Data modyfikacji:

General Grabber AT3 225/75 R16 115/112 S OWL

Autor: Łukasz Wulkanista

Opona całoroczna General Grabber AT3 225/75 R16 115/112 S O

Zdjęcie poglądowe modelu Grabber AT3 w rozmiarze 225/75 R16 OWL

Porównujemy oferty 20 sklepów z oponami całorocznymi firmy General w rozmiarze 225/75R16. Zobacz gdzie kupić opony Grabber AT3 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.

Co oznacza zapis "115/112 S OWL" w nazwie opony?

Parametry techniczne

General Grabber AT3 w rozmiarze 225/75 R16 115/112S to opona całoroczna oraz dodatkowo oznakowana symbolami OWL, LT. Marka, model jak również sama opona - zaliczane są do klasy ekonomicznej. Pełna lista parametrów została zaprezentowana w tabeli poniżej.

Pełna specyfikacja opony (szczegóły produktu)
Parametr Wartość
Producent General
Koncern grupa Continental
Siedziba USA
Klasa ekonomiczna
Model Grabber AT3
Poprzedni model Grabber AT2
Następny model -
Sezon opony całoroczne
Rozmiar [size width="225" profile="75" diameter="16"]225/75 R16[/size]
Szerokość 225 mm
Profil 75 %
Średnica 16 cali
Konstrukcja R (radialna)
Wysokość profilu 168,75 mm
Kraj produkcji Francja, USA, Rumunia, Niemcy
Rodzaj bieżnika symetryczny
Indeks nośności 115/112
Maksymalna nośność 1215/1120 kg
Indeks prędkości S
Maksymalna prędkość 180 km/h
Przeznaczenie auta 4x4 / SUV
Gwarancja 7 lat od daty zakupu
Opory toczenia F (spalanie paliwa)
Przyczepność na mokrym B (droga hamowania)
Hałas zewnętrzny 75 dB
Fale (1-3) 2
Waga (ciężar) -
Run Flat nie
Wzmocnienie nie
Rant ochronny felgi -
Inne oznaczenia OWL, LT
Pełna nazwa General Grabber AT3 225/75 R16 115/112 S OWL

Model Grabber AT3

Fragment bieżnika Grabber AT3 firmy General (zdjęcie)

Opis opony General Grabber AT3 w pigułce. Producentem opon jest marka General, która posiada swoje fabryki w takich krajach jak USA, Niemcy czy Francja. Prezentowany model stworzono z myślą o sezonie letnim i zimowym. Jeżeli chodzi o gwarancję na opony General (klasa ekonomiczna) to wynosi ona 7 lat od daty zakupu. Bieżnik Grabber AT3 ma konstrukcję symetryczną, o której więcej dowiesz się w tej części opisu.

Opony całoroczne General Grabber AT3 w rozmiarze 225/75 R16 115/112S OWL

Opony General Grabber AT3 przeznaczone są na sezon letni oraz zimowy, ich rozmiar w prezentowanym przykładzie to 225/75 R16, a indeksy prędkości i nośności odpowiednio S i 115/112. Oznacza to, że podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością 180 km/h opona wytrzyma obciążenie do 1215/1120 kg. Omawiany rozmiar 225/75 R16 pasuje do samochodów typu Mercedes Klasa M (W163), Hyundai i30, Ford Galaxy, Mini Countryman czy Volvo S40. W ramach europejskiego systemu etykiet na oponach omawiany model General Grabber AT3 225/75 R16 prezentuje się następująco: B w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, F za opory toczenia, które wpływają na spalanie paliwa oraz 75 dB w pomiarze emitowanego hałasu zewnętrznego.

Warto pamiętać, że w rozmiarze opony 225/75 R16 pierwsza liczba oznacza jej szerokość w milimetrach, druga to wysokość profilu liczona jako procent z szerokości (tutaj 75% z 225 wynosi 168,75 ), litera to typ konstrukcji opony (najczęściej radialny, ale może być też diagonalny), a trzecia liczba (tutaj 16) to mierzona w calach średnica felgi, na jakiej należy zamontować dany model.

