetryczny). Cała powierzchnia bieżnika opon zimowych pokryta jest siecią lameli (drobnych nacięć), które wgryzając się w śnieg czy lód zwiększają poziom kontroli nad samochodem. Z kolei elastyczna mieszanka gumowa poprawia przyczepność w zimne dni.
SnowPower 2 (Tristar) posiada asymetryczną rzeźbę bieżnika. Opony asymetryczne najlepiej sprawdzają się w autach o dużej mocy, ale można je zamontować także w pozostałych samochodach osobowych. Cechują się najbardziej nowoczesną konstrukcją. Rzeźba bieżnika opon asymetrycznych dzieli się na część zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza zapewnia stabilność na zakrętach, a druga odprowadza wodę. Do zalet opon asymetrycznych należą również odporność na zużycie i dobre tłumienie hałasów. Podczas montażu należy pamiętać o założeniu opony asymetrycznej odpowiednią stroną na feldze (oznaczenie outside/inside).
Etykieta unijna na oponach to oznaczenie, które jest umieszczane na poszczególnych modelach w formie naklejek podobnych do tych znanych ze sprzętu AGD/RTV. Dzięki temu porównanie podstawowych osiągów opon staje się znacznie łatwiejsze. Na etykietach znajdują się informacje o poziomie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. Etykiety w pierwszych dwóch kategoriach przewidują przyznanie klas od A do G (z tym, że D nie jest używana) oraz od 1 do 3 fal i wartości liczbowej w dB za hałas zewnętrzny.
Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony zimowe Tristar SnowPower 2 występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta C, C, 72dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.
Etykieta | Ilość produktów |
---|---|
C, C, 72dB | dla 24 rozmiarów |
C, C, 71dB | dla 9 rozmiarów |
E, C, 71dB | dla 1 rozmiaru |
Najważniejsze odnośniki: Inne modele zimowe Tristar: Popularne opony zimowe klasy budżetowej o bieżniku asymetrycznym:Zobacz również