Opona do samochodów 4x4 / SUV

Przeznaczenie - samochody 4x4 (zdjęcie)

Grabber AT3 w rozmiarze 225/75 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie 4x4 / SUV. Opony do aut SUV zyskały na popularności, gdy na drogach zaczęło pojawiać się coraz więcej samochodów osobowych z napędem na cztery koła określanych mianem sportowo-użytkowych czy też crossoverów. Opony tego typu najczęściej mają taki sam bieżnik, jak modele osobowe (nawet takie same nazwy z dopiskiem SUV). Ze względu na większą masę i wyżej położony środek ciężkości aut, w których są montowane, są wyposażone w usztywnione ściany boczne i mają wyższą nośność. Opony do aut SUV mogą mieć technologię Run Flat i rant ochronny felgi.

Klasa - ekonomiczna. Alternatywa dla kierowców preferujących jazdę po mieście

Klasa - ekonomiczna

Opony firmy General pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy ekonomicznej. Opony klasy ekonomicznej to idealna propozycja dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie opon, pokonują małe przebiegi roczne, posiadają samochód o mniejszej mocy lub preferują spokojny styl jazdy. Opony ekonomiczne produkowane są w oparciu o nieco starsze technologie, niż modele ze średniej lub wyższej półki i z tego wynika ich niższa cena. Oferują dobre osiągi na suchej i mokrej nawierzchni oraz panowanie nad samochodem w warunkach zimowych. Do marek klasy ekonomicznej zaliczają się m.in. General, Dębica, Dayton, Firemax, Achilles, Imperial czy Zeetex.

Etykieta unijna opon Grabber AT3 225/75 R16 czyli ocena spalania, hałasu i hamowania

Wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą być wyposażone w etykiety prezentujące trzy kluczowe parametry produktu: jego zachowanie na mokrej nawierzchni, zużycie paliwa i poziom generowanego hałasu. Etykieta ma ustandaryzowany wygląd, dzięki któremu kierowca chcący porównać między sobą poszczególne modele od razu dostrzeże różnice między nimi. To sposób na bardziej świadome zakupy i wybór optymalnego modelu dostosowanego do danego auta, potrzeb kierowcy i zasobności jego portfela. Zobacz jak prezentują się oceny opon General Grabber AT3 225/75R16 115/112S na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa - ocena F

Opory toczenia to siły działające na opony przeciwnie do kierunku jazdy (tarcie, opór powietrza itd.). Im gorzej dany model się im przeciwstawia, tym ma większe opory toczenia, a więc potrzebuje więcej energii do pozostawania w ruchu. Wiąże się to ze zwiększonym spalaniem paliwa. Opony o małych oporach toczenia są w stanie wpłynąć na spadek jego zużycia nawet o 0,25 litra na 100 km. Za poziom oporów toczenia opony na etykiecie unijnej mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Taką samą ocenę - "F" na etykiecie unijnej w kategorii "spalanie paliwa" uzyskało jeszcze 10 innych produktów spełniających kryteria - opony Grabber AT3 (model) oraz 16 cali (średnica).

Hamowanie na mokrym - ocena B

Fragment etykiety unijnej zawierający informacje o przyczepności na mokrej nawierzchni prezentuje wyniki pomiaru drogi hamowania i siły tarcia opon we wspomnianych warunkach w porównaniu do modelu referencyjnego. Etykieta unijna za przyczepność na mokrym przewiduje przyznanie klas od A (najwyższa) do G (najniższa) – warto jednak pamiętać, że klasa D dla rozgraniczenia lepszych i gorszych produktów pozostaje pusta, a opony z klasą G nie są dopuszczane do sprzedaży, więc w praktyce takich się nie spotyka.

Hałas na zewnątrz - 75 dB

Natężenie hałasu podczas pracy opony oznaczane jest wartością liczbową podaną w decybelach (dB) oraz graficznym znakiem z jedną falą (hałas co najmniej 3 dB poniżej limitu UE), dwoma falami (hałas na poziomie równym lub niższym maksymalnie o 3dB od limitu UE) oraz trzema falami (natężenie powyżej limitu unijnego).

Firma General (grupa Continental)

Logo firmy oponiarskiej General (zdjęcie)

General to amerykańska marka należąca do koncernu Continental. Specjalizuje się w produkcji opon ekonomicznych łączących bezpieczeństwo i optymalne osiągi z korzystną cenę. Dzięki przynależności do Continental, General ma dostęp do innowacyjnych rozwiązań, najnowszej technologii, a także rozbudowanego systemu dystrybucyjnego. Wieloletnie doświadczenie oraz gwarancja producenta obowiązującą przez 7 lat od zakupu, sprawiają że ogumienie General cieszy się pozytywnymi opiniami milionów użytkowników.

Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie General Grabber AT3 225/75 R16 115/112 S? Poznaj jej wady i zalety

Bieżnik symetryczny (zdjęcie)

Model Grabber AT3 (General) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny jest obecnie spotykany w oponach dostawczych i ciężarowych. W modelach przeznaczonych do samochodów osobowych ustąpił miejsca rzeźbom kierunkowym i asymetrycznym, które oferują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa przy wyższych prędkościach i w trudnych warunkach drogowych (deszcz, śnieg, błoto pośniegowe). Jak rozpoznać opony symetryczne? Dwie połowy bieżnika stanowią swoje lustrzane odbicie, dlatego opona pracuje w taki sam sposób niezależnie od sposobu montażu czy kierunku jazdy.

Oznaczenia 115/112S, OWL oraz LT

Napisy "115/112" oraz "S" umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1215/1120 kg) oraz prędkości (do 180 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie LT - ang. Light Truck, opona może być stosowana również przez lekkie ciężarówki oraz OWL - ang. Outlined White Letters. Oznacza oponę z literami zarysowanymi białymi konturami.

Opona na sezon letni oraz zimowy

Opony całoroczne

General Grabber AT3 225/75 R16 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne łączą właściwości opon letnich z oponami zimowymi. Polecane są dla kierowców, którzy preferują spokojny styl jazdy, pokonują niewielkie dystanse, a także podróżują głównie w mieście. Mimo że opony całoroczne nie gwarantują tak dobrych osiągów jak opony letnie latem i zimowe zimą, to gwarantują bezpieczeństwo w kluczowych obszarach zapewniając stabilne prowadzenie. Ich bieżnik wyposażony jest w lamele (podobnie jak w oponach zimowych) pomagające odprowadzać wodę i błoto pośniegowe, co przekłada się na pewniejsze prowadzenie i krótszą drogę hamowania.

Gwarancja na opony Grabber AT3

Gwarancja na opony w przypadku marki General jest udzielana na okres 7 lat od daty zakupu. Oznacza to, że w tym czasie można zgłosić producentowi wszystkie wady powstałe w procesie produkcji z winy wytwórcy. Dzięki uznaniu reklamacji przez producenta, kierowca może ubiegać się o rekompensatę finansową lub wymianę produktu. Warto jednak pamiętać, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, naturalnego zużycia produktu, a także usterek wynikających z nieprawidłowego montażu i demontażu opony.

7 lat od daty zakupu

Opinie kierowców rozmiaru 225/75 R16 o oponach General Grabber AT3

Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. Dodaj swoją opinię. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.

General w testach opon wielosezonowych

Test opon wielosezonowych General

"Niezawodne na suchej i mokrej jezdni, wyjątkowo wytrzymałe - nigdy się nie uszkodziły, a bieżnik ściera się wyjątkowo wolno", "bardzo dobrze odprowadzają wodę i błoto, co dla mnie ważne, bo jeżdżę sporo po nieutwardzonych drogach", "opony o umiarkowanej twardości, zapewniają optymalny komfort" - to tylko kilka opinii kierowców o ogumieniu ekonomicznym. Opony tej klasy cieszą się popularnością wśród kierowców, którzy poszukują niedrogich, ale bezpiecznych i zapewniających dobre parametry opon. Najlepiej radzą sobie w czasie jazdy po mieście i na krótkich trasach. Ich zalety coraz częściej dostrzegają też automobilkluby i prasa motoryzacyjna, która bierze je pod uwagę w sezonowych testach opon. Chociaż nierzadko plasują się na końcu stawki, to wykazują dobre osiągi w kluczowych dla bezpieczeństwa obszarach i stanowią dobra alternatywę dla wszystkich kierowców preferujących spokojny styl jazdy lub używających samochodu okazjonalnie.

General Grabber AT3 225/75 R16 115/112S OWL na forach czyli inne formy zapisu prezentowanej opony

Zobacz inne określenia opon General Grabber AT3 225/75 R16 115/112 S OWL. Sformułowania te często spotykane są w sklepach z oponami czy na forach internetowych. Zwroty zawierają różne formy zapisu indeksów (115/112S OWL), nazwy producenta (General), sezonu (opony całoroczne), modelu (Grabber AT3) oraz rozmiaru (225/75 R16) przedstawione w odmiennej kolejności.

Znalezione m.in. na forum:

  • General Grabber AT3 225/75R16 OWL
  • General 225/75 R16 Grabber AT 3 OWL
  • 225/75R16 115/112S OWL General Grabber AT3
  • Grabber AT3 225/75 R16 115/112 S całoroczne
  • opony całoroczne 225/75 R16 Grabber A/T3 General

Polecane opony całoroczne 225 75 R16 115/112S o podobnych parametrach i cenie

Poniżej lista alternatywnych opon wielosezonowych o szerokości 225 mm, profilu 75 %, średnicy 16 cali oraz indeksach 115/112S. Przygotowana propozycja to ogumienie o podobnych parametrach oraz zbliżonym przedziale cenowym. Dla przypomnienia etykieta, gwarancja oraz cena obecnie omawianej opony.

Opona całoroczna
Opona Bridgestone Dueler A/T 001 225 75 R16 116S

Logo firmy Bridgestone
Klasa premium

Bridgestone Dueler A/T 001
225/75 R16 116S

  • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
  • Indeks nośności – 116 (do 1250 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – S (do 180 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF
C B 72dB
Cena od 579 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Yokohama Geolandar A/T G015 225 75 R16 115/112 R OWL

Logo firmy Yokohama
Klasa premium

Yokohama Geolandar A/T G015
225/75 R16 115/112 R OWL

  • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
  • Indeks nośności – 115/112 (do 1215 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – OWL, 3PMSF, LT, M+S
F C 73dB
Cena od 426 zł / szt.

Dodatkowe informacje

Kierowca w samochodzie

Na koniec kilka słów o promocjach na opony całoroczne, wyprzedażach starszych modeli, zakupach na raty oraz produktach powiązanych.

Promocja i wyprzedaż

Zacznijmy od promocji, którymi coraz częściej kuszą swoich klientów producenci oraz właściciele sklepów internetowych. Do najchętniej stosowanych benefitów w branży oponiarskiej należą rabat na kolejne zakupy, bilety na zawody żużlowe, bilety do teatru, assistance 24/7 lub wycieczki zagraniczne.

Jeżeli chodzi o wyprzedaż opon wielosezonowych firmy General to najbardziej opłacalny okazuje się zakup ogumienia poza szczytem sezonu. Kolejną praktyką sklepów z oponami jest przecenianie produktów, których data produkcji jest starsza niż 2-3 lata. Wówczas możemy się liczyć z upustami rzędu 38-59% od ceny detalicznej.

Produkty powiązane

Kupując opony całoroczne w sklepie internetowym, bardzo często mamy możliwość dodania do swojego zamówienia całej gamy interesujących produktów bądź usług powiązanych z wybranym asortymentem. Najczęściej są to propozycje przedmiotów w cenie od kilku do kilkunastu złotych, którymi w przypadku modelu Grabber AT3 mogą być m.in. mierniki grubości bieżnika, ładowarki do telefonu na USB, mierniki ciśnienia oraz ramki do tablic rejestracyjnych.

roadcruza ra1100

Opony Roadcruza RA1100 – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-28
Opony Roadcruza RA1100 – Charakterystyka, opinie, testy Wybór opon to kwestia, z którą musi liczyć się każdy właściciel auta. Chociaż zakupów w związku z pojazdem jest znacznie więcej, odpowiednie ogumienie to jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa nie tylko na bezpieczeństwo podczas jazdy, ale też komfort podróżowania, zużycie paliwa, jak i samych opon. Dlatego przed zakupem najlepszego kompletu warto zapoznać się w kilkoma testami, opiniami i informacjami dotyczącymi opon. Jedną z propozycji godnych uwagi są opony całoroczne i sezonowe Roadcruza RA1100. Wśród najchętniej wybieranych modeli produktu znajduje się m.in. ogumienie Roadcruza 215 75r15 czy też Roadcruza 215 65r16. Sprawdź, czy warto postawić na model całoroczny i czym jeszcze charakteryzuje się coraz popularniejsza propozycja Roadcruza RA 1100.
jak rozpoznać opony wielosezonowe

Jak rozpoznać opony wielosezonowe?

2023-05-31
Odpowiedni wybór opon jest niezbędną kwestią wpływającą na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Każde ogumienie, czy to sezonowe, czy wielosezonowe posiada skomplikowane symbole, które mogą utrudniać samodzielny wybór. Jak rozpoznać opony wielosezonowe? Jak odczytywać symbole znajdujące się na oponach? Jak rozróżnić opony wielosezonowe od sezonowych? Aby ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru opon, przedstawiamy wszystko co należy wiedzieć o ich oznaczeniach.
opony całoroczne

Opony całoroczne – czy warto się na nie zdecydować?

2023-05-05
Zmiana pory roku ponagla kierowców do zmiany opon z zimowych na letnie. A może jednak lepiej zrezygnować z opon sezonowych i zainwestować w całoroczne modele ogumienia. Czy warto zakupić opony całoroczne? Jakie właściwości mają opony całoroczne? Czy są lepsze od sezonowych? Sprawdźmy, jakie korzyści daje nam posiadanie opon całorocznych.
Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2. Charakterystyka opony, testy i opinie

2023-01-25
Michelin CrossClimate 2 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim dzięki bardzo wysokim osiągom hamowania i przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze gwarantując tym samym optymalne zużywanie się bieżnika. Wpływa to na większe bezpieczeństwo, ale też oszczędność spalania paliwa, ale też samych opon. Inwestując w model Michelin CrossClimate 2 można śmiało zapomnieć o cosezonowej zmianie ogumienia, ponieważ model ten świetnie radzi sobie w każdych warunkach.
roadstone n priz 4s

Roadstone N Priz 4S

2023-01-09
Aby znaleźć opony, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu, należy określić własny styl jazdy, częstotliwość korzystania z auta oraz uwzględnić najczęściej uczęszczane drogi i warunki na nich panujące. Absolutnie wystarczającym ogumieniem dla osób jeżdżących w sposób umiarkowany i nieszczególnie często będą dobre opony klasy budżetowej, takiej jak Roadstone N Priz 4S. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia i czym charakteryzuje się wspomniany model koreańskiego producenta? Sprawdź i podejmij dobrą decyzję.
premiorri vimero as

Premiorri Vimero As. Prezentacja modelu

2023-01-07
Za jedną oponę klasy premium można niekiedy kupić cały komplet ogumienia w klasie budżetowej, które również doskonale sprawdzi się w przypadku umiarkowanej jazdy i poruszaniu głównie po mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ogumienie wielosezonowe zamiast tradycyjnych opon sezonowych. Jednym z takich produktów jest model Premiorri Vimero As. Sprawdź, co wyróżnia te opony i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje auto